Wtrysk wody niszczy silnik ???

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
posocznica
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 29/06/08, 18:05

Wtrysk wody niszczy silnik ???




przez posocznica » 02/07/08, 16:12

Cześć wszystkim,

Oto pytanie, które sobie zadaję.

Widzę wiele Pantone lub innych rodzajów montażu w pojazdach, które w każdym razie bardziej się boją.

Ale co z nowoczesnym TDI / DCI, w którym polowanie na najmniejszą ilość wody jest stałe pod karą za oczyszczenie pompy wtryskowej i wtryskiwaczy; a dokładniej słynne wtryskiwacze pompowe VW.

Wtrysk wody jest korzystny dla silnika, c ((jest sprawdzony i wprowadzony w życie dla badanych maszyn przemysłowych).

Ale czy naprawdę można go przystosować przemysłowo do pojazdu, tłumacząc tym samym, że żadnemu producentowi nie udało się zaoferować wyposażonego pojazdu?

Historie potężnego lobby naftowego są niedopuszczalne, ponieważ zakazałyby również wypuszczania silników hybrydowych, które jednak istnieją. Ich zainteresowaniem nie jest również nadmierne zużycie paliwa, ale zrównoważony charakter długoterminowych dostaw.

Czy szybkie i dające się przewidzieć zniszczenie silnika nie powinno być kompensowane przez drogie i zanieczyszczające urządzenia wtryskowe smaru? Jeśli nawet jest to możliwe do osiągnięcia w sposób ekonomiczny.
Nie wspominając już o jakości użytej wody; prawdopodobnie pojawi się woda z kranu, która zatka żywioły osadami wapiennymi. Jeśli musisz na przykład użyć wody destylowanej ... cześć koszt!

Jeśli woda jest wtryskiwana do powietrza, to turbosprężarka i wysokie cylindry brzękają i wymagają dodatkowego smarowania przez wtrysk oleju.
Ha, zapomniałem zaworów, które też nie potrwają długo!
Niezależnie od trybu wtrysku wody za każdym razem widzę kilka elementów silnika, w przeciwnym razie nie będzie dobrze.

Mam swoje przemyślenia na ten temat i mam wrażenie, że całkiem sporo ludzi decyduje się na montaż, którego nie mierzą wpływu mechanicznego w perspektywie długo- lub średnioterminowej.

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 02/07/08, 17:43

W twoich wyjaśnieniach są z pewnością ważne punkty.

Ale nie wolno nam zapominać, że podczas spalania atomy wodoru benzyny łączą się z powietrzem, tworząc dużą ilość wody (nie znam już proporcji, ale nie jest to nieistotne).

Z pewnością nie zawiera wapna i nie przechodzi przez wtryskiwacz, ale już unika konieczności zadawania zbyt wielu pytań.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15996
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5190




przez Remundo » 02/07/08, 18:01

Cześć Septicus,

Bez obaw o wysokociśnieniowe obwody wtrysku paliwa. Woda nie przepływa przez nią, ponieważ jest zasysana przez cylinder ze świeżym powietrzem.

Jednak nie jest wcale wykluczone, że obecność wody w gazach powoduje przyspieszoną korozję spalin, a nawet cylindra.

Kolejne wielkie niebezpieczeństwo (ale ogólnie woda jest wtryskiwana w wystarczająco małej ilości), jeśli jest za dużo wody i / lub blok silnika jest zimny, gdy tłok podnosi się, woda będzie całkowicie kondensuje i blokuje tłok, ponieważ jest prawie nieściśliwy. Co pierdzi korbowód, nawet sworzeń wału korbowego.

Wstrzyknięcie niezbyt dużej ilości wody pozwala uniknąć tych 2 pułapek ...
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Wtrysk wody niszczy silnik ???




przez Flytox » 02/07/08, 18:29

Cześć Septicus

Czy szybkie i dające się przewidzieć zniszczenie silnika nie powinno być kompensowane przez drogie i zanieczyszczające urządzenia wtryskowe smaru? Jeśli nawet jest to możliwe do osiągnięcia w sposób ekonomiczny.

Chciałbym wiedzieć, skąd pochodzisz, że Pantomiści Gilliera wszelkiego rodzaju niszczą swój silnik ... ??? Czy masz nam coś do udowodnienia?


Nie wspominając już o jakości użytej wody; prawdopodobnie pojawi się woda z kranu, która zatka żywioły osadami wapiennymi. Jeśli musisz na przykład użyć wody destylowanej ... cześć koszt!

Jedyne repozytoria, o których słyszałem forum znajdują się na dnie bełkotek lub w reaktorach, ale nie w silniku.

Jeśli woda jest wtryskiwana do powietrza, to turbosprężarka i wysokie cylindry brzękają i wymagają dodatkowego smarowania przez wtrysk oleju.

Woda jest w postaci pary i ... czyści turbo, a para nie atakuje istniejącego oleju, nie widzę sensu w dodawaniu więcej, chyba że chcemy zwiększyć moc (na oleju napędowym) ,

Ha, zapomniałem zaworów, które też nie potrwają długo!
Niezależnie od trybu wtrysku wody za każdym razem widzę kilka elementów silnika, w przeciwnym razie nie będzie dobrze.

