Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Exnihiloest » 30/12/19, 22:23

ABC2019 napisał:...
Tymczasem Eric, dzięki swojej wielkiej inteligencji, wciąż nie powiedział nam, gdzie, statystycznie rzecz biorąc, cyklony były bardziej gwałtowne niż wcześniej.


I nie bez powodu. Statystyki nie wykazują pogorszenia się zjawisk pogodowych wraz z globalnym ociepleniem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez GuyGadebois » 30/12/19, 22:28

Exnihiloest napisał:
Sen-no-sen napisał:...
Socjalizm lub „komunizm” (socjalizm autorytarny) to tylko różne formy „kapitalizmu”…

Nie ma mowy. Kapitalizm jest tym, co wyłania się z ludzi, gdy społeczeństwo ogranicza ich w najmniejszym stopniu. Socjalizm i komunizm, zwłaszcza komunizm, nakładają straszliwe ograniczenia, aby uniemożliwić ludziom powrót do naturalnego sposobu funkcjonowania.

Kiedy, tak jak w Chinach, komunizm zmniejsza swoje ograniczenia, pojawia się kapitalizm bez konieczności jego narzucania, dla większego dobra Chińczyków w porównaniu z erą Mao. Rozumieli to chińscy komuniści. Kapitalizm jest kompatybilny ze wszystkimi formami systemów politycznych. Tylko dyktatury mogą to wyeliminować, ale umrzeć z tego powodu, jak widzieliśmy w przypadku Sowietów. Z drugiej strony demokracje mogą ją kontrolować i łagodzić, co jest warunkiem koniecznym, aby każdy mógł czerpać korzyści z gęsi, nie zabijając jej.

Mao nie jest komunistą, jest dyktatorem, tak jak Stalin, Franco, Mussolini, Pinochet, Salazar i Hitler (lista nie jest wyczerpująca). Twoja wizja rzeczy to makartyzm zmieszany z ideami z okresu międzywojennego (1919/1945) z nutą Napoleona III.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Sen-no-sen » 30/12/19, 22:45

Exnihiloest napisał:Kapitalizm jest tym, co wyłania się z ludzi, gdy społeczeństwo ogranicza ich w najmniejszym stopniu. Socjalizm i komunizm, zwłaszcza komunizm, nakładają straszliwe ograniczenia, aby uniemożliwić ludziom powrót do naturalnego sposobu funkcjonowania.


Kapitalizm nie wyłania się z ludzi, ale z procesu industrializacji, a to nie to samo.
Socjalizm jest zmienną dostosowawczą „kapitalizmu”, umożliwiającą względną i tymczasową redystrybucję bogactwa w celu ponownego uruchomienia machiny gospodarczej.
Komunizm nigdy nie istniał, jest utopią, termin ten jest bardzo błędnie używany do historycznego określenia autorytarnych republik socjalistycznych opartych na przyspieszonej kontroli przemysłowej.
Fakt jest taki: pseudokomunizm jest jedynie środkiem do szybkiego przekształcenia państw półkolonialnych lub półfeudalnych (takich jak Chiny czy Rosja) we współczesne społeczeństwa wysoko uprzemysłowione, a określenia te nie wprowadzają w błąd,„Rewolucja kulturalna”(pranie mózgu w celu przedefiniowania psychiki i przystosowania jej do zmian) oraz „Wielki skok naprzód„(przejście od epoki feudalnej do epoki współczesnej bez sceny nowożytnej).
Kiedy minie ta faza autorytarnego i dirigiste socjalizmu, władzę przejmie liberalizm. W rzeczywistości nie ma większej różnicy między autorytarnym socjalizmem a liberalizmem niż między gąsienicą a motylem, nie ma większej różnicy między autorytarnym socjalizmem a liberalizmem niż między gąsienicą a motylem. to tylko oznaczenie różnych faz tej samej istoty.
2 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez GuyGadebois » 30/12/19, 23:00

Sen-no-sen napisał:Kiedy minie ta faza autorytarnego i dirigiste socjalizmu, władzę przejmie liberalizm. W rzeczywistości nie ma większej różnicy między autorytarnym socjalizmem a liberalizmem niż między gąsienicą a motylem, nie ma większej różnicy między autorytarnym socjalizmem a liberalizmem niż między gąsienicą a motylem. to tylko oznaczenie różnych faz tej samej istoty.

Całkiem. Wystarczy spojrzeć na to, co dzieje się w Chinach i Rosji. Dwa zupełnie różne obrazy przedstawiające ten sam obraz: Dziki liberalizm piramidalny. A w przypadku tych dwóch podmiotów jest to jeszcze bardziej regulowane przez lokalne mafie sprawujące władzę, niż model obowiązujący w świecie „prawicowego kapitalizmu”.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 31/12/19, 06:27

GuyGadebois napisał:
ABC2019 napisał:Tymczasem Eric, dzięki swojej wielkiej inteligencji, wciąż nie powiedział nam, gdzie, statystycznie rzecz biorąc, cyklony były bardziej gwałtowne niż wcześniej.

