Konserwowany piec płynny i silnik spalinowy

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Podania
x 17

Konserwowany piec płynny i silnik spalinowy




przez Podania » 26/11/05, 12:52

Cześć,

Właśnie kupiłem kuchenkę wielopaliwową na płyn pod ciśnieniem i jestem pod wrażeniem jej prostej obsługi, ale mam pewien pomysł.

Operacja:

W tego typu piecu płynne paliwo (w moim przypadku spirytus skażony) jest lekko sprężane przez małą ręczną pompkę w zbiorniku.

Następnie dzięki kubkowi umieszczonemu pod palnikiem, w którym wypala się niewielką ilość alkoholu, głowica palnika jest wstępnie podgrzewana, aby rozpocząć proces, poprzez wygotowanie alkoholu z głowicy i tym samym przekazanie go do stanu gazu w komorze rozprężeniowej.

Po zakończeniu podgrzewania otwórz zawór gazu i zapal kuchenkę: z palnika wydobywają się wspaniałe niebieskie płomienie!

Zobacz urządzenie w akcji tutaj: http://2oo4.free.fr/Divers/hiker111.jpg

Mały test przeprowadzony dziś rano: przy użyciu spirytusu skażonego („w temperaturze 90 °”) ten piec pozwala zagotować litr wody o temperaturze 13 ° C w 15 minut.

Pomysł dotyczył silnika spalinowego

Dlaczego więc nie zastosować tej zasady do benzyny / oleju napędowego, aby spalić ją jako GAZ, a nie jako ciecz (nawet odparowana pozostaje cieczą)?

Rezultat wydaje się dość oczywisty: całkowite spalanie i oszczędności!

Benzyna lub olej napędowy ==> kocioł ==> gaz ==> silnik = oszczędności, ekologia :)

Co o tym sądzisz?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 26/11/05, 16:09

Cześć Benoit
Myślę, że jesteś z młodego pokolenia, więc spytaj swojego ojca lub dziadka, czy nadal żyje, jak spawał, zanim pojawiły się palniki propanowe
Znajdowały się tam lampy lutownicze napełnione benzyną lub alkoholem
mała pompka do zwiększania ciśnienia w zbiorniku, kubek grzewczy, ścieżka płynnego paliwa prowadzona była przez knot następnie w gorącej części palnika wypuszczała tylko parę regulowaną śrubą i piękny płomień.
Piece używane przez drwali na benzynę działają na tej samej zasadzie.
Próbował różnych sposobów wykorzystania całkowicie odparowanej benzyny i było to stosunkowo łatwe, nie było żadnych dalszych działań.
Powodem jest to, że gdy podajesz paliwo z wtryskiem pośrednim przed zaworami lub lepiej bezpośrednio, odparowanie kropelek obniża temperaturę mieszanki, co pozwala na wykonanie silników o wyższym sprężeniu (niższa temperatura w koniec kompresji mniejsze ryzyko samozapłonu)
Zamontowałem podgrzewacz paliwa na wtrysku mojego Buicka bo jest pod ciśnieniem, paliwo można podgrzać temperaturą wody bez jej parowania, w momencie wtrysku paruje natychmiast, zasada chłodzenie,

prawie nie przyniosło żadnej oszczędności paliwa (niewymierne), po prostu pomaga w bardzo zimnej pogodzie to wszystko.


André
0 x
aidiv
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 20/12/04, 18:57




przez aidiv » 26/11/05, 16:35

witam, ten proces znajdujemy również na modelach łodzi parowych.
0 x
aidiv
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 20/12/04, 18:57




przez aidiv » 26/11/05, 16:37

ah ok, właśnie zobaczyłem zdjęcie, mam stare na strychu, pomyślałem, że działa na oleju
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 187