System Stop & Start (SST) dla każdego samochodu?

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

System Stop & Start (SST) dla każdego samochodu?




przez I Citro » 28/10/12, 23:05

Temat, który mógłby być punktem wyjścia dla ruchu porównywalnego z montażami Gillier Pantone.

Pomysł przyszedł mi do głowy po wypróbowaniu samochodu hybrydowego (bardzo przekonującego Yarisa, jedynego samochodu, który otrzymał etykietę Made in France).
Zauważyłem, że silnik cieplny tego samochodu ciągle się włączał i wyłączał, aby oszczędzać cenne paliwo.

Często czytamy, że po kilku sekundach ekonomicznie jest wyłączyć silnik.

wtedy sobie przypomniałem Volkwagen „Formel E” wydany 30 lat temu (1982).
Obraz

Mój pomysł polega więc na zamontowaniu urządzenia wyłączającego silnik i uruchamiającego go ponownie bez dotykania kluczyka w stacyjce.
: Idea:
Urządzenia startowe istnieją jako akcesoria w świecie tuningu. Umieszcza się je na desce rozdzielczej lub konsoli środkowej. Na dźwigni zmiany biegów znajdują się nawet zintegrowane podświetlane przyciski. 8)

Moim zamiarem byłoby maksymalne zminimalizowanie niepotrzebnego zużycia paliwa, tak jak robi to pojazd hybrydowy Toyoty (ale bez korzyści z odzyskiwania energii i trakcji elektrycznej).

Aby to zrobić, wyłączyłbym silnik podczas faz zwalniania (w tym przy dużych prędkościach) przez wybieg (wyłączenie i/lub przejście na bieg neutralny), a następnie ponownie uruchomiłbym go na biegu, jeśli pojazd nie zatrzymał się całkowicie lub za pomocą przycisku, jeśli pojazd jest całkowicie zatrzymany.

Mając tylko jeden kabriolet (pozostałe to samochody elektryczne), będę musiał dokonać 2 dodatkowych modyfikacji.

Mój obecny pojazd to 15-letni Citroën MPV. Jazda bez silnika oznacza również brak wspomagania kierownicy lub wspomagania hamowania.
Dlatego planuję zamontować elektryczną pompę wspomagania kierownicy, taką jak w wielu modelach z silnikiem Diesla z tego samego okresu, a także pompę podciśnieniową wspomagania hamowania, która jest również montowana w standardzie lub jako opcja w niektórych modelach francuskich.

Ten rodzaj projektu, jeśli byłby szeroko dyskutowany i wdrażany, pozwoliłby wszystkim dzielić się doświadczeniami i rozwiązaniami, tak jak ma to miejsce w przypadku mocowań Gillier Pantone i innych domieszek wodnych.
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 29/10/12, 09:20

W starych samochodach system ten bardzo obciąża rozrusznik i akumulator.
Jeśli dobrze zrozumiałem, w obecnych samochodach funkcje rozrusznika, alternatora, napędu i odzyskiwania energii podczas hamowania są zapewniane przez jeden przewymiarowany, a zatem niezawodny silnik elektryczny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 29/10/12, 13:18

zdarzało mi się tak robić z autem na benzynę...z powodu zepsutego hamulca ręcznego: niech zgaśnie na każdym postoju i potem odpala... trochę bardziej zużywa rozrusznik ale to nie tragedia

gasić silnik na średnich zjazdach, gdzie nie ma potrzeby hamowania silnikiem lub zjeżdża naturalnie z odpowiednią prędkością zawsze tak robiłem: w GS jest lampka, która wskazuje, czy ciśnienie oleju w hamulcach jest wystarczające: tak długo ponieważ nie hamujemy, ciśnienie pozostaje dostępne przez długi czas, wystarczające do hamowania awaryjnego

kiedy tak robiłem, włączałem silnik automatycznie przy najmniejszym nieszczęściu na drodze… nie było wspomagania kierownicy

teraz, gdy są pompy układu kierowniczego i podciśnieniowe do hamulców, możliwe byłoby zmodyfikowanie pojazdu, aby zrobić to z całkowitym bezpieczeństwem

