Generator wodoru wodno-aluminiowego

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Guidi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 20/08/05, 16:53
Lokalizacja: Belgique
x 3

Generator wodoru wodno-aluminiowego




przez Guidi » 26/10/05, 18:03

Bonjour à tous,
Mój projekt polega na zbudowaniu takiego generatora wodoru do mojego samochodu.
Czy ktoś już eksplorował tę trasę?

Numer referencyjny:

http://members.tripod.com/~anon99/water_en...ine/index2.html

Zamierzam przesłać tłumaczenie tego wynalazku w dwóch plikach słownych, najwyraźniej przetestowanego przez BMW.
0 x
Patrick Guidi
www.pfgtechnologie.be
Avatar de l'utilisateur
Guidi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 20/08/05, 16:53
Lokalizacja: Belgique
x 3




przez Guidi » 26/10/05, 18:18

Pierwsza część:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Guidi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 20/08/05, 16:53
Lokalizacja: Belgique
x 3




przez Guidi » 26/10/05, 18:19

Druga część:
0 x
yahi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 06/04/05, 19:48
Lokalizacja: w pobliżu Nantes (44)




przez yahi » 26/10/05, 19:04

Problem z tą techniką (bardzo bliską bingofuelowi) polega na tym, że aluminium kosztuje nawet więcej niż grafit i, mówiąc bardziej ogólnie, trzeba użyć aluminiowej cewki, którą się wydrąża, aby przekształcić ją w tlenek glinu w wyniku reakcji plazmowej w celu uwolnienia wodoru z wody. Jest zatem sporo rzeczy do wdrożenia (udoskonalenie drutu, uwalnianie tlenków, adaptacja silnika itp.) i trzeba mieć tanie cewki, ponieważ w przeciwnym razie dostaniesz coś więcej niż tylko benzynę, a ślad węglowy będzie jeszcze większy ponieważ produkcja aluminium jest bardzo chłonna w NRJ, a zatem i węgla.
Wszystkie testy (według mojej wiedzy) pokazują, że zużycie aluminium lub grafitu jest bardzo ważne dla wytworzenia pożądanego gazu. Jest to bardzo dobre do testu eksperymentalnego, ale w codziennym użyciu Plasmanu potwierdzi, że opanowanie tego nie jest łatwe!
To tylko dla ostrzeżenia i wątpię, czy znasz problem! Zajrzę do twojego doktora, jak tylko wrócę do domu!
@+

yahi
0 x
Gdy będziemy mieć prawo do wstrzymania stosowania oleju?
Bezpłatne obiekt!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 26/10/05, 19:22

Rzeczywiście, przed przystąpieniem do adaptacji absolutnie konieczna jest znajomość produkcji energii z H2 