Tymczasem nikt już nie reaguje na wasze głupie prowokacje z zakresu „realistycznej ekologii”. Hej, nie możemy go już widywać... Masz pomysł?



Attaaaa.... Eric mówi:

Eric Dupont napisał:tak, lokalnie są miejsca, gdzie jest gorzej i ogólnie cyklony są silniejsze.


a dla Ciebie jest to „głupia prowokacja” pytać go o jakich miejscach myśli????

OKyyy....Widzę, że wpadłem w miejsce, w którym panuje rygor intelektualny, robi wrażenie!

w przeciwnym razie argument dotyczący ukrytego pseudonimu został już mi przedstawiony na FS, wydaje się, że nie wiesz już, jak to powiedzieć, jeśli nie masz prawdziwych odpowiedzi na pytania..
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 31/12/19, 07:13

GuyGadebois napisał:
Sen-no-sen napisał:Kiedy minie ta faza autorytarnego i dirigiste socjalizmu, władzę przejmie liberalizm. W rzeczywistości nie ma większej różnicy między autorytarnym socjalizmem a liberalizmem niż między gąsienicą a motylem, nie ma większej różnicy między autorytarnym socjalizmem a liberalizmem niż między gąsienicą a motylem. to tylko oznaczenie różnych faz tej samej istoty.

Całkiem. Wystarczy spojrzeć na to, co dzieje się w Chinach i Rosji. Dwa zupełnie różne obrazy przedstawiające ten sam obraz: Dziki liberalizm piramidalny. A w przypadku tych dwóch podmiotów jest to jeszcze bardziej regulowane przez lokalne mafie sprawujące władzę, niż model obowiązujący w świecie „prawicowego kapitalizmu”.

To prawda, tęsknimy za starymi dobrymi czasami centralizmu demokratycznego na Ukrainie w latach 1932-33 ou w Chinach Mao w latach 60
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez eclectron » 31/12/19, 09:33

ABC2019 napisał:
Pytam tylko, jaki jest wymierny efekt. Jeśli mi ich nie dano, wnioskuję, że ich nie ma. Czy to rozumowanie jest błędne?


Mówię za siebie, ale w przypadku pozostałych mówców nie powinno to się zbytnio różnić.
Niewłaściwe jest kontaktowanie się z zaciskinami takimi jak ja w celu uzyskania tego rodzaju informacji.
Nie jestem specjalistą w tej kwestii, nie interesują mnie szczególnie sprawdzone efekty CR.
Z mojego okna po raz kolejny mogę powiedzieć, że minęły 23 lata, odkąd mieliśmy srogą zimę i że nigdy nie mieliśmy tak gorącego i suchego lata, więc kiedy naukowcy mówią, że planeta ociepla się o +1°C w ciągu średnio, to mnie nie szokuje.
Błędem jest oczekiwanie bardzo wyraźnych efektów dzisiaj, gdy RC jest dopiero w powijakach i ma dużą bezwładność. Raz aktywowany nie zatrzymuje swojego postępu, nawet jeśli przyczyna została usunięta.
Niewłaściwe jest odrzucanie artykułów z nadesłanych raportów pod pretekstem dużych rozbieżności w wynikach.
Nie ma doniesień, że CR nie ma żadnego efektu lub nawet jest pozytywny.

Nie wtedy, gdy latem na pewno będziemy mieli 50°C, będziemy musieli pomyśleć o podjęciu działań.

Krótko mówiąc, dokąd z tym zmierzasz?
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 31/12/19, 10:15

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:
Pytam tylko, jaki jest wymierny efekt. Jeśli mi ich nie dano, wnioskuję, że ich nie ma. Czy to rozumowanie jest błędne?


Mówię za siebie, ale w przypadku pozostałych mówców nie powinno to się zbytnio różnić.
Niewłaściwe jest kontaktowanie się z zaciskinami takimi jak ja w celu uzyskania tego rodzaju informacji.

tak, w końcu, czy mogę ci zwrócić uwagę, że nie kierowałem konkretnie moich pytań do ciebie, ale zamieściłem je w wątku poświęconym ociepleniu?

Ponadto powiedziałem, że nie kwestionuję średniego wzrostu temperatury, próbuję jedynie określić ilościowo jego skutki, aby poznać część rzeczywistości, a część fantazji.

Jak takie podejście jest karygodne?