Jeśli próbowałeś sam, zanim to powiesz? Są ludzie tacy jak André, którzy przejechali kilka kilometrów i nie zgłosili tego rodzaju problemów.

Mam swoje przemyślenia na ten temat i mam wrażenie, że całkiem sporo ludzi decyduje się na montaż, którego nie mierzą wpływu mechanicznego w perspektywie długo- lub średnioterminowej.

Co mierzysz : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 02/07/08, 18:32

Septicus napisał:Ha, zapomniałem zaworów, które też nie potrwają długo!
Niezależnie od trybu wtrysku wody za każdym razem widzę kilka elementów silnika, w przeciwnym razie nie będzie dobrze.


+

Remundo napisał:Jednak nie jest wcale wykluczone, że obecność wody w gazach powoduje przyspieszoną korozję spalin, a nawet cylindra.


Tak, tak, wciąż działają legendy miejskie.... Jak powiedziałby Janco, to wszystko kwestia proporcji.

Domieszkowanie wodą = + 20% maksimum wody wytwarzanej podczas samego spalania ELLE ... więc ...

Powinieneś wiedzieć, co zwykle wchodzi i wychodzi z cylindra ... zanim spekulujesz ...

Remundo napisał:Kolejne wielkie niebezpieczeństwo (ale ogólnie woda jest wtryskiwana w wystarczająco małej ilości), jeśli jest za dużo wody i / lub blok silnika jest zimny, gdy tłok podnosi się, woda będzie całkowicie kondensuje i blokuje tłok, ponieważ jest prawie nieściśliwy. Co pierdzi korbowód, nawet sworzeń wału korbowego.


Oczywiście hydrauliczny serwis jest możliwy, ale jeśli system jest dobrze wykonany, reszta jest bardzo ograniczona ... Poza tym myślę, że zdarzyło się to tylko raz (na ciągniku, który pracował na zboczu) ...
0 x
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche

Re: Wtrysk wody niszczy silnik ???




przez jime » 02/07/08, 18:44

powitanie
septicus napisał:prawdopodobnie pojawi się woda z kranu, która zatka żywioły osadami wapiennymi. Jeśli musisz na przykład użyć wody destylowanej ... cześć koszt!


Dokładnie nie używaj wody z kranu, ale zbieraj deszczówkę w rynnie lub rowie, to nic nie kosztuje

Mam swoje przemyślenia na ten temat i mam wrażenie, że całkiem sporo ludzi decyduje się na montaż, którego nie mierzą wpływu mechanicznego w perspektywie długo- lub średnioterminowej.

kiedy zobaczysz, że niektóre pojazdy tego forum przejechaliśmy od 20 do 40mkm, możemy mówić o wpływie średniookresowym i gorzej, jeśli nie ma takiego, który uruchamia się dla innych, nie robimy postępów, po czym, jeśli istnieje ryzyko, należy wysłać woda w silniku, ale wymagałoby to wadliwej instalacji i szczęścia

na moim łaziku, zanim zamontowałem pantone, zmieniłem uszczelkę głowicy cylindrów, wszystko zdemontowałem i wyczyściłem silnik i turbodoładowanie, zmieniłem wszystkie uszczelnienia, możecie sobie wyobrazić, że tego nie zrobiłem ze stratą, a gdybym miał wątpliwości co do stabilności systemu, wstrzymałbym się od głosu
0 x
posocznica
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 29/06/08, 18:05




przez posocznica » 03/07/08, 09:05

Cześć wszystkim,

Brzęczenie, jak na wodę „rynnową”, jest nawet gorsza niż woda z kranu… nie jest neutralna, ponieważ podczas opadania zbiera mnóstwo cząstek. To dobrze znane.
Nie ma potrzeby, aby woda w różnych postaciach przechodziła przez obwód wtrysku, aby zobaczyć uszkodzenie wtryskiwaczy.

AMHA, jedyna rzecz, która mogłaby działać i już działa za pomocą dodatków, to integracja cząsteczek skondensowanej wody ze zbiornika. Jednak im większy udział wody, tym bardziej konieczne jest zwiększenie ilości dodatku, a zwłaszcza niezbędnych elementów smarujących. Więcej działań = więcej dodatków = więcej kosztów i zanieczyszczeń.

Ogólnie, blok silnika, odpowiednio nasmarowany i konserwowany, musi utrzymać bez znacznego zużycia 300000 km. Byłem wielkim kierowcą i zawsze przejeżdżałem minimum 300000 700000 km, nie widząc żadnego szczególnego problemu ... nawet 250 XNUMX km z moim XNUMXD, który wciąż mam.

Stwierdzenie, że niektóre wykonały 30 lub 40000 km, jest nieważne, ponieważ różne korozje nie mają jeszcze czasu na pojawienie się.

Czekam na doświadczenie dużego kołodzieja takiego jak ja, który bez problemu zrobił co najmniej 200000 km bez martwienia się o nowoczesny olej napędowy, którego wyrafinowanie czyni niezwykle wrażliwym na każdą formę agresji.
Taksówkarze gonią odpady ... więc powinno być łatwo je znaleźć.

