projekt studencki dotyczący silnika wodorowego

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Projekt TRACK
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 27/10/06, 08:40

projekt studencki dotyczący silnika wodorowego




przez Projekt TRACK » 27/10/06, 08:57

Witam,

Jesteśmy grupą studentów 3 roku studiów inżynierskich (Hautes Etudes d'Ingenieurs w Lille, dla tych, którzy znają : Chichot: ...). W ramach projektu musimy zbadać budowę i działanie pojazdu z silnikiem cieplnym wodorowym. Pojawia się zatem dla nas kilka problemów: magazynowanie, produkcja itp. :zaszokować:
Jednak głównym pytaniem pozostaje, jak sam silnik pracuje wykorzystując wodór. Jak to jest możliwe? :| Wiemy, że istnieją „zestawy do konwersji”, które można dostosować do silnika benzynowego. Czy możesz nam powiedzieć więcej na ten temat? :?

Niektórzy z Was być może dokonali już modyfikacji własnego pojazdu... Być może moglibyśmy się z Państwem skontaktować...

Dziękuję za odpowiedzi i do zobaczenia wkrótce.
Ostatnio edytowane przez Projekt TRACK 01 / 11 / 06, 15: 24, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/10/06, 13:18

cześć koledzy

w Twojej okolicy dzieją się ciekawe rzeczy:

Odsyłam Cię na stronę firmy z Lille, nie jest to czysty silnik H2, ale pewnie mają dla Ciebie sporo rzeczy
pokaż - ukryj (usuń, jeśli to konieczne)

http://www.h2-developpement.fr/Francais/appli_bus.html

Dziękujemy za informowanie nas.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Projekt TRACK
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 27/10/06, 08:40




przez Projekt TRACK » 27/10/06, 19:46

tak, właśnie się z nimi kontaktujemy. Prawdę mówiąc, to nasz odpowiedzialny nauczyciel przekazał nam tę informację dziś rano na spotkaniu... Ale dziękuję, to bardzo miło z twojej strony, że się nami interesujesz.

Może jakieś inne sugestie?

Wkrótce.
Ostatnio edytowane przez Projekt TRACK 01 / 11 / 06, 15: 23, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 28/10/06, 17:36

ewentualnie możesz rzucić okiem na ostatnie strony "ulepszonej elektrolizy", jest tam kilka linków na temat wykorzystania wodoru
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Projekt TRACK
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 27/10/06, 08:40




przez Projekt TRACK » 17/11/06, 19:25

Witam wszystkich!

Znów wracamy po okresie ciszy...


Uzyskaliśmy wywiad z menadżerem projektu rozwoju H2. Ta wymiana zdań była bardzo interesująca. Dowiedzieliśmy się, że celem tego projektu jest pokazanie, że można mniejszym kosztem (w sumie 10 000 euro, ale dla producentów to grosze) zmodyfikować silnik benzynowy 2.0 l tak, aby lub on był zasilany dwupaliwowo wodorem. . Najważniejszą modyfikacją jest montaż zestawu do konwersji na poziomie wtrysku. Zasilany jest wodorem pod ciśnieniem (250 barów) i podlega dwóm rozprężeniom: pierwszemu najwyraźniej przed samym zestawem (ciśnienie spada do 2 barów), a drugiemu w zestawie, który obejmuje rozszerzenie szynowe (10 bary). zawiera także komputer podłączony do komputera istniejącego w silniku benzynowym. Pozwala kontrolować wtrysk i regulować przepływ wodoru.

To tyle, jeśli chodzi o główne zasady. Chcielibyśmy jednak poznać więcej szczegółów na temat tych zestawów do konwersji. Jaki jest jego szczegółowy skład? Być może ktoś z Was zamontował już te urządzenia w swoim pojeździe?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 228