Niespodzianka dla przyjaciół ekologów!

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79128
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975

Re: Niespodzianka dla znajomych ekonomistów!




przez Christophe » 29/05/16, 15:32

OK, więc jeśli podążę za Twoim tokiem rozumowania: zamiast nosić okulary, to świat (rzeczywisty lub wirtualny) powinien dostosowywać się do osób mających problemy ze wzrokiem? I w związku z tym karać wszystkich, którzy go nie mają?

Jestem krótkowidzem i noszę okulary, nie prosiłem świata o powiększenie wszystkich napisów, wziąłem okulary! : Chichot:

Bo właśnie to próbujesz mi powiedzieć!

We wszystkich systemach operacyjnych dostępne są narzędzia dla osób niedowidzących... od Ciebie zależy, czy z nich skorzystasz i dostosujesz się... prawda???

chatelot16 napisał:pytanie skąd się bierze ten próg zmiany prezentacji, czy można go modyfikować?


Absolutnie i już podałem rozwiązanie powyżej: zmniejsz powiększenie przeglądarki…”CRTL + klawisz -” lub „CTRL + kółko myszy”… 1 poziom powiększenia mniej wystarczy, aby pojawiło się pełne menu mój komputer...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Niespodzianka dla znajomych ekonomistów!




przez chatelot16 » 29/05/16, 15:51

rozwiązanie, które mi dajesz, jest bezużyteczne, ponieważ już wiem, jak to zrobić

Po prostu zwracam ci uwagę, że jeśli przypadkiem natknę się na econologie.com i nie zobaczę niczego, co można kliknąć, aby zobaczyć pozostałe części, stanie się to komuś innemu i że jest to problem do naprawienia... z wyjątkiem stwierdzenia, że zagubieni ludzie, którzy mają za małe ekrany, mogą po prostu pójść i się pokazać

gdyby przyciski były zawsze tam, niezależnie od rozdzielczości, jedynym problemem byłoby to, że nie widzielibyśmy ich wszystkich... ale zawsze były menu większe niż ekran ze znakiem pokazującym, jak to zrobić

Pytanie, na które wciąż nie odpowiedziałeś, brzmi: skąd bierze się to ograniczenie? z wordpressa czy czegoś innego?

ekonologia chce wyjaśniać świat, ale szkoda byłoby nie móc najpierw wyjaśnić oprogramowania, którego używamy
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79128
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975

Re: Niespodzianka dla znajomych ekonomistów!




przez Christophe » 29/05/16, 16:00

Ok, więc stwórz swoją witrynę. Zakończę tę dyskusję z tobą, widząc, jak ograniczony jesteś.
Wiesz wszystko, ale się nie dostosowujesz... co jeszcze chcesz, żebym ci powiedział?

Nie ma wątpliwości, że optymalizuję witrynę pod kątem TWOJEJ rozdzielczości 1024x600, która jest całkowicie przestarzała... i która w związku z tym będzie karać za nawigację większości innych odwiedzających...

To też jest demokracja!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Niespodzianka dla znajomych ekonomistów!




przez chatelot16 » 29/05/16, 16:27

mówiąc, że to moja rozdzielczość jest nieodpowiednia, podajesz fałszywe informacje, bo wystarczy zmienić powiększenie bez zwiększania rozdzielczości, aby menu się pojawiło

jest to zatem kolejny problem, który warto zrozumieć, aby econologie.com nie była ślepą uliczką dla niektórych odwiedzających

Powtarzam, że to nie dla mnie, bo umiem sobie radzić... ale jeśli mnie się to przydarzyło, to dlatego, że zdarza się to innym i którzy nie mają mojej cierpliwości do szukania

gdybym wiedział wszystko, powiedziałbym ci, jak to zrobić... tutaj wręcz przeciwnie, zadaję pytania i zamiast szukać pożytecznego wyszukiwania, wchodzisz w tryb wojenny...

jeśli wezmę komputer z większym ekranem i zmienię powiększenie w drugą stronę, pojawia się ten sam problem... więc nawet przy większym ekranie niektórzy odwiedzający natkną się na econologie.com bez widocznego przycisku

Prawdziwe pytanie brzmi: czy jest to wina WordPressa, czy czegoś innego? Czy jest to konieczne, czy też spowodowane szczególną konfiguracją

Nie żądam niczego dla siebie... nie przeszkadza mi to w zasypianiu, jeśli niektórzy spotykają się z tym problemem
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Niespodzianka dla znajomych ekonomistów!




