Technologia LiFePo4 w samochodzie kempingowym

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4

Technologia LiFePo4 w samochodzie kempingowym




przez bleusideral » 25/08/19, 23:07

Halo
Te akumulatory odkryłem dopiero kilka miesięcy temu, ich ceny stają się coraz bardziej przystępne.W końcu zoptymalizowałem instalację w 4x 3,2V - 200Ah aby uzyskać 12,8V-200Ah + BMS + Balancer + 160W sztywny + elastyczny fotowoltaiczny 120W panel, który umożliwi wyposażenie mojego samochodu kempingowego w bardziej znaczące źródło energii zapewniające autonomię. Widziałem tematy dyskusji gdzie te akumulatory są używane w samochodach elektrycznych, co łatwo zrozumieć, poza tym zauważyłem mały błąd, ładowanie nie jest 14,4 V, ale 14,6 V.
Kto tak jak ja rozpoczął tę przygodę? Opinie i rady są mile widziane, a także mogę pomóc, przekazując wszelkie informacje, których się dowiem!
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Technologia LiFePo4




przez Christophe » 26/08/19, 17:17

Na poziomie ogniwa napięcie nominalne LifePo4 wynosi 3,20 V, a przy napięciu maksymalnym 3,65 V

3,65 V to napięcie ładowania, którego ogniwo nie może chemicznie przekroczyć (jeśli tak się stanie, jest to szkodliwe), ale można je ładować tylko do 3,60 V, aby zyskać trochę w życiu.Żywotność i elastyczność wagi stracić tylko kilka% pojemności. To jak ładowanie akumulatora ołowiowego napięciem 13 V zamiast 13,5 V...

Dzięki temu jest on bardziej kompatybilny z systemami 12 V.

4 * 3,65 = 14,6 V
4 * 3,6 = 14,4 V
0 x
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4

Re: Technologia LiFePo4 w samochodzie kempingowym




przez bleusideral » 18/10/19, 14:50

Cześć!
Trochę spóźnione Christophe, dziękuję za instrukcje!
Opóźnienie spowodowane podróżą kamperem, co pozwoliło mi przetestować nowe akumulatory, rzeczywiście przełączyłem się na wartości, które przekazujesz, co mnie trochę przeraziło na początku, gdy ładowanie słoneczne było najwyższe, a także w ciągu ostatnich kilku dni, utknąłem w Alpach z powodu złej pogody, podłączenie za pomocą ładowarki 230V. Akumulatory poszły dobrze do 14,4-14,6.
Z drugiej strony, w ciągu ostatnich kilku dni przeżyłam załamanie, spowodowane brakiem wystarczającej ilości jazdy i brakiem słońca (deszcz/chmury), dwie noce bez soku i bez ogrzewania, brrr! Co oczywiście wzbudziło we mnie sceptycyzm co do jakości tych akumulatorów, ale teraz jestem uspokojony i nawet wyposażyłem każde ogniwo w przełączalny woltomierz (czyli 4), aby od czasu do czasu sprawdzać stan w różnych warunkach ładowania!
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 177