Światowa trasa ekologiczna?

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Amaury
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 19/03/09, 14:11

Światowa trasa ekologiczna?




przez Amaury » 19/03/09, 14:21

Witam wszystkich!

Interesuję się tym od jakiegoś czasu forum, a w szczególności do eksperymentów z „czystymi” silnikami. Mam wiele informacji na przykład na temat silnika Pantone i ostatnio Stirlinga.

Od jakiegoś czasu planuję światową trasę furgonetką lub przerobioną ciężarówką i muszę przyznać, że pomysł podróżowania z mniejszym wpływem na środowisko bardzo mnie interesuje: pomysł polegałby na wyjeździe na rok lub trochę więcej i przejechać przez Azję przed powrotem przez Afrykę (tak, to nie jest „prawdziwa” światowa trasa, ale idea jest tam), robiąc małe reportaże o ludziach, których spotkaliśmy z powodu ograniczenia języka, historii, aby to pokazać bariera słów jest w głowie (1% komunikacji to komunikacja niewerbalna) i wyrażania się inaczej niż zdaniami.

Chciałbym wiedzieć, konkretnie, wiedząc, że mam tylko kilka terminali S baz w fizyce i żadnej znajomości mechaniki, czy byłoby możliwe wyobrażenie sobie silnika hybrydowego dla małej ciężarówki, aby przejechać 40 lub 60 000 km, wiedząc, że ta mała ciężarówka z pewnością będzie używana, mając na liczniku co najmniej 80 000 km.

Silnik Pantone? ze względu na nie wszystkie udane eksperymenty, mój brak wiedzy mechanicznej, nie mogę „zrobić” ani jednego, ponadto istnieje ważne ograniczenie: chodzi o to, aby mieć silnik z jak najmniejszą elektroniką i „wspólny” silnik ze względu na „możliwość znalezienia” części w przecinanych krajach.

W tym miejscu chciałbym, abyście pomogli mi w realizacji mojego projektu, choćby nakierowując mnie na ciekawe alternatywy!

Dziękuję za przeczytanie i życzę wszystkim miłego dnia!
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 19/03/09, 19:04

Witaj Amaury, :D
Czy kiedykolwiek myślałeś o przeprowadzeniu badań w wyszukiwarkach w stylu Google?
Może znajdziesz takie ciekawe rzeczy.
http://info65.over-blog.com/article-21315503.html
Dobra droga :D
PS, fajnie byłoby pójść na wieczorne zajęcia z mechaniki.
Obraz
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Amaury
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 19/03/09, 14:11




przez Amaury » 19/03/09, 21:51

Dziękuję za odpowiedź Lejustemilieu,

Czytałem już artykuł na ten temat, ale olej do smażenia nie jest dokładnie tym, czego szukam: nie szukam oszczędności finansowych, ale oszczędności w zakresie zanieczyszczenia.

w rzeczywistości pojęcie ekologii (ekologia relacyjna itp.) poziomie natury lub na poziomie człowieka.

Dlatego zainteresowałam się pantonami, to proste, przekaz mocny (woda w silniku, to wciąż piekielny przekaz!) i niosący...

Inne opinie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 19/03/09, 22:26

amaury napisała:Czytałem już artykuł na ten temat, ale olej do smażenia nie jest dokładnie tym, czego szukam: nie szukam oszczędności finansowych, ale oszczędności w zakresie zanieczyszczenia. [...]
To dobrze: jeśli korzystasz ze starej ciężarówki, to właśnie dzieje się z olejem...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Amaury
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 19/03/09, 14:11




przez Amaury » 19/03/09, 22:58

Nie powiem, że spalanie oleju do smażenia jest szkodliwe. Może nie tak bardzo jak stara ciężarówka z silnikiem Diesla, ale nie stąd pochodzę...

Chciałbym bardziej innowacyjnej, a przede wszystkim bardziej globalnej koncepcji, czegoś, co każdy może zrobić i mieć, dlatego myślałem o pantone…

Ale tak poważnie, masz jakieś pomysły?

dzięki za odpowiedzi w każdym razie : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 19/03/09, 23:12

0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 19/03/09, 23:19

amaury napisała:Nie zamierzam Cię uczyć, że palenie oleju do smażenia jest szkodliwe. [...]
Co znaczy szkodliwe? :?

W zależności od tego, dokąd się udajesz, ludziom, których spotykasz, może być łatwiej używać oleju roślinnego niż stworzyć naprawdę działający Pantone…
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 19/03/09, 23:23

amaury napisała:[...] Dlatego zainteresowałem się pantonami, to proste, przekaz mocny (woda w silniku, to wciąż piekielny przekaz!) i znaczący[ ...]
Jeśli wiadomość jest zwrócona w tym samym kierunku, co zwykły dziennikarz, który mówi „woda = paliwo”, to jest to wiadomość kłamca, zwłaszcza... (więcej niż przewoźnik)
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 19/03/09, 23:33

Oto najnowszy raport: https://www.econologie.com/4l-trophy-a-l ... -4058.html
co bardzo pasuje do tematu...
0 x
Amaury
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 19/03/09, 14:11




przez Amaury » 20/03/09, 00:28

SVO i agropaliwa jako całość powodują wiele problemów na całym świecie, musisz znać historię cen tortilli w Meksyku, zamieszki żywnościowe na całym świecie...

Świat napędzany agropaliwami to świat, w którym ropę naftową zastępuje zboże lub inne, ale wciąż jest to świat spekulacji, w którym stawką są pieniądze.

Właściwie nie wyraziłem się wystarczająco jasno, nie chcę tego typu paliw, ponieważ stanowią one problem etyczny w tym czy innym miejscu, a myślę, że to tylko przesuwa problem.
Przyjrzałem się uważnie Twoim linkom i trofeum 4L trochę mnie zainteresowało (już go oglądałem, ale szczerze mówiąc zdaję sobie sprawę, że jak się go zbuduje, to wie jak to naprawić) i naprawdę myślę, że orientuję się w panton.
O ile Stirling nie może przedstawić interesujących rynków zbytu, nawet zobaczyć, że silnik wodorowy się rozwija (czytałem gdzieś, że emerytowany profesor znalazł sposób na konwersję powietrza/wody na wodór w silniku)…

W rzeczywistości jest to z technicznego punktu widzenia, chciałbym mieć jeszcze więcej torów (ale nie muszę robić dla mnie badań, zapewniam cię) na temat silników alternatywnych: rozmawialiśmy o olejach, jestem na pantone ślad, ale po...?

Wielkie dzięki dla was wszystkich za wkład!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 202