można nawet pójść dalej: będzie większy pobór prądu, potrzebny będzie większy alternator: ciekawe byłoby majstrowanie przy regulatorze, żeby nie ładował niezależnie od jazdy, tylko ładował pierwszy za każdym razem, kiedy chcemy zwolnij dobrowolnie… i nie ładuj w ogóle, gdy przyspieszamy: więc zamiast doładowywać, pobierając użyteczną moc z silnika, ładowalibyśmy tylko podczas spowolnień, gdy jest moc do stracenia

wymagałby znacznie mocniejszego alternatora, ponieważ działałby rzadziej

oczywiście jadąc nocą ze stałą prędkością na włączonych światłach, rugulator powinien zdecydować się na ładowanie bez czekania na spowolnienie: ten system przydałby się szczególnie w mieście lub na małych drogach, gdzie często zwalniamy

w samochodzie jest masywne żeliwne koło zamachowe, które można przekształcić w wirnik silnika alternatora i pełnić funkcję alternatora i rozrusznika przy tej samej wadze

Zastanawiam się, czy nie odkrywam na nowo mikrofonu hybrydowego

przy takim kole zamachowym alternatora rozrusznika nie ma już węgla do zużycia, można tylko zatrzymać silnik na każdym postoju, ale można też uruchomić zarówno silnik, jak i samochód i uruchomić bez sprzęgła

aby uniknąć drgań samochodu przy uruchamianiu silnika na zbyt niskich obrotach, należy pozostawić wyłączony wtrysk do czasu, gdy obroty będą wystarczające do prawidłowego rozruchu: przy niskich obrotach sprawność silnika elektrycznego jest lepsza niż sprzęgła

Uczestniczę też w badaniu wolnoobrotowego alternatora do turbin wiatrowych: idealnie odpowiada rozmiarem kołu zamachowemu... to mogłoby sprawić, że nie zdecydowałbym się na zupełnie dowolny rozmiar, ale taki, który da się zamontować między silnikiem a skrzynią biegów

dla tych, którzy nie boją się, że elektronika stanie się niezbędna, istnieje nawet możliwość całkowitego usunięcia sprzęgła

Wolę wymienić na mniejsze sprzęgło, które się nie zużyje, bo nie powinno już być używane, ale nadal pozwala na jazdę w przypadku awarii elektroniki

wszelkie informacje na temat alternatorów rozrusznika i mikrohybryd dobrze byłoby umieścić tutaj

dla tych, którzy nie chcą modyfikować koła zamachowego, istnieje możliwość wymiany alternatora na znacznie większy superalternator, zdolny do rozruchu rozrusznika

aby zrobić miejsce można wyjąć pompę podciśnienia i pompę wspomagania napędzaną silnikiem i polegać tylko na elektryku

w przypadku wspomagania kierownicy elektryczna pompa hydrauliczna już działa, ponieważ pracuje z optymalną prędkością, a nie ze zmienną prędkością, która jest wystarczająca przy niskich obrotach silnika i zbyt mocna przy wysokich obrotach

pompa elektrycznego wspomagania kierownicy może pracować w sposób ciągły z prędkością wystarczającą dla bezpieczeństwa i w razie potrzeby przyspieszyć

przyszłością jest w pełni elektryczny układ kierowniczy, w którym silnik jest sprzężony bezpośrednio z kierownicą
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 29/10/12, 19:57

Cuicui napisał:W starych samochodach system ten bardzo obciąża rozrusznik i akumulator.
Jeśli dobrze zrozumiałem, w obecnych samochodach funkcje rozrusznika, alternatora, napędu i odzyskiwania energii podczas hamowania są zapewniane przez jeden przewymiarowany, a zatem niezawodny silnik elektryczny.
Niedawno przeczytałem, że pojazd hybrydowy (nie pamiętam który) był wyposażony w standardowy rozrusznik, ponieważ inżynierowie uznali go za bardziej solidny i niezawodny, w szczególności przez brak paska napędowego i duże przełożenie.
W moim przypadku minivana używam głównie do długich tras, rozrusznik będzie mniej obciążony niż w mieście.
Nie przewiduję odzysku energii a jedynie ograniczenie zbędnych strat. : Idea:
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 29/10/12, 20:06

