A jeśli okaże się to prawdą

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 04/11/07, 11:35

To nonsens (innymi słowy: to nonsens, nie marnuj czasu)...i antyekonomiczne jest obniżanie cen paliwa...

Cena ropy zależy w mniejszym stopniu od prawa podaży i popytu, a bardziej od innych czynników, między innymi od geopolityki…
0 x
Eloi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 10/04/07, 19:12
Lokalizacja: Tuluza




przez Eloi » 04/11/07, 12:06

Nie bardzo wiem, co myśleć o tym dokumencie. Powiedziałbym, że autor kłamie albo jest ignorantem, bo twierdzi, że ropy jest teraz więcej niż wcześniej, a choć ropa jest nieodnawialna, to jej ilość tylko maleje.

Eloi
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 04/11/07, 14:20

Jest to stare jak świat i pojawia się przy każdym zwiększeniu ilości oleju.

Rzeczywiście z ekonomicznego punktu widzenia obniżanie cen benzyny nie przynosi żadnych korzyści (wręcz przeciwnie), ale przede wszystkim nie rozumiem, dlaczego konkurencyjne firmy nie będą podnosić cen, skoro nie będą mogły nie dotrzymać kroku nowe żądanie.

Poza tym Shell i Total to prawdopodobnie firmy, które zaopatrują większość pozostałych dystrybutorów (upstream, często to samo źródło ropy, po czym dystrybutor podaje swoją nazwę), więc prawdopodobnie niewiele się to zmieni.

W końcu mówię, że nic nie mówię, już nie tankuję :D
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 04/11/07, 15:35

Eloi pisze:Nie bardzo wiem, co myśleć o tym dokumencie. Powiedziałbym, że autor kłamie albo jest ignorantem, bo twierdzi, że ropy jest teraz więcej niż wcześniej, a choć ropa jest nieodnawialna, to jej ilość tylko maleje.

Eloi

W Totalu pracuję 25 lat...nie jako inżynier, nie, ale naftowy, jeszcze tego dużo... :|
Nadal istnieje wiele czynnych studni, które są tymczasowo zamknięte.
Kiedy uruchamiamy odwiert, pobieramy tylko część ropy znajdującej się pod ciśnieniem, tylko przez określoną liczbę lat staramy się usunąć jeszcze więcej „soku”, na przykład zatłaczając wodę....
Jednak duże ilości ropy znajdują się także w częściach świata, do których dostęp staje się coraz trudniejszy (dna oceanów).
Zatem techniki wydobycia stają się drogie, w związku z czym cena baryłki rośnie.
Jest ALE… koncerny naftowe osiągają obecnie gigantyczne zyski… więc dlaczego nie prowadzą dalszych poszukiwań, aby wydobyć więcej ropy, skoro mają na to pieniądze?…
Dla mnie może to po prostu sposób na zarobienie dużych pieniędzy bez zmęczenia, to się nazywa spekulacja.
25 lat temu mój szef powiedział mi, że są rezerwy na 25 lat…
Gdybyś wiedział, co mogliby zrobić, aby zarobić więcej...
0 x
Eloi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 10/04/07, 19:12
Lokalizacja: Tuluza




przez Eloi » 04/11/07, 15:48

To nie ja winię ich za niewykorzystanie całej ropy naftowej na planecie. Każdy litr spalonego oleju odpowiada określonej ilości CO2 uwalnianego do atmosfery.
Jeśli więc utrzymamy niewykorzystane rezerwy ropy, będzie to raczej pozytywne dla planety.
Ale nie sądzę, żeby koncerny naftowe tak to postrzegały.

Eloi
0 x
the-bazgracz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 57
Rejestracja: 21/04/07, 10:54




przez the-bazgracz » 04/11/07, 18:31

Ponieważ jestem nowicjuszem, po prostu zadałem pytanie
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 04/11/07, 18:45

nonoLeRobot napisał:Poza tym Shell i Total to prawdopodobnie firmy, które zaopatrują większość pozostałych dystrybutorów (upstream, często to samo źródło ropy, po czym dystrybutor podaje swoją nazwę), więc prawdopodobnie niewiele się to zmieni.


Toutafé...100% francuskich rafinerii należy do tych 2 grup, jeśli się nie mylę...

Dlatego śmieję się, gdy E.Leclerc myśli, że w telewizji jest konkurentem Totalu…

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 04/11/07, 19:53

Twoja mapa jest z pewnością interesująca, ale nie jest (bardzo) czytelna.

Scribbler, nie ma problemu, wręcz przeciwnie, warto to wiedzieć.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 04/11/07, 20:45

nonoLeRobot napisał:Twoja mapa jest z pewnością interesująca, ale nie jest (bardzo) czytelna.


Wiem, ale nic lepszego nie znalazłem... w każdym razie to przemawia tylko do mocy rafineryjnych, a nie do właścicieli rafinerii... więc w sumie trochę HS...
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 367