Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 23/05/18, 13:58

guibnd napisał:
Did67 napisał:Za szybko mi to idzie - nie ma czasu na wszystko odpowiadać:...

narzekać!



Daleki jestem od narzekania... Raczej przeprosić, na wypadek gdyby ktoś czekał na odpowiedź...
1 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 23/05/18, 15:58

Did67 napisał:
guibnd napisał:
Did67 napisał:Za szybko mi to idzie - nie ma czasu na wszystko odpowiadać:...

narzekać!

Daleki jestem od narzekania... Raczej przeprosić, na wypadek gdyby ktoś czekał na odpowiedź...

i powiedzieć, że od początku obawiałeś się śmierci tego wątku : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
Na dzień dzisiejszy radzi sobie całkiem nieźle.
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 23/05/18, 17:34

Tak, masz rację, przypominając mi!!!

Oczywiście doceniam „życie” tego wątku, cały wkład... Cóż, nie możemy dogonić „Humoru”. Bezkonkurencyjne!!!

Naprawdę doceniam to, że nie jest „trollem”. Niech wpadki – w tym i moje – będą niezwykle rzadkie!
2 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez olivier75 » 23/05/18, 18:29

No cóż, nie przyjdzie, żeby porozmawiać o Dustinie?
Olivier.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 23/05/18, 19:11

Nie bądź idiotą! Czasami jego wyszukiwarka nas zauważa!!!!!!!!!

Nie chce rozmawiać. On ma rację. I on wie wszystko. Odkrył nawet, że nie mam dyplomu, więc gadam bzdury (miłe dla tych, którzy nie mają dyplomu!).
2 x
calousorb
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 46
Rejestracja: 12/09/17, 22:31
Lokalizacja: 08 Sorbona
x 11

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez calousorb » 23/05/18, 22:52

nico239 napisał:
calousorb pisze:
nico239 napisał:
Jest dobrze, ale wyzwaniem jest odzyskanie wody, która opada na całą powierzchnię tunelu : Idea:

Na Pintereście Obraz musi być mądry facet, który coś znalazł

Dla mnie wyzwaniem jest podlewanie szklarni bez zadawania bólu umysłowi. Mam w życiu jeszcze wiele innych wyzwań, żeby nie dodawać żadnych niepotrzebnych! Ale hej, każdy ma swój własny sposób widzenia rzeczy!! Skoro już mowa o wyzwaniach, uprawa pod sianem już jest jednym z nich dla półkonwencjonalnego ogrodnika, którym byłem!!


To co powiedziałem nie odnosiło się do TWOJEGO systemu.

Jasne, że możesz robić co chcesz.

Ale do tego, o czym mówiliśmy tuż powyżej i co dotyczy OGÓLNEJ refleksji, aby - ewentualnie - znaleźć system odzyskiwania wody spadającej na szklarnię o powierzchni 40 lub 50 m2.

Zbieranie wody deszczowej nie jest wcale niepotrzebnym wyzwaniem. Obraz


Powiedziałem, że jest dla mnie bezużyteczny w tym sensie, że mam wszystko, czego potrzebuję, aby łatwiej odzyskać siły z rynsztoków : Lol:

Dla informacji pod koniec popołudnia piękna burza z intensywnymi opadami deszczu. Mój całkowicie pusty 1000-litrowy kontener jest pełny podczas tej burzy, a moje 4 inne pojemniki, w których pozostało po około 600 l, również są pełne lub prawie!! Oto ja z 5000l, które wystarczy na nadchodzące lato i fale upałów!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Mixieer56
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 402
Rejestracja: 10/10/16, 09:00
Lokalizacja: Ambon 56
x 94
Kontakt :

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Mixieer56 » 24/05/18, 10:37

Did67 napisał:Nie bądź idiotą! Czasami jego wyszukiwarka nas zauważa!!!!!!!!!

Nie chce rozmawiać. On ma rację. I on wie wszystko. Odkrył nawet, że nie mam dyplomu, więc gadam bzdury (miłe dla tych, którzy nie mają dyplomu!).


