Pierwszy system dopingu wody do gaźnika

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
twentymak
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 19/03/10, 21:01
Lokalizacja: 09000 Święty Paweł z Jarrat
x 1

Pierwszy system dopingu wody do gaźnika




przez twentymak » 20/03/10, 00:20

Witam wszystkich, oto moja pierwsza wiadomość w tej sprawie forum.

Odkryłem więc Pantone i systemy domieszkowania wody w silniku.

Czytałem wiele rzeczy, widziałem wiele systemów, tutaj i gdzie indziej.

Tak więc przy całej tej masie informacji dowiedziałem się wielu rzeczy, ale bardzo się pogubiłem i wszystko jest nadal bardzo niejasne.

Zrobiłem mały schemat zespołu domieszkowania wody, który chciałbym zamontować w moich dwóch samochodach:

Silnik VW Golf 1 1.6L TD 80 KM z Golfa 2 (diesel)
Honda Civic 1.6L 16s Atmo 130KM (benzyna)

Problem w tym, że nie jestem do końca pewien siebie, bo tonę we wszystkich informacjach, które znalazłem.

Oto moja konfiguracja:

Obraz

Zauważycie zatem, że nie ma podanych wymiarów ani średnic, bo zupełnie nie mam pojęcia, co wybrać, bo znowu tonę w informacjach.

Więc moje pytania brzmią?

1) Czy rozumiem system, czy nie?

2) jeśli tak, jaki rozmiar rury wybrać do moich dwóch silników?

Proszę bardzo, mam nadzieję, że kompetentni ludzie mi pomogą, chociaż wiem, że temat był poruszany wiele razy.

Z góry dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Pierwszy system domieszkowania wodą za pomocą gaźnika




przez Flytox » 20/03/10, 14:07

Witaj dwudziestmaku
Witamy w klubie Pantomistów.

twentymak napisał:Czytałem wiele rzeczy, widziałem wiele systemów, tutaj i gdzie indziej.

Tak więc przy całej tej masie informacji dowiedziałem się wielu rzeczy, ale bardzo się pogubiłem i wszystko jest nadal bardzo niejasne.

Na początku to normalne, wszyscy musieliśmy przez to przejść! : Mrgreen:

Twój diagram przedstawia GVI (generator pary natychmiastowej). Wytwarza parę i na pewno niesie ze sobą duże krople wody, które niekoniecznie będą korzystne dla działania. Bardziej „klasyczny” montaż wznawia montaż, ale natychmiast po nim następuje część „reaktora”, zanim jej wyjście trafi do wlotu. Część reaktora ze swoim centralnym prętem „kalibruje” kropelki wody (wielkość i liczbę), aby silnik mógł wykorzystać tę parę.

Część gaźnika zasilająca GVI jest możliwa jako zespół, ale wynikające z tego poważne problemy z korozją powodują bardzo szybkie uszkodzenie. Woda, aluminium, znal i mosiądz łączą się i pogłębiają korozję, tworząc białawy produkt, który unosi się na wodzie i zatyka igłę.

W przypadku pierwszego montażu łatwiej jest na oleju napędowym niż na benzynie.

Aby GVI szybko działało, możesz użyć metody Camel1. W przypadku części, która trafia do układu wydechowego, dobrym przykładem jest rozmiar. Jeśli chodzi o stały poziom dostarczający mu wodę, to nie tylko mi nigdy nie udało się go doprowadzić do prawidłowego działania. Istnieją inne, bardziej niezawodne rozwiązania.

http://reaction.directe1.free.fr/index.htm#GV_corrected

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
twentymak
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 19/03/10, 21:01
Lokalizacja: 09000 Święty Paweł z Jarrat
x 1




przez twentymak » 20/03/10, 19:56

Dziękuję za tę odpowiedź, więc jestem trochę zawiedziony.

Może wyjaśniając, co chciałbym zrobić, Ty lub ktoś z Was będzie mógł mi pomóc.

Chcę rozłożyć wodę (H²O) na HHO, aby wzmocnić moje silniki, odkazić je i zmniejszyć zużycie.