Nie jestem specjalistą w tej kwestii, nie interesują mnie szczególnie sprawdzone efekty CR.
Z mojego okna po raz kolejny mogę powiedzieć, że minęły 23 lata, odkąd mieliśmy srogą zimę i że nigdy nie mieliśmy tak gorącego i suchego lata, więc kiedy naukowcy mówią, że planeta ociepla się o +1°C w ciągu średnio, to mnie nie szokuje.

Ja nie.
Błędem jest oczekiwanie bardzo wyraźnych efektów dzisiaj, gdy RC jest dopiero w powijakach i ma dużą bezwładność.

ok, ale to nie jest to, co mówią gazety, które donoszą o tak zwanych wiadomościach o AKTUALNYCH katastrofach klimatycznych, podczas gdy w większości wydają się to jedynie przypadkowe zdarzenia pogodowe, jak zawsze.
Raz aktywowany nie zatrzymuje swojego postępu, nawet jeśli przyczyna została usunięta.

twoje zdanie nie jest do końca poprawne, gdy przyczyna ustąpi (jeśli nie będziemy już emitować CO2), CO2 pozostanie przez długi czas, ale nie będzie dalszego postępu.
Niewłaściwe jest odrzucanie artykułów z nadesłanych raportów pod pretekstem dużych rozbieżności w wynikach.

to byłoby niepoprawne, tak, ale gdzie to zrobić?
Nie ma doniesień, że CR nie ma żadnego efektu lub nawet jest pozytywny.

aby to powiedzieć, musielibyśmy już spróbować oszacować ogólny efekt, ale właśnie o to pytanie zadałem. Czy znasz raport, w którym dokonano tego oszacowania? jeśli tego nie zrobiliśmy, oczywiście nigdzie nie znajdziesz pozytywnego wyniku! ani też żadnego negatywnego wyniku.

Nie wtedy, gdy latem na pewno będziemy mieli 50°C, będziemy musieli pomyśleć o podjęciu działań.

Przepraszam, ale myślę, że ponownie popadłeś w fantazję podtrzymywaną przez media. Jak myślisz, gdzie na pewno będziemy mieli 50°C?
Krótko mówiąc, dokąd z tym zmierzasz?

Powiedziałem: aby wyjaśnić, która część jest argumentem racjonalnym, a która fantazją (jak moim zdaniem w Twoim ostatnim zdaniu).
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez eclectron » 31/12/19, 16:38

Nie ma czasu na odpowiadanie punkt po punkcie, ale z Twojej strony jest wiele nieporozumień lub błędnych ekstrapolacji moich słów.

https://actualite.lachainemeteo.com/act ... hier-17120

https://www.lejdd.fr/Societe/en-2050-de ... rd-3410342

Czy na pewno chcesz wybierać pomiędzy fantazją a racjonalnością?
Są dwie strony, czy to po stronie naukowców, czy po stronie dziennikarzy. kursory nie są w tym samym miejscu. Nauka jest a priori bardziej racjonalna niż fantazja.
Taka jest ludzka natura: zamiłowanie do szumu, błędów wynikających z niewiedzy i prawdy.
To od Ciebie zależy, czy uporządkujesz bałagan, jeśli cię to uszczęśliwi! : Lol:

Wiedząc, że po stronie naukowej występują błędy, będziemy musieli poczekać lata, aby poznać ich zakres.
Podejmujesz niemożliwą do wykonania misję. Powodzenia ! : Lol:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 01/01/20, 07:39

eclectron napisał:Nie ma czasu na odpowiadanie punkt po punkcie, ale z Twojej strony jest wiele nieporozumień lub błędnych ekstrapolacji moich słów.

https://actualite.lachainemeteo.com/act ... hier-17120

https://www.lejdd.fr/Societe/en-2050-de ... rd-3410342

cześć i szczęśliwego nowego roku.
Dokładnie tak, wykonuję tę pracę, aby zorientować się w rzeczywistym ryzyku związanym z klimatem.

Twój pierwszy link zawiera jedynie informacje meteorologiczne, których tak naprawdę nie wiem, co chcesz przez to udowodnić.

Twoje drugie łącze to błędne dziennikarskie przeformułowanie dzieła naukowego, które absolutnie tego nie mówi, jeśli zadasz sobie trud i przyjrzysz się temu. Mogę wyjaśnić dlaczego, jeśli chcesz omówić to szczegółowo. Jest to więc jawna manipulacja dziennikarska, a nawet rozpowszechnianie fałszywych wiadomości. Co sam nieco bardziej przeinaczyłeś, mówiąc o tym, „kiedy na pewno będziemy mieli latem 50°C”, o czym nigdzie w artykule nie ma mowy.

W tej chwili moje badania nad zaletami dyskursu dziennikarskiego pozwalają mi sądzić, że wiadomości klimatyczne zasadniczo należą do jednej z dwóch poprzednich kategorii, ale jeśli masz kontrprzykłady, oczywiście jestem zainteresowany.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 103