Podczas okrągłych stołów z wyższą kadrą kierowniczą często pokazywali swoje dyplomy, a inne uczelnie, do których uczęszczały… kiedy przychodziła moja kolej, niezmiennie odpowiadałem: „Nie mam BAC +30, jestem samoukiem bez licencji i studiowałem École de la rue et de la vie przez długi czas!”
0 x
„Zrób bałagan w ogrodzie i uporządkuj swoje pomysły!” Didier Helmstetter
Avatar de l'utilisateur
Julienmos
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1265
Rejestracja: 02/07/16, 22:18
Lokalizacja: Królowa woda
x 260

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Julienmos » 24/05/18, 20:59

przed chwilą niezapomniana burza, potop, ulewy, jakich nigdy nie widziałem... a co więcej, nie miało to końca.

Rury zewnętrzne (prowadzące do kanalizacji) szybko się zapełniły, przestały się wchłaniać i co gorsza cofały się!

za dużo wody na raz, w tym tej pochodzącej z dachów, drenażu wokół domu, wody spływającej itp.

Miałem aż 50 cm wody na podwórzu przed bramą garażową (i to pomimo pompy zanurzeniowej, która pompowała w stronę tyłu ogrodu) i oczywiście pomimo dobrego uszczelnienia drzwi, garażu i częściowo reszty piwnica została zalana...

z drugiej strony ani najmniejszej kałuży w warzywniku! Wiem, że moja ziemia jest bardzo przepuszczalna (dziękuję, anecics?), ale i tak jest to trochę zaskakujące, ponieważ na działce sąsiada na jego „zmotoryzowanej” działce znajdowały się naprawdę małe stawy!
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 24/05/18, 21:21

Julienmos napisał:przed chwilą niezapomniana burza, potop, ulewy, jakich nigdy nie widziałem... a co więcej, nie miało to końca.

Rury zewnętrzne (prowadzące do kanalizacji) szybko się zapełniły, przestały się wchłaniać i co gorsza cofały się!

za dużo wody na raz, w tym tej pochodzącej z dachów, drenażu wokół domu, wody spływającej itp.

Miałem aż 50 cm wody na podwórzu przed bramą garażową (i to pomimo pompy zanurzeniowej, która pompowała w stronę tyłu ogrodu) i oczywiście pomimo dobrego uszczelnienia drzwi, garażu i częściowo reszty piwnica została zalana...

z drugiej strony ani najmniejszej kałuży w warzywniku! Wiem, że moja ziemia jest bardzo przepuszczalna (dziękuję, anecics?), ale i tak jest to trochę zaskakujące, ponieważ na działce sąsiada na jego „zmotoryzowanej” działce znajdowały się naprawdę małe stawy!

Doświadczyłam zalania piwnicy, więc współczuję
w przeciwnym razie dlaczego sytuacja z sąsiadem jest zaskakująca, obrobiona ziemia, pokryta poprzednimi deszczami, nie jest już wchłaniana, a więc jest normalna
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 24/05/18, 21:55

Julienmos napisał:z drugiej strony ani najmniejszej kałuży w warzywniku! Wiem, że moja ziemia jest bardzo przepuszczalna (dziękuję, anecics?), ale i tak jest to trochę zaskakujące, ponieważ na działce sąsiada na jego „zmotoryzowanej” działce znajdowały się naprawdę małe stawy!


Szkoda, że ​​byłeś zajęty gdzie indziej! To powinno zostać sfilmowane, dla niewierzących!

Wydaje mi się, że w krainie, o której mówiłeś, że jest ciężka... No cóż, to znaczy nie piasek!

Tak, dziękuję, anecics! I rozumiecie to, kiedy mówię w mojej książce, że szybko zrzucamy winę za powodzie wyłącznie na zmiany klimatyczne, podczas gdy bez wątpienia zniszczenie aneciques (przypominam, że po kilka lat pracy z glebą narzędziami rotacyjnymi!) odgrywa główną rolę.
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 234