Prośba o informacje do galwanizacji

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
AXEAU
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 197
Rejestracja: 06/10/09, 09:04
Lokalizacja: DROME
x 7

Prośba o informacje do galwanizacji




przez AXEAU » 05/01/13, 21:35

Witam,

Zlecę renowację niektórych elementów, które były ocynkowane (białe i dwuchromowane). Znalazłem metody w zasięgu amatora przy użyciu kwasu solnego lub siarkowego, ale nie mogę znaleźć sposobu na dokładniejsze i przede wszystkim dichromianowe wykończenie.
Wiem, że istnieje metoda oparta na arsenie i metoda zastępcza arsenu, ale czy jest możliwe uzyskanie tych produktów.
to tylko dla zabawy, bo inaczej pójdę do fachowca.

JLG
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 05/01/13, 22:15

to katastrofa: do wykonywania dobrej jakości pracy potrzebne są toksyczne produkty, których nie można kupić w sprzedaży detalicznej

żaden profesjonalista nie może udzielić żadnych informacji ... wszyscy boją się problemów z administracją, która chce wszystkiego zakazać

chromianowanie było prawie całkowicie zabronione… poza tym, że cynkowanie galwaniczne bez chromianowania jest nic nie warte

jedyne co można zrobić amatorsko to cynkowanie: przez zanurzenie w roztopionym cynku: to jest najsolidniejszy proces: tworzy grubą warstwę cynku...ale to nie jest dobre dla małych dzieci śrubki, bo cynk warstwa blokuje nitki… trzeba wyprasować wykrojnik

ta galwanizacja jest używana do dużych śrub słupów wysokiego napięcia: jest prawie wieczna i nigdy nie rdzewieje

jeszcze jedna uwaga na temat dziwnego słownictwa: mówimy galwanizować dobrze, aby cynkować przez zanurzenie w stopionym cynku, a cynkować galwanicznie metodą galwaniczną
0 x
Avatar de l'utilisateur
AXEAU
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 197
Rejestracja: 06/10/09, 09:04
Lokalizacja: DROME
x 7




przez AXEAU » 05/01/13, 22:58

Dziękuję chatelot 16, tak mi się wydawało na temat proxy dla tego rodzaju produktu.
Czy jest jeszcze coś, co poprawi zachowanie osadu chlorku lub siarczku cynku?

JLG
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 05/01/13, 23:40

żadnego roztworu z chlorkiem lub siarczanem cynku

rozwiązania są raczej z cyjankiem i wieloma tajemnicami handlowymi, których nawet nie znam

mówiłeś o arszeniku, ale nie widzę związku... arszenik to prosty organizm, który nie ma nic przydatnego z cynkiem

cyjanek to tylko azot... sposób na uniknięcie zbyt mocnych kwasów takich jak solny czy siarkowy
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 06/01/13, 10:34

A szlifowanie?

Tam wystarczy pistolet, który „chodzi dobrze” i kompresor.


[Edytuj] Znalazłem to
Obraz

Mówią o wszystkim o „OCHRONA STALI PRZED KOROZJĄ”.
Ostatnio edytowane przez Obamot 06 / 01 / 13, 10: 57, 4 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 06/01/13, 10:46

O cyjanku, cyjanuryzacji, zapomnij natychmiast. Produkty są tak niebezpieczne, że są bardzo regulowane, zezwolenia, regulowany dostęp do produktów i do warsztatu itp. W dodatku jest bardzo brudny, aw szczególności nie jest to instalacja dla osób prywatnych... : Mrgreen:

http://www.a3ts.org/index.php/actualite ... truration/

węgloazotowanie

DEFINICJA LECZENIA
Zasada: wzbogacenie powierzchni w węgiel (między 0,7 a 0,9% mas.) i azot (między 0,15 a 0,3% mas.) poprzez dyfuzję w zakresie austenitycznym (825 do 900°C), a następnie hartowanie i ewentualnie odpuszczanie w celu uzyskania wysoka twardość powierzchni (od 58 do 62 HRC) zgodnie z malejącym gradientem na danej głębokości.

Osiągalne głębokości wynoszą od 0,05 do 0,6 mm, powyżej 0,6 mm dostarczanie azotu nie jest już interesujące.

