Temperatura dymu z silnika cieplnego

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Pierre-Yves
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 06/12/07, 17:13
Lokalizacja: Rennes-Quimper

Temperatura dymu z silnika cieplnego




przez Pierre-Yves » 27/11/08, 17:05

czy można wykorzystać temperaturę spalin do sprawdzenia, czy silnik cieplny pracuje z dobrym momentem obrotowym?

Być może ten temat jest już gdzieś omówiony forum, ale nie znalazłem.

dziękuję!
0 x
optymalizacji, oszczędność energii
http://www.avel-vor.fr
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 27/11/08, 20:16

Cześć Pierre-Yves

czy można wykorzystać temperaturę spalin do sprawdzenia, czy silnik cieplny pracuje z dobrym momentem obrotowym?

Pytanie jest dziwne… Aby użyć parametru „temperatura spalin”, pozostałe parametry silnika musiałyby być z grubsza stałe, aby móc dokonać porównań / krzywej odniesienia, które mają znaczenie (moment obrotowy / temperatura). Coś, co możesz zrobić ... na hamowni silnika. W samochodzie, w którym wszystko zmienia się w tym samym czasie ..... :?

Chai nie, jeśli to odpowiada na twoje pytanie, ale podejrzanie, na atmosferycznym dieslu temperatura spalin rośnie wraz z obciążeniem. W moim R19 nie było nic złego, a temperatura spalin wahała się od 258 do 315 ° przy 95 km / h. Stopa prawie do samego dna w podjazdach do 90 km / hi mam 450 °.
W żadnym wypadku nie byłem w stanie wywnioskować, że mój maksymalny moment obrotowy jest przy takiej prędkości / prędkości itp ...
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 183