Gdzie mam zacząć od pierwszego doświadczenia?

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
mistrzem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 29/12/04, 08:41

Gdzie mam zacząć od pierwszego doświadczenia?




przez mistrzem » 22/01/06, 13:52

bonjour,

Chciałbym przetestować na wodnej ogniwie paliwowym Meyera. Widziałem stronę motoraeau z planami, ale mając bardzo ograniczone podstawy w elektronice, nie jestem pewien, czy będę w stanie wykonać takiego montażu, jak to opisano. Nie do końca to rozumiem. Zwłaszcza mofset, nie mam pojęcia, co to jest.
Czy można mieć szczegółowy plan i listę komponentów.

Mam dostępny elektryczny transformator pociągowy, który może wysyłać od 2 do 25 V przemiennie i 4 A. Czy mogę go użyć.

Jestem gotów pożyczyć, jeśli ktoś może coś z tym zrobić!
0 x
Sdc77
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 22/06/05, 16:52
Lokalizacja: france




przez Sdc77 » 22/01/06, 14:13

Minęło trochę czasu, odkąd powiedzieliśmy administratorowi silnika wodnego, aby zmienił ten fałszywy diagram, powiedzmy: w tej chwili w sieci NIE ma diagramu, który byłby w stanie uruchomić silnik .
Postępuj zgodnie z różnymi pozycjami forum ekonologia i esencja. Kiedy to zadziała, będziesz wiedział.

NDC
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 22/01/06, 15:37

Jest dobrze podsumowane ... z tego powodu skupiam się na dopingu wodnym ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Asgard Tyr kości
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Wiadomości: 160
Rejestracja: 06/02/05, 18:21
Lokalizacja: partout
x 1




przez Asgard Tyr kości » 22/01/06, 18:23

Pozwalam sobie na dostosowanie ...
Doping, TAK, w wodzie, dlaczego nie, ale także coś innego?
Bez względu na to, czy jest to benzyna, czy diesel, silniki są wielopaliwowe i wielopaliwowe! Różnorodność może zawierać paliwo lub bogatszy utleniacz. „prosty” reaktor, nie moim zdaniem, rozbija cząsteczkę wody! z drugiej strony olej napędowy, wydaje mi się bardziej dostępny !!!
a także :D przez wlot powietrza o wiele łatwiej jest przepuścić cokolwiek. Wiele niechcianych lub zużytych płynów może mieć ciekawe właściwości spalania po przepuszczeniu przez reaktor!
Czy doping jest w liczbie mnogiej czy nie?
0 x
mistrzem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 29/12/04, 08:41




przez mistrzem » 23/01/06, 08:48

co jest na stronie http://www.moteuraeau.fr.st/ czy to nie jest poprawne? ponadto wydaje się, że istnieją maszyny, które działają zgodnie z procedurą brązowego, czy to wszystko może?
0 x
mistrzem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 29/12/04, 08:41




przez mistrzem » 23/01/06, 08:56

sprostowanie, na chwilę obecną nie chcę uruchamiać silnika, ale po prostu wytwarzam gaz zgodnie z procesami opisanymi przez Meyera lub Browna i widzę zainteresowanie przeprowadzaniem testów, rozumienie, widzenie, jak to działa, studiowanie, kopanie, kopanie. Tak więc meyer lub brązowy plan, który działa dla mnie w laboratorium, byłby rajem. Lub ktokolwiek to zrobił i kto może mi pomóc jako pierwszy, jest mile widziany ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 23/01/06, 10:26

Zapomnij na razie o tych schematach, nikt nigdy nie zdołał dostarczyć z nimi nienormalnej ilości gazu.

W przypadku pochodni z brązowym gazem nie ma nic wyjątkowego, są one jedynie standardową elektrolizą wody.

Tworzysz ogniwo, które zużywa na przykład 10A przy napięciu 2 V i ustawiasz szeregowo 110 na rektyfikowanym 220 V. To sprawia, że ​​jesteś odpowiednikiem elektrolizy 10A x 110 = 1100A.

A elektroliza 1100A dostarcza 690 litrów gazu na godzinę.
Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat standardowej elektrolizy, radzę przeczytać ten temat: https://www.econologie.com/forums/electrolyse-amelioree-t1228.html

Pod względem mocy takie urządzenie miałoby 10 A x 220 V = 2.2 kW
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 204