przez izentrop » 30/05/16, 14:28

Witam, nie śledziłem wszystkiego, ale jeśli chodzi o wysokość tekstu, o który chodzi, jest to normalne w porównaniu do innych forums a nawet raczej większy niż przeciętny. Mniejszy tutaj http://www.abcelectronique.com/forum/

Nie mogłem tego usunąć. Przepraszam, jeśli odpowiem błędnie : Oops:
Ostatnio edytowane przez izentrop 30 / 05 / 16, 14: 40, 3 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15998
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5194

Re: Niespodzianka dla znajomych ekonomistów!




przez Remundo » 30/05/16, 14:34

zrelaksuj się, przyjaciele... podejmijcie dobre postanowienie, każde, które wam odpowiada! :P
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79128
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975

Re: Niespodzianka dla znajomych ekonomistów!




przez Christophe » 30/05/16, 19:40

Ach, ach, Remundo!

chatelot16 napisał:Prawdziwe pytanie brzmi: czy jest to wina WordPressa, czy czegoś innego? Czy jest to konieczne, czy też spowodowane szczególną konfiguracją

Nie żądam niczego dla siebie... nie przeszkadza mi to w zasypianiu, jeśli niektórzy spotykają się z tym problemem


Wszystkie motywy Wordpress są teraz responsywne, dlatego dostosowują się do rozmiaru rozdzielczości, ale niektóre motywy zmieniają się bardziej niż inne...

Tym lepiej, jeśli nie przeszkadza ci to spać 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Niespodzianka dla znajomych ekonomistów!




przez chatelot16 » 30/05/16, 20:06

Właśnie widziałem coś podobnego w sklepie: jeśli powiększę do więcej niż 175%, duża niebieska podkładka ze wszystkimi linkami zniknie i zostanie tylko prostokąt z menu po lewej stronie i + po prawej

Znalazłem ten sposób oznaczania menu wyraźniejszy niż znak z trzema paskami... ale to nie działa, niezależnie od tego, jak bardzo próbuję kliknąć wszędzie, nie pojawia się żadne menu

responsywny projekt, co oznaczałoby, kto się dostosowuje... jeśli adaptacja odbywa się poprzez blokowanie wszystkiego, co nie wydaje mi się zbyt responsywne

Jaki jest sens mnożenia gadżetów w oprogramowaniu, jeśli działa to tylko połowicznie?

kiedy krytykuję, nie krytykuję właściciela witryny, który robi, co może, krytykuję to przybliżone oprogramowanie

to darmowe oprogramowanie ma wadę: użytkownik nie jest klientem... musi się po prostu zadowolić tym, czym jest, skoro jest bezpłatne
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79128
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975

Re: Niespodzianka dla znajomych ekonomistów!




przez Christophe » 31/05/16, 12:30

Wordpress i Prestashop nie są przybliżone, to 2 narzędzia (z opcją płatną), z których korzystają miliony witryn na całym świecie... musimy powstrzymać to szaleństwo! Po raz kolejny szukasz małej bestii i perfekcji detali, niemożliwej...

Obecnie to nie dlatego, że płacisz, masz lepszą obsługę! Często jest wręcz odwrotnie!

Dla porównania: 3 migracje 3 części witryny, które właśnie przeprowadziłem w ciągu kilku miesięcy, kosztowałyby mnie od 15 do 20 000 EUR, gdybym zlecił je dostawcom usług internetowych... bez użycia rąk o kontroli szczegółów...

(szacunkowo na podstawie faktury wynoszącej 30 euro za godzinę pracy, co nie jest drogie w tym obszarze).
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Niespodzianka dla znajomych ekonomistów!




przez chatelot16 » 31/05/16, 13:24

nie ma mowy o dążeniu do perfekcji... ale gdy zauważam jakąś wadę, wskazuję ją w nadziei, że będzie przydatna

kiedy powiększę sklep jest większy niż 175%, duże niebieskie menu zamienia się w menu oznaczone paskiem, które nic nie robi po kliknięciu... więc to coś, co nie działa

Kiedy widzę, że coś nie działa, jestem podejrzliwy, nawet jeśli dzieje się to w przypadku, który wydaje się bezużyteczny, ponieważ ten sam problem może pojawić się w przydatnym przypadku, o którym nie wiem.

aby spróbować, konsultuję się ze sklepem na smartfonie i też znajduję ten pasek z menu i +, który nie działa!

dlatego też gra w Zoom na komputerze ujawnia błąd, który uniemożliwia korzystanie ze sklepu na smartfonie
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 218