FUNDAMENTY DOBREJ KULTURY ROŚLIN

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Carl
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 99
Rejestracja: 09/08/17, 08:03
Lokalizacja: Bretania
x 18

Re: FUNDAMENTY DOBREJ KULTURY ROŚLIN




przez Carl » 17/03/18, 22:17

Ewolucja produkcji i konsumpcji na poziomie globalnym będzie zależała przede wszystkim od postrzegania tej kwestii przez Azjatów i Afrykanów.
Będziemy jedynie niewielką częścią światowej populacji, która da zły przykład...

Niestety, uczyniliśmy jedzenie mięsa zewnętrzną oznaką ewolucji i bogactwa. Nawet dla kultur, które były od tego bardzo odległe, choćby ze względu na religię (Indie).
1 x
Mądry lenistwo i wrażliwy na jakość tego, co moja rodzina spożywa, pragnę zrobić ogród warzywny leniwego!
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: FUNDAMENTY DOBREJ KULTURY ROŚLIN




przez Did67 » 18/03/18, 11:03

Ahmed napisał: W fenokulturze ważną pozycję zajmuje mechanizacja zewnętrzna, a mianowicie zbiór i transport siana.


Dlatego napisałem „zmniejsz”, a nie usuwaj.

Jeśli orałeś, frezowałeś i tankowałeś swoje maszyny, to podobnie jak ja zauważyłeś, że energia do „uprawiania roli” jest wyraźnie wyższa od tej potrzebnej do wyprodukowania siana i jego transportu (jeśli będziemy trzymać się rozsądnych schematów lokalnych produkcja siana, oczywiście). Do tego dochodzi fakt, że uprawę roli powtarza się (orkę, okopywanie, odchwaszczanie, frezowanie itp.), zaś sianokosy wykonuje się raz.

Dlatego też poszukuję programów, w których na miejscu produkuje się coraz większe porcje biomasy, co jednocześnie pozwoliłoby mi na ograniczenie zużycia siana na jednostkę „ogrodu targowego”.
2 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 240