CHARAKTERYSTYKA :

Powierzchniowa zawartość węgla i azotu
Twardość powierzchni (HRC, HRA, HV)
Konwencjonalna głębokość twardej warstwy Ec lub Dc (z wyjątkiem specyfikacji specjalnej NFA04-204)
Wymagania dotyczące mikrostruktury
Współczynnik stresu resztkowego

APLIKACJE:

wear
Wzmocnienie zmęczeniowe

RÓŻNE PROCESY:

Kąpiele płynne lub solne często tzw cyjanowanie : stosowanie soli opartych na chlorkach alkalicznych (NaCl, KCl) z dodatkiem dużej ilości cyjanków (NaCN), około 20%. Kinetyka jest szybka, regulacja dawki cyjanku umożliwia kontrolę potencjału węgla i azotu. Hartowanie odbywa się bezpośrednio olejem lub solami (po „wypłukaniu” w solach obojętnych)
W atmosferze kontrolowanej lub gazowej: uzyskano atmosferę typu endotermicznego:
- Kraking alkanu w generatorze z dodatkiem metanu lub propanu w celu utrzymania potencjału węglowego,
- poprzez wtryskiwanie mieszanki metanolowo-azotowej bezpośrednio do pieca z dodatkiem metanu lub propanu w celu utrzymania potencjału węglowego,
Azot jest dostarczany przez wtryskiwanie gazowego amoniaku bezpośrednio do pieca. Typowy skład atmosfery to 20-25% CO, 20-40% N2, 40-55% H2 (ślady CO2, O2, H2O). Szybkość wtryskiwania amoniaku jest rzędu 1 do 5% całkowitej objętości gazu (najniższe wartości są odpowiednie dla stali stopowych). Potencjał węglowy atmosfery jest mierzony i kontrolowany za pomocą analiz gazów (%CO, CO2, H2O, O2). Kinetyka jest dość szybka dzięki optymalizacji cyklu.
Hartowanie odbywa się najczęściej bezpośrednio w oleju. Azot rozpuszczony w warstwie węgloazotowanej znacznie zwiększa hartowność, co pozwala na miękkie hartowanie w gorącym oleju (80 do 160°C lub w kąpieli solnej w temperaturze 150 do 180°C) ograniczając w ten sposób odkształcenia (do 950°C). Najważniejszym zastosowaniem są przekładnie samochodowe.
W przypadku hartowania w gazie możliwe jest modulowanie szybkości chłodzenia, aby zbliżyć się do warunków stopniowego chłodzenia.
W złożu fluidalnym: fluidyzacja odbywa się za pomocą gazu równoważnego atmosferze gazowej. Kinetyka jest szybka, ale praca nie jest bardzo łatwa.
Pod niskim ciśnieniem: po podgrzaniu w piecu próżniowym, przez wstrzyknięcie węglowodoru, propanu, etylenu lub acetylenu ustala się kolejne ciśnienie około 5 do 20 mbar, po sekwencjach nawęglania następują sekwencje dyfuzji próżni. Sekwencje podawania amoniaku są łączone z sekwencjami podawania gazu opałowego.Kinetyka jest bardzo szybka. Proces pozwala na wysokie temperatury nawęglania przyspieszające kinetykę. Główne zalety to brak powierzchownego utleniania i dobra penetracja do drobnych otworów. Proces ten jest często łączony z hartowaniem gazowym. (od 5 do 20 barów azotu). Sterowanie opiera się na modelu reakcji gaz-metal, zakładającym nasycenie powierzchni węglem podczas faz nawęglania i dyfuzji.Proces ten jest w fazie rozwoju.W przypadku hartowania gazowego istnieje możliwość modulacji szybkości chłodzenia, aby zbliżyć się do stopniowego chłodzenia .
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
AXEAU
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 197
Rejestracja: 06/10/09, 09:04
Lokalizacja: DROME
x 7




przez AXEAU » 06/01/13, 18:25

Witam,

Miałem na myśli bardzo niebezpieczny produkt, ale się myliłem, to cyjanek i chrom.
Czytałem, ale nie wiem, czy tak jest na wszystkich liniach uzdatniania, że ​​zbiorniki z cyjankiem zostały zainstalowane nad zbiornikami zawierającymi wybielacz, aby produkt był natychmiast neutralizowany w przypadku wycieku.
Do piaskowania jestem wyposażony, mam piaskarkę, kabinę i różne materiały ścierne.
Więc mam zamiar przygotować moje części i dać je profesjonaliście do cynkowania.

JLG
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 06/01/13, 19:35

bardzo dobra metoda! cyjanek nie jest produktem radioaktywnym, którego należy zakazać… wystarczy go dobrze zniszczyć, aby uniknąć odrzucenia go gdziekolwiek

mniej więcej tak samo jest z chromem… każdy powinien znać właściwą metodę pracy, aby uniknąć zanieczyszczenia

niestety dzisiaj wolimy zakazać wszystkiego niż rozpowszechniać właściwe informacje ... więc firmy, które pozostają we Francji, pobierają coraz droższe ... a Chińczycy robią znacznie prościej bez kosztów
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 400