Widziałem, że można również elektrolizować wodę w celu wytworzenia gazu (HHO), ale wolę wykorzystywać ciepło z wydechu, niż przeciążać alternator, który jest już więcej niż ograniczony w przypadku moich reflektorów o mocy 720 W.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 20/03/10, 21:13

Elektroliza doprowadzana do silnika jest obszernie opisana na kolejnych 250 stronach...: Mrgreen:

https://www.econologie.com/forums/electrolys ... t1228.html

W końcu AMHA nie ma się po nim zbyt wiele spodziewać ze względu na niską wydajność i zbyt małą produkcję gazu na potrzeby silnika....
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
twentymak
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 19/03/10, 21:01
Lokalizacja: 09000 Święty Paweł z Jarrat
x 1




przez twentymak » 21/03/10, 01:06

Dziękuję za link, ale już go widziałem.

Chciałbym zrobić transformator 1.5 V, aby przeprowadzić własną elektrolizę wody za pomocą prądu z alternatora i wstrzyknąć HHO do mojego wlotu, ale rozwiązanie elektryczne jest prawie niemożliwe ze względu na niską intensywność alternatorów samochodowych. 75A w moim Civicu, jeśli usuniemy wszystko, czego samochód używa do swoich akcesoriów (reflektory, wentylacja, odszranianie, radio samochodowe itp.), to nie pozostanie wiele amperów dla generatora wystarczająco mocnego, aby był użyteczny.

Widziałem na stronie internetowej (której już nie mogę znaleźć) układ elektrolizy przeznaczony do samochodów, ale obawiam się, że to szarlataneria, a nie chcę wydawać 200€ na wiatr.

Podobnie jak zestaw Ecopra, który wydaje się być po prostu prostym GVI, jeśli dobrze rozumiem. I co w związku z tym nie byłoby zbyt przydatne...

Inaczej, czy jest możliwe wytworzenie HHO poprzez przegrzanie wody, spalinami? czy nic nie zrozumiałem?

Jeśli jest to możliwe jak to zrobić? (wiem, że jest 1.000.000 XNUMX XNUMX tematów na ten temat, ale nie zgubiłem się)

Ponieważ mój diagram to tylko GVI, jak powiedział mi Flytox.

A para wodna to nie HHO, więc nie tego szukam w swoich samochodach.
0 x
Avatar de l'utilisateur
kule
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 156
Rejestracja: 15/09/05, 20:21




przez kule » 21/03/10, 09:18

cześć
można przetestować produkcję energii elektrycznej z ciepła silnika za pomocą zestawu modułów Peltiera-Sebeecka.
@+
kule
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 21/03/10, 12:41

twentymak napisał:Inaczej, czy jest możliwe wytworzenie HHO poprzez przegrzanie wody, spalinami?

Aby wytworzyć HHO poprzez przegrzanie wody, wymagana jest temperatura około 750°. W przypadku wydechu Diesela, gdy stopa znajduje się na dole, maksymalna wartość wynosi około 750°. Typowe temperatury przy 90 km/h wynoszą około 300-350° (silnik atmosferyczny). Podczas spalania w głowicy cylindrów uzyskuje się 750°, a co za tym idzie dysocjację cząsteczki wody...ale przy energii pobranej z tego spalania... równowaga jest neutralna.

http://fr.wikipedia.org/wiki/Mol%C3%A9cule_d%27eau


Termoliza wody zaczyna być znacząca około 750°C i kończy się około 3°C. W wyniku reakcji powstaje ditlen i diwodór:

2 H2O → 2 H2 + O2
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
kopry
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 09/12/07, 10:38

Gillier Pantone na benzynie




przez kopry » 21/03/10, 14:26

wyślemy Ci zdjęcia montażowe zestawu ecopra
trofeum 4l 2010.
montaż odbył się w ciągu 1 godziny bez żadnych dalszych modyfikacji
tylko 6 mm przegroda na skrzynce powietrznej… bez łyżki.
oznacza to, że połączenie getta wykonuje się przed filtrem powietrza.

zestaw ecopra to kompletny zestaw, to nie tylko gvi

dobry weekend
najnowszy film o Ecoprze
http://www.youtube.com/watch?v=-jILH9oqTNs
0 x
economiecologiequitable

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 216