Jestem teraz na emeryturze i pierwszy artykuł o wtrysku wody w Auto Journal widziałem dawno temu na ID19. Od tego czasu, poza bardzo ukierunkowanymi zastosowaniami przemysłowymi, plik prawie się nie rozwinął. Producenci zawsze spotykają się z wyżej wymienionymi problemami i mówią o negatywnym bilansie ogólnym. Coraz częściej pojawiają się problemy gwarancyjne dotyczące oczekiwanej żywotności komponentów silnika. Poza umownym okresem gwarancyjnym istnieje obecnie forma „gwarancji użytkowania” w zależności od typu elementu, który ma nad nim pierwszeństwo.

Jestem trochę jak ten student z Quebecu, który dosłownie się tym „podniecił” forum za jego bardzo realistyczne obserwacje. Od dawna zbliżam się do świata producentów części samochodowych i odpowiedź zawsze była taka sama: nie wiemy, jak to zrobić niezawodnie.
Wydaje się, że ten plik nie został ponownie uruchomiony nawet przy nowych wymaganiach środowiskowych ... nikt nie zastanawia się, dlaczego tutaj? Nie wspominając o silnikach ciężarówek, a priori łatwiejszych do monitorowania.

Byłoby interesujące, gdyby inżynier, który pracował bezpośrednio przy silnikach dużego producenta samochodów, mógł przyjść i szczegółowo opisać stan przeprowadzonych badań oraz napotkane problemy.

Zrozum, że nie odbiera to niczego tym, którzy wykonują mniej lub bardziej zaawansowane zespoły oparte na różnych metodach zaopatrzenia w wodę; ale nie przeprowadzałbym tych eksperymentów na niedawnym pojeździe pod groźbą zobaczenia dużego rachunku w perspektywie długoterminowej. Im bardziej zaawansowany jest silnik, tym mniejsze smarowanie zapewnia paliwo. Ten punkt należy wziąć pod uwagę.

A+
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 03/07/08, 09:58

grasz i wpadasz w panel .....

Kiedy za 5 czy 10 lat wszyscy będą mieli te pojazdy, to zostaną bez litości wymienieni i wszyscy powiedzą "ale dlaczego nie robiliśmy tego wcześniej, boją się czego?"

w przypadku wody jest ona filtrowana tak, jak paliwo przez filtr, „po prostu”.

wtrysk wody jest korzystny dla silnika, czyści go, dlatego też środki kontroli zanieczyszczeń są OK.

mając na uwadze, że "nowy" silnik, jak mówisz, jest delikatny i już jest zatkany olejem ...



ale powinieneś powiedzieć "wtrysk wody musi być kontrolowany we wszystkich punktach", a znajdziesz na tym pęknięcia forum ;-)

inżynier inżynier, eksperyment eksperymentalny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29




przez wirbelwind262 » 03/07/08, 11:41

Halo
domieszkowanie wody jest znane od dawna przez inżynierów inżynierów, jest krótko cytowane w "techniki inżynieryjne; spalanie w silnikach wysokoprężnych„…
wiedza tam jest, praktyczna jest inna historia (wola gospodarcza?) ...
Septicus napisał:
„Im starszy silnik, tym niższe smarowanie zapewniane przez paliwo. Należy wziąć to pod uwagę. ”
:? czy mógłbyś się rozwinąć, STP?
Powodzenia!
0 x
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 03/07/08, 13:45

powitanie
Brzęczenie, jak na wodę „rynnową”, jest nawet gorsza niż woda z kranu… nie jest neutralna, ponieważ podczas opadania zbiera mnóstwo cząstek.


o jakich cząstkach mówisz i jaki rozmiar, w mm lub mniej?
Filtruję wodę szmatką, oczka są bardzo drobne, nic nie pozostaje widoczne gołym okiem po filtracji

Jest dobrze znany.

Obawiam się takich zwrotów, deszcze są kwaśne, dobrze wiadomo, czytam tutaj, że to członek forum przy testowanej wodzie deszczowej z licznikiem wody woda była neutralna, jest dobrze znana

aby zobaczyć swój sceptycyzm, myślę, że musisz poczekać, aż znajdziesz członka forum który pokonany jest 300mkm przed rozpoczęciem takiego montażu

ale nie przeprowadzałbym tych eksperymentów na niedawnym pojeździe pod groźbą zobaczenia dużego rachunku w perspektywie długoterminowej.


w końcu odkąd zainstalowałem mój GP, nie mogę już znaleźć żadnego argumentu, aby kupić nowy samochód z elektroniką, który się zepsuje, zanim Pantone będzie w stanie wyrządzić najmniejsze szkody ... znacznie więcej niż mój stary samochód zużywa 5L / 100 zamiast 7,5L / 100, a przede wszystkim zanieczyszcza znacznie mniej niż przed montażem, konkuruje z nowymi samochodami, jest bardziej niezawodny, ponieważ jest łatwiejszy w obsłudze, ale że firmy samochodowe nie lubią nie .. ludzie, którzy nie konsumują ..
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 202