A warzyw leniwy w Charente-Maritime

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
denis17
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 138
Rejestracja: 13/10/16, 13:15
Lokalizacja: 17
x 37

A warzyw leniwy w Charente-Maritime




przez denis17 » 19/03/17, 18:05

Bonjour à tous
Mała prezentacja ogrodu: argilo humusowy kompleks gliny wapiennej o 20 30 cm na gliniastym podłożu z niewielką ilością wapienia i krzemienia.
Ta ziemia była pierwotnie łąką, na której przed laty były owce 30. Następnie stał się polem budowy. Narożnik, w którym znajduje się mój nowy ogród, był częściowo tradycyjnym ogrodem (ponieważ), ale bez nawozu i pestycydów.
Zakład nie był leniwy : Mrgreen: , ponieważ przed rozłożeniem dużego stosu ziemi i małego kompostu w przyszłym ogrodzie 45m2 nastąpiło rozwinięcie stogu siana na 2 / 3 (i to nie jest nie jest najtrudniejszy) i wreszcie produkcja brf.
20170225_182002 (0) .jpeg
W pracy na brf


Następujące później.
Denis
2 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez Did67 » 19/03/17, 18:38

Witamy w klubie fenokulturów !!!

To poczucie posiadania „informacji zwrotnych” z różnych regionów, różnych gleb, różnych klimatów, różnych ogrodników oczywiście mnie podnieca!
0 x
Avatar de l'utilisateur
denis17
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 138
Rejestracja: 13/10/16, 13:15
Lokalizacja: 17
x 37

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez denis17 » 19/03/17, 20:16

Opowiem o tym w jednym z moich przyszłych postów. I dziękuję za powitanie.
Denis
0 x
Avatar de l'utilisateur
denis17
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 138
Rejestracja: 13/10/16, 13:15
Lokalizacja: 17
x 37

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez denis17 » 21/03/17, 19:51

A więc leniwy ogród warzywny, dlaczego?
Zawsze miałem mniej więcej ogród, nigdy więcej niż 50 m2 i często bliżej 10m2. I nawet z latami bez. Jednym z głównych problemów jest to, że nie zawsze poświęcam czas, aby się tym zająć, nie zawsze obecnymi, innymi zajęciami ... i tym cholernym chwastem, który atakuje wszystko : Evil:
Odkrycie warzywniaka Didiera sprawiło, że chciałem do niego wrócić, ze względu na jego „względną łatwość” wykonania, zagospodarowania (siano raz w roku, zagospodarowanie tzw. Chwastów itp.). ...) i oczywiście ze względu na jego organiczną stronę, która również oddaje glebie to, co zostało z niej odebrane przez lata.
Wciąż byłoby więcej do powiedzenia, ale wolę działanie niż długie przemówienie. :P
Denis
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez sicetaitsimple » 21/03/17, 22:03

denis17 napisał:Wciąż byłoby więcej do powiedzenia, ale wolę działanie niż długie przemówienie.


Witamy i miło mi słyszeć, jak opowiadasz nam o tym pierwszym sezonie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
denis17
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 138
Rejestracja: 13/10/16, 13:15
Lokalizacja: 17
x 37

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez denis17 » 21/03/17, 23:12

Nadejdzie, ogród to ewolucja czasu : Wink:
Denis
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez Did67 » 22/03/17, 14:07

denis17 napisał:
Odkrycie warzywniaka Didiera sprawiło, że chciałem do niego wrócić, ze względu na jego „względną łatwość” wykonania, zagospodarowania (siano raz w roku, zagospodarowanie tzw. Chwastów itp.). ...) i oczywiście ze względu na jego organiczną stronę, która również oddaje glebie to, co zostało z niej odebrane przez lata.



Bardzo mnie to cieszy, ponieważ jest to dokładnie jeden z powodów, dla których „odpuszczam” [spotkania, nagrania wideo, teksty, wizyty w moim domu…; staje się wymagające!]

Kiedy spotykam ludzi, zdaję sobie sprawę, do jakiego stopnia to „mówimy”, internet i jego brzęczyki, a nawet wszyscy przewodnicy „zamykają” ludzi w myślach, które sprawiają, że wierzą, że tak jest skomplikowane… Rodzaj „normalizacji” przez „nagły model” (cokolwiek to jest).

Do tego stopnia, że ​​zastanawiam się nad zainteresowaniem umieszczaniem napisów w moich filmach: „wyzwoleni ogrodnicy” ”
0 x
Avatar de l'utilisateur
denis17
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 138
Rejestracja: 13/10/16, 13:15
Lokalizacja: 17
x 37

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez denis17 » 22/03/17, 17:50

Jak rozumiem, „stare dobre nawyki” umierają ciężko.
Mówię o tym wokół mnie, ale większość ogrodników, których spotykam, nie odczuwa potrzeby zmiany, a ci, którzy chcą ogrodu organicznego, widzą tylko kopce i inne ogrody permakulturowe.
Do każdego jego gustu. : Wink:
Denis
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez phil53 » 22/03/17, 18:28

denis17 napisał:Jak rozumiem, „stare dobre nawyki” umierają ciężko.
Mówię o tym wokół mnie, ale większość ogrodników, których spotykam, nie odczuwa potrzeby zmiany, a ci, którzy chcą ogrodu organicznego, widzą tylko kopce i inne ogrody permakulturowe.
Do każdego jego gustu. : Wink:
Denis

Tak, Denis, to dość rozczarowujące, mówię o tym już od roku i większość odpowiada: „ale wiem lub uprawiam permakulturę” I zostawiają to tam, nie chcąc spróbować.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez Did67 » 22/03/17, 19:04

Niestety, większość ludzi, ukrywając się przed tym, ma do rzeczy „religijne podejście”. Potrzebują księży, którzy głoszą, ewangelii, dogmatu i praktyki ...

Nie ma możliwości "racjonalnej" mowy w obliczu "religii" ...

Te reakcje są zatem normalne… „Wybacz im, nie wiedzą, czego im brakuje!”
2 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 252