A warzyw leniwy w Charente-Maritime

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
denis17
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 138
Rejestracja: 13/10/16, 13:15
Lokalizacja: 17
x 37

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez denis17 » 22/04/18, 15:18

Mała kontynuacja ogrodu warzywnego

IMG_20180419_195510.jpg


Na tym pierwszym zdjęciu widać, że czosnek, cebula i szalotka mają się znakomicie, obecnie skuteczność oceniam na ponad 90%. Natomiast tuż obok rząd fasoli jest odwrotny, przy wzroście poniżej 10%, w miejscu jednego z miejsc fasoli wyrósł nawet grzyb.


IMG_20180419_195457.jpg


Potem przyszedł czas na siew do ziemi, w tym miejscu w zeszłym roku była gruba warstwa siana, a w tym roku jej zabrakło, zasiałem tam zielony nawóz. Wyrzuciłem na tę działkę skoszoną trawę, co było dla mnie niekorzystne, ponieważ w rezultacie musiałem częściowo udusić sadzonki.
Zobaczę co się stanie z czasem. W każdym razie nie powstrzymało mnie to od włączenia w zeszłym tygodniu sadzonek rzodkiewki, pora, groszku, marchwi, sałaty i fasolki szparagowej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
denis17
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 138
Rejestracja: 13/10/16, 13:15
Lokalizacja: 17
x 37

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez denis17 » 22/04/18, 18:15

A zapomniałam Wam powiedzieć o sadzonkach w doniczkach.

IMG_20180419_195403.jpg


Dla przypomnienia, wszystkie nasiona sadzonek pomidora moczono około 5/6 dni przed sadzeniem. Wszystkie wyhodowane sadzonki na zdjęciu to pomidory o różnym wskaźniku powodzenia, jest tam nasiona 4-letnie, niektóre 2-letnie, wszystkie pochodzą z darowizn. Istnieje 6 różnych odmian. Reszta to wysiew "standardowy", nasiona wysiane bezpośrednio z worka, jest melon, cukinia, dynia, bakłażan, papryka, papryczki chili itp...
Należy pamiętać, że wszystkie sadzonki umieszczono w ramie zewnętrznej bezpośrednio po posadzeniu.
Denis
0 x
Avatar de l'utilisateur
denis17
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 138
Rejestracja: 13/10/16, 13:15
Lokalizacja: 17
x 37

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez denis17 » 12/05/18, 22:48

Nowości z warzywnika, i to dobre, bo dzisiaj pada deszcz, a to oznacza dobre i piękne podlewanie : Chichot: .

IMG_20180511_211929.jpg


Na tym pierwszym zdjęciu czosnek, cebula i szalotka radzą sobie wyśmienicie, w dodatku czosnek jest wyśmienity (do świerszczy, do omletów, do sałatek...), natomiast na fasoli efekt jest katastrofalny, co do powody? Powiem, że wzeszła tylko jedna czwarta nasion, znacznie gorzej niż w zeszłym roku, więc myślę o zasiewie jesienią, lokalnymi nasionami, które myślę, że uda mi się zdobyć od sąsiadów, część pod sianem, a druga więcej pod "nieosłonięty". W prawym górnym rogu widzimy cebulę pozostałą z zeszłego roku.

IMG_20180511_211920.jpg


Nie ma tu wiele do powiedzenia, truskawki umieszczono pod osłoną, przynajmniej dla ptaków : Wink: Jeśli chodzi o ślimaki, to jest mniej pewne, było tam kilka nadgryzanych truskawek.

IMG_20180511_211901.jpg


Trochę bardziej skomplikowany ten widok, po lewej stronie są rzodkiewki, które wyrosły (druga seria, pierwsza zniknęła), w tej linii są także marchewki i sałata, ale nic nie wyszło. Następnie mamy rząd fasolki szparagowej, prawidłowo wyniesionej, następnie sadzonkę marchwi, która również nic nie dała, i na koniec sadzonkę o małej masie, zrobioną trochę za późno, myślę, że zobaczymy wynik. Pamiętam tylko, że sadzonki te robiono w zeszłym roku w części obsianej zielonym nawozem, na części pod sianem. tak dla jasności, nie zaobserwowałem żadnego pogorszenia gleby w tej części ogrodu, ale jak to się mówi, cierpliwość i długość czasu to coś więcej niż siła i odwaga.