klasyczny rozrusznik może być solidny: aby lepiej wspierać wielokrotne uruchamianie, można po prostu wybrać model nieco większy niż normalny model
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 29/10/12, 20:12

chatelot16 napisał:gaś silnik na zjazdach... Zawsze tak robiłem: w GS zapala się lampka ostrzegawcza, która informuje, czy ciśnienie oleju hamulcowego jest wystarczające: dopóki nie hamujesz, ciśnienie pozostaje dostępne przez długi czas, wystarczająca do hamowania awaryjnego.
Tyle wspomnień... GS i DS, które znałem lepiej, z trudem wytrzymywały więcej niż 2 hamowania. Hydrauliczne Citroëny to ciekawe pojazdy, ponieważ wystarczy elektrycznie napędzać pompę hydrauliczną, aby mieć wszystkie usługi (kierowanie, hamowanie, zawieszenie).
BX stają się coraz rzadsze, ale wciąż istnieją Xantia. : Idea:
chatelot16 napisał:kiedy to robiłem, włączałem silnik automatycznie przy najmniejszym nieszczęściu na drodze… nie było wspomagania kierownicy.
Tak mam zamiar to zrobić, z jakimś elektrycznym wspomaganiem kierownicy. : Arrowu:
chatelot16 napisał:teraz, gdy istnieją pompy podciśnieniowe układu kierowniczego i hamulcowego, możliwe byłoby zmodyfikowanie pojazdu, aby robić to bezpiecznie.
Pompy hydrauliczne i próżniowe elektryczne istnieją od ponad 15 lat i są montowane w niektórych modelach Peugeot, Citroën i Renault sprzedawanych we Francji.
8)

Cieszę się, że System Stop & Start inspiruje cię. : Mrgreen:
Mówiąc, że kiedy pojawił się w serialu, 30 lat temu, nie uwolnił tłumów ... :|
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 02/11/12, 14:39

Na moim 205 zadowalało mnie zatrzymywanie się i ruszanie na czerwonych światłach, a czasem w korkach. Aby to zrobić, użyłem kluczyka zapłonu.
Niektórzy mówili mi, że strzelę w rozrusznik, ale nigdy nie miałem problemu. Tym bardziej, że przy gorącym silniku rozruch następuje w ułamku sekundy (rozrusznik nie jest więc bardzo obciążony).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16136
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5245




przez Remundo » 02/11/12, 16:13

Lubię też Bamboo

Denerwujące jest to, że nie mamy już wspomagania hamowania. Musisz być ostrożny, jeśli jesteś na stoku.
0 x
Obraz
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 02/11/12, 16:25

Remundo napisał:Lubię też Bamboo

Denerwujące jest to, że nie mamy już wspomagania hamowania. Musisz być ostrożny, jeśli jesteś na stoku.
Tak, dlatego robiłem to tylko na postoju lub przy bardzo małej prędkości.
(Umieściłem to w czasie przeszłym, ponieważ wszystko jest automatyczne w VE i pełnej hybrydzie 8) (a także na rowerze nogi zatrzymują się automatycznie 8) 8) ))
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 02/11/12, 17:55

Halo

Nie wiem, czy powinienem napisać to na forum econology
W latach 80-tych miałem Rabbita z silnikiem wysokoprężnym (Golf dla Europejczyków)
Zimą z wielkim mrozem było wtedy bardzo zimno -25-28
jak jechałem do pracy od 8 do 16 to zostawiałem diesla na wolnych obrotach cały czas na parkingu (inaczej nie dałoby się odpalić).
tak samo było z wieloma ciężkimi maszynami, koparkami mechanicznymi, dźwigami, na dalekiej północy jeżdżą non stop, zatrzymują się tylko po to, by wrócić do warsztatu i wymienić olej. (dobre uderzenie masą w zimną oś i pęka) Byliśmy daleko od startu i stopu.

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 110