Ministerstwo Zrównoważonego Zanieczyszczenia

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
laurent_caen
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 113
Rejestracja: 07/05/06, 12:41

Ministerstwo Zrównoważonego Zanieczyszczenia




przez laurent_caen » 25/07/06, 18:30

Właśnie przeczytałem w internecie coś, co mnie zgorszyło. Zły albo bardzo szalony: próg emisji CO2 uprawniający do skorzystania z ulgi podatkowej dla pojazdów uznawanych za czyste (i tu właśnie leży problem) został podwyższony ze 140g/km do 200g/km!!! wymiata prawie 50% więcej „czystych” zanieczyszczeń!!!
dotyczy to tylko LPG, CNG, pojazdów elektrycznych (cóż, i tak ich nie ma) i hybryd
Weźmy więc przykład, który pokaże nam totalną absurdalność tego prawa:
mała benzyna aygo 1l --> 109g/km --> brak ulgi podatkowej
hybrydowy Lexus rx 400h --> 192 g/km --> ulga podatkowa 2000 euro!!
co za logika!!! gratulacje dla rządu!!!
Wiem, już widzę takich, którzy mi powiedzą: aygo jest bardzo małe i nieporównywalne z dużym lexusem więc wezmę teraz przykład rodzinnego auta
renault scénic 1.6 l benzyna --> około 170 g/km i brak ulgi podatkowej, szukaj błędu!!
dlaczego ulga podatkowa nie ma zastosowania po prostu w oparciu o emisje CO2!!!??? pojazd LPG, który odrzuci 195 g CO2, będzie mógł skorzystać z ulgi podatkowej, podczas gdy pojazd z benzyną lub olejem napędowym, nawet jeśli odrzuci 100 g/km, nie będzie uprawniony! Jestem zbulwersowany taką głupotą!!!
zwłaszcza, że ​​to prawo doprowadzi do zupełnie niepasujących do sytuacji sytuacji z pojawieniem się etykiety energetycznej (co jest dobre), patrz zamiast tego:
kupujący idzie do salonu i chce kupić słynnego tzw. czystego lexusa; przysługiwać mu będzie państwowa ulga podatkowa, a na etykiecie energetycznej samochodu będzie widniała klasa... E !!!!!!!!!!!!! co za logika!!! jeszcze raz gratulacje!!!
to smutne...
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 26/07/06, 03:23

„Tryb technokraty WŁĄCZONY” : Mrgreen:

W porządku, mam kopertę o wartości n dolarów do rozdania, zobaczmy, te pojazdy, cóż, nie zanieczyszczają zbytnio, nie jest ich wiele; daj spokój, dotuję ich. Baw się dobrze.

Zobaczmy co z tym, oulaaaa!!! jest ich tam mnóstwo!!! arf, nie zanieczyszczają zbytnio!!! No cóż, nie idzie dobrze, nie mogę ich wszystkich dofinansować, bo inaczej nie zostanie mi ani grosz, żeby kupić letnią rezydencję w Nicei, którą obiecałem żonie. Uch!!
Ha, cholera, obiecałem mu też roczną wycieczkę na wyspy Jsuispenaricijeferien.
OK, daj spokój, nie ma na to dotacji.
Ile mi jeszcze zostało?
Hmmmm, daj spokój, w tej kategorii pojazdów nie ma ich wiele, wystarczy szybki kalkulator....

Wow, świetnie, wyprzedaż jest strzałem w dziesiątkę! Proszę bardzo, doskonale, mogę im oddać te resztki.

A dla innych, cóż, szkoda, eh!, muszą po prostu kupować samochody, które emitują trochę więcej zanieczyszczeń, nie, ale...
Nadal nie mam zamiaru rujnować interesów mojemu przyjacielowi, który pracuje w Ministerstwie Nafty!!! Ty też się nie ośmieszaj!
No i tak nic nie zobaczą, ekologia nam nie przeszkadza, to nie jest priorytet. I dopóki mogą płacić, nie potrzebują dotacji.
Lepiej, że sprawiam przyjemność żonie, przynajmniej jest to pożyteczne.

„Tryb technokraty WYŁĄCZONY”


„Jeśli chcesz uzyskać właściwe odpowiedzi, zadaj sobie właściwe pytania”
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 229