IMG_20180511_211841.jpg


wczoraj posadziłem pierwsze sadzonki pomidorów, jeszcze małe (4 liście) ale już się niecierpliwiłem, 4 różne odmiany, trzeba powiedzieć, że na niektórych roślinach jest masakra w ramce, a na innych nie? i tym samym 16 roślin posadzonych w ziemi. Planowałem na górze umieścić ramkę, żeby zakryła całość, ale później dokładając łodygę lub dwie cukinie, żeby zobaczyć różnicę w wynikach z tymi posadzonymi na świeżym powietrzu.

IMG_20180511_211825.jpg


I oto jesteśmy w sercu Najświętszego, w ramie cudów : Oops: , w porównaniu do zdjęcia w poprzednim poście, nastąpił ubytek w sadzonkach pomidorów na poziomie około 30%. wały przeciwpowodziowe na poziomie dyniowatych są raczej bardzo dobre (dynie, cukinie, papryki, bakłażany, dynie, melony, orzechy piżmowe, papryki i patisony), na razie 80% sukcesu. Wszystkie "puste" doniczki są częścią sadzonek w doniczkach, które należy posadzić przed świętami, są tam buraki, seler, pasternak, kapusta rzepa i surówki. I na koniec w białym koszu test przypraw, które następnie wbiję w ziemię (pietruszka, trybula, tymianek, szczypiorek).

W końcu ogródek warzywny zaczął się w tym roku całkiem nieźle, z nowościami, ale i tak z pewnymi niepowodzeniami (rzodkiewka/marchew), myślę, że to musi wynikać z braku synchronizacji pomiędzy siewem a opadami, a właściwie powinienem był zrobiłem te zasiewy wcześniej. W każdym razie, podobnie jak w zeszłym roku, podlewanie może być ograniczone.

Denis
2 x
Avatar de l'utilisateur
denis17
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 138
Rejestracja: 13/10/16, 13:15
Lokalizacja: 17
x 37

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez denis17 » 29/05/18, 21:18

Mała seria zdjęć roślin cukinii, z doniczką, zawsze ta sama : Wink: , aby pokazać różnicę wielkości:

IMG_20180529_191036.jpg


Na tym pierwszym zdjęciu domowej roboty sadzonka cukinii w najczystszej tradycji Denisa, czyli w komercyjnej ziemi doniczkowej, rzekomo zbilansowanej w N/P/K tatati, tatata.
Uwaga: tuż obok widać pozostałości grzybów

IMG_20180529_191024.jpg


Na tym drugim zdjęciu roślina tym razem z handlu, ofiarowana przez sąsiada, który zlitował się nad moją wielkością : Lol:

IMG_20180529_191005.jpg


A na tym trzecim zdjęciu roślina, która była na tyle łaskawa, że ​​wyrosła sama, bez niczyjej pomocy, w moim ogrodzie.

Chciałbym tylko, żeby natura była jeszcze milsza i dała mi mnóstwo innych drobnych prezentów. : Wink:

Denis
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez Adrien (były nico239) » 30/05/18, 02:18

denis17 napisał:Mała seria zdjęć roślin cukinii, z doniczką, zawsze ta sama : Wink: , aby pokazać różnicę wielkości:

IMG_20180529_191036.jpg

Na tym pierwszym zdjęciu domowej roboty sadzonka cukinii w najczystszej tradycji Denisa, czyli w komercyjnej ziemi doniczkowej, rzekomo zbilansowanej w N/P/K tatati, tatata.
Uwaga: tuż obok widać pozostałości grzybów

IMG_20180529_191024.jpg

Na tym drugim zdjęciu roślina tym razem z handlu, ofiarowana przez sąsiada, który zlitował się nad moją wielkością : Lol:

IMG_20180529_191005.jpg

A na tym trzecim zdjęciu roślina, która była na tyle łaskawa, że ​​wyrosła sama, bez niczyjej pomocy, w moim ogrodzie.

Chciałbym tylko, żeby natura była jeszcze milsza i dała mi mnóstwo innych drobnych prezentów. : Wink:

Denis



Twoje nie jest śmieszne, ponieważ............

Wszystko zależy od terminu siewu profesjonalisty.
Jeśli on ogrzał się w lutym, a ty w kwietniu, nie ma nic dziwnego
Ale ogólnie rzecz biorąc, profesjonaliści zaczynają bardzo wcześnie od ryzyka, jakie się z tym wiąże i związanych z nim prac ochronnych.

Zadałem to pytanie w innym wątku, ale my również mieliśmy do czynienia z pewnym odrostem pod szklarnią, który najwyraźniej pojawił się BARDZO wcześnie.

Pozostaje dowiedzieć się, dlaczego ta cukinia, jak się wydaje, przetrwała zimę i nie marniała.

Na twoim miejscu zachowam wszystkie jego nasiona: kto wie?

Mimo to obrót tarczy jest tym, co powinniśmy osiągnąć...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez Did67 » 30/05/18, 08:56

1) Pierwsza wyraźnie cierpi na zbyt ubogą glebę. A teraz "wiosłuje", aby nawiązać połączenie z mikoryzami i naładować akumulatory... "Opóźnienie zapłonu". Normalna.

2) Drugi niewątpliwie skorzystał na nawożeniu. Jest bardzo zielono. Ale też nie „połączony”.

Poczekaj, co będzie dalej...

3) Trzeci to prawdopodobnie ziarno, które skorzystało z sprzyjających warunków roku (było gorąco i sucho, a teraz mamy reżim półtropikalny; nie jestem pewien, czy tak będzie co roku; w zeszłym roku zostałby spalony, a mogłeś nawet tego nie widzieć!

Tam wszystko jest w porządku: są połączone, grunt wystarczająco się nagrzał, trwa nitryfikacja... Czyli ideał!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez Did67 » 30/05/18, 09:01

nico239 napisał:
Twoje nie jest śmieszne, ponieważ............



Z drugiej strony jest wyblakłe (brak światła): tył pudełka jest nieprzezroczysty.

Aby dowiedzieć się, ile światła otrzymuje roślina, wyobraź sobie, że leży na swoim miejscu. I spójrz w górę, 360° dookoła! Rama oparta o ścianę: pozostaje tylko 180° światła. Albo połowę.

Aby zakwalifikować się trochę w zależności od orientacji (a zatem i słońca).

Ale także według „konkurencji” w ramce (gęstość roślin).

Dla wielu roślin 50% światła dziennego jest więcej niż wystarczające. U innych daje oznaki etiolacji.
0 x
Avatar de l'utilisateur
denis17
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 138
Rejestracja: 13/10/16, 13:15
Lokalizacja: 17
x 37

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez denis17 » 30/05/18, 09:36

Być może będę musiał zmodyfikować swoje podwozie, dwie boczne ściany są nieprzezroczyste i dlatego zastąpię je bezbarwną podporą. To może poprawić sytuację.
Jeśli chodzi o ziemię doniczkową to myślę, że w przyszłym roku się bez niej obejdę, mam już mały pomysł jak sobie poradzę.
Denis
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez Adrien (były nico239) » 30/05/18, 12:36

Did67 napisał:
nico239 napisał:
Twoje nie jest śmieszne, ponieważ............



Z drugiej strony jest wyblakłe (brak światła): tył pudełka jest nieprzezroczysty.

Aby dowiedzieć się, ile światła otrzymuje roślina, wyobraź sobie, że leży na swoim miejscu. I spójrz w górę, 360° dookoła! Rama oparta o ścianę: pozostaje tylko 180° światła. Albo połowę.

Aby zakwalifikować się trochę w zależności od orientacji (a zatem i słońca).

Ale także według „konkurencji” w ramce (gęstość roślin).

Dla wielu roślin 50% światła dziennego jest więcej niż wystarczające. U innych daje oznaki etiolacji.


Och, będę musiał o tym pamiętać, kiedy (w końcu) zbuduję swoje ramy...

Chciałem zadać Ci pytanie o wzrost w tym momencie, ale sądzę, że tam znajdziesz odpowiedź.

Im niższa, tym lepiej rośliny będą oświetlone... prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: A warzyw leniwy Charente-Maritime




przez Did67 » 30/05/18, 16:06

nico239 napisał:
Im niższa, tym lepiej rośliny będą oświetlone... prawda?


Absolutnie.

Wysokość minimalną podajemy tak, aby rośliny nie dotykały zbyt szybko okien, wiedząc, że dla przepływu wody stawiamy spadek. I tak „wysokie” rośliny umieszczamy na wysokiej stronie (pomidory, papryka…), pozostałe na niższej (sałata, seler)…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 263