Zawór AVEC istniał w ... 1922 roku!

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
vttdechaine
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 162
Rejestracja: 23/03/06, 16:01
Lokalizacja: Wschodniej Francji, niedaleko Szwajcarii

Zawór AVEC istniał w ... 1922 roku!




przez vttdechaine » 18/01/07, 12:45

Oto artykuł zaczerpnięty z OMNI (czasopisma motoryzacyjnego) z sierpnia 1922 r.
Jak zawór Z ma 85 lat... mimo wszystko.
To wyszło z mojego osobistego doktora, kiedy szukałem czegoś innego. kształt „gwiazdy” od razu przykuł moją uwagę.

Obraz

Obraz
0 x
Marty
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 18/01/07, 14:47

Meuuuh nie lobby nie istnieje!!
: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
vttdechaine
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 162
Rejestracja: 23/03/06, 16:01
Lokalizacja: Wschodniej Francji, niedaleko Szwajcarii




przez vttdechaine » 18/01/07, 14:51

Christophe napisał:Meuuuh nie lobby nie istnieje!!
: Mrgreen:


? nie zrozumiałem? :?
0 x
Marty
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 18/01/07, 16:03

Cóż, trzeba tylko zrozumieć, że ten wynalazek był „ukryty” (lub nie rozpowszechniony, jeśli wolisz) przez 85 lat przez „ludzi”, którzy byli raczej zainteresowani konsumpcją „ropy naftowej”…

ale nie za dużo bo inaczej byłoby to zbyt oczywiste §

Kto pamięta polowanie na Gaspi z końca lat 70.? :

Obraz
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 18/01/07, 17:28

Witam,
Mój pierwszy model zbudowałem na tej podstawie ale przerobiłem na turbinę zamiast wentylatora, tak mi powiedział stary mechanik że w latach 50-tych pod kołnierzem gaźnika był (wentylator) dokładnie taki jak rysując wyżej niż mi powiedziano.
Ten sam mechanik mówił mi też o kropli wody w kolektorze ssącym w tym samym czasie io tym, że dawkowanie jest bardzo krytyczne, bo co nie wymyślamy, to zabieramy z powrotem to, co zostawili nam nasi dziadkowie, a nie zrobili mieli czas na poprawę, życie prawdopodobnie sprawiało, że byli zbyt zajęci, aby móc poświęcać na to zbyt wiele czasu, to nie AIDS im brakowało, ale czasu..

André
0 x
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais

próba wyjaśnienia zasady działania wiru (cyklonu)




przez śruba » 19/01/07, 23:09

w przypadku silnika benzynowego bardziej logiczne wydaje się zrozumienie: cyklon powoduje dodatkowe bardzo energiczne turbulencje w przepływie mieszanki paliwowej:
siła odśrodkowa pomagająca kropelkom, które jeszcze nie odparowały, najpierw rozbić się o ściany, a następnie zostać tam zlizanym przez strumień powietrza, aby lepiej całkowicie odparować

czy śmigło cyklonu jest odpowiednio wyregulowane w odcinek pasażu przepływu na wyjściu: wystarczający przekrój, aby nie spowodować zbyt dużej utraty ciśnienia, ale nie za duży przekrój, aby maksymalnie przyspieszyć przepływ, oraz z dobrym kierunkiem wyjścia, aby ten przepływ zmienił się tak szybko, jak to możliwe

na tym etapie dochodzimy niestety do kompromisu w zakresie wyboru minimalnego odcinka przelotu w zależności od natężenia przepływu niezbędnego do napełnienia samych cylindrów w zależności od obciążenia i pożądanej prędkości

ideałem jest śmigło ze zmienną sekcją wyjściową

ponieważ możliwe jest, że efekt generowany przez przepływ osiągający prędkość dźwięku (ok. 1200 km/h) nie jest bez znaczenia (wiedząc, że ten „być może korzystny efekt” może nastąpić tylko przy jednym kompromisie obejmującym prędkość i obciążenie (prędkość tylko dla atmosferycznego diesla)

efekt ten wystąpi przy niższej prędkości, ponieważ minimalny odcinek przejazdu jest mniejszy, wiedząc, że nie można wtedy przekroczyć tej prędkości

zobacz wyjaśnienie tutaj:
http://www.ozone.ch/gasandwater/venturispecialties/laval.htm
fakt, że próbujemy zrobić cyklon, nie zmienia tego efektu, ponieważ jest to kwestia prędkości

(nie zapominaj, że sam efekt Venturiego doskonale nebulizuje)

załóżmy teraz, że efekt dźwiękowy nie ma żadnego wpływu na nasze spalanie, zobaczmy, co może wytworzyć cyklon:

Założymy, że im szybciej się kręci, tym lepiej:
1) odwirować pozostałe kropelki esencji
2) hipotetyczna jonizacja poprzez tarcie o ściany tego, co mogłoby być podatne na jonizację
3) wywołać określony efekt Ranque Hilscha:
Principe
najwyraźniej zwiększa to T ° na obrzeżach i zmniejsza ją w środku wirującego przepływu:
co jest dla nas bardzo interesujące, ponieważ siła odśrodkowa spowodowała odparowanie kropel na tym obrzeżu, dokładnie tam, gdzie T° jest najwyższa
Dodałbym nawet: skoro efekt Ranque Hilscha rozdziela przepływ w 2°C, przyłożenie najwyższej temperatury do ściany powoduje, że ściana ta nagrzewa się, więc wystarczyłoby schłodzić ją dobrze skierowanym świeżym powietrzem, wynikałoby to aby przepływ obwodowy nieco się ochłodził, a następnie ponownie zmieszał z przepływem centralnym, po dotarciu do cylindrów ostateczna średnia T° mogłaby być niższa i poprawiłaby napełnianie cylindrów

myśląc o tym, stwórz prawdziwy system Ranque Hilsch (z zimnym wylotem w rurze powrotnej przechodzącej przez środek nieruchomej śruby napędowej, aby utworzyć cyklon, rura wychodząca z górnego kolektora dolotowego do śruby napędowej i ponownie wtryskiwana do dolnej części śmigło:
efekt 2 przepływów powietrza w różnych temperaturach iw różnych kierunkach, to nic nie przypomina :P :Kiedy w naturze masy gorącego i zimnego powietrza zderzają się, poruszając się w przeciwnych kierunkach, powstaje wyładowanie elektryczne, albo strumień, albo kula energii. Zależy to od tego, czy masa powietrza ma przewodnictwo odpowiadające promieniowemu czy podłużnemu wyładowaniu. Wiele wyładowań tego rodzaju jest dla nas niewidocznych, inne są wzmacniane przez wilgoć i promieniują w polu energetycznym odbieranym jako kolorowe światło.

punktem wyjścia jest minięcie śmigła (turbulatora, Z)
aby wygenerować maksymalną prędkość obrotową przy minimalnym spadku ciśnienia

śruba
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 20/01/07, 02:59

Zaskakujące wydaje mi się przede wszystkim to, że wciąż można sądzić, że skuteczny wynalazek w dziedzinie aerodynamiki wewnętrznej silników, wynaleziony w celu rozwiązania problemu z 1922 roku, może jeszcze coś przynieść 85 lat później. .. :|
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/01/07, 07:28

Halo
myśląc o tym, stwórz prawdziwy system Ranque Hilsch (z zimnym wylotem w rurze powrotnej przechodzącej przez środek nieruchomej śruby napędowej, aby utworzyć cyklon, rura wychodząca z górnego kolektora dolotowego do śruby napędowej i ponownie wtryskiwana do dolnej części śmigło


Wykonane są z rurek Ranque z dwoma wyjściami po tej samej stronie na gorącym obwodzie i pośrodku na zimnym.


André
0 x
Avatar de l'utilisateur
vttdechaine
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 162
Rejestracja: 23/03/06, 16:01
Lokalizacja: Wschodniej Francji, niedaleko Szwajcarii




przez vttdechaine » 20/01/07, 12:20

Drwal napisał:Zaskakujące wydaje mi się przede wszystkim to, że wciąż można sądzić, że skuteczny wynalazek w dziedzinie aerodynamiki wewnętrznej silników, wynaleziony w celu rozwiązania problemu z 1922 roku, może jeszcze coś przynieść 85 lat później. .. :|


Strony czasopism (1919-1935) pełne są innowacji, które dziś miałyby swoje miejsce w motoryzacji. W tamtym czasie wymyślono prawie wszystko, ale niekoniecznie wiedzieliśmy, jak to zrobić. Widziałem badania silnika z tamtego czasu i mogę powiedzieć, że inżynierowie wszystko wymyślili i że nie zrobiliśmy dużego postępu, z wyjątkiem oczywiście produkcji i zarządzania elektroniką.
0 x
Marty
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 20/01/07, 13:50

Andre napisał:Halo
myśląc o tym, stwórz prawdziwy system Ranque Hilsch (z zimnym wylotem w rurze powrotnej przechodzącej przez środek nieruchomej śruby napędowej, aby utworzyć cyklon, rura wychodząca z górnego kolektora dolotowego do śruby napędowej i ponownie wtryskiwana do dolnej części śmigło

Wykonane są z rurek Ranque z dwoma wyjściami po tej samej stronie na gorącym obwodzie i pośrodku na zimnym.
André


witam André
myślałem o tym: http://www.southstreet.freeserve.co.uk/rhvtmatl/thchap1/page3.htm

ale ponieważ w tym przypadku 2 przepływy (ciepły i zimny) idą w tym samym kierunku, pomyślałem, że trzeba skomplikować sprawę, aby móc odtworzyć 2 przepływy, z różnymi temperaturami i przeciw prąd (nawiązując do tego, co powiedział Pantone)

ale aby uzyskać jakikolwiek efekt, przypuszczam, że interesujące byłoby wtryskiwanie minimalnego przepływu wody przy wejściu do śmigła cyklonu: wytwarzanie jonów podczas nebulizacji (lub pantoner systemu) :P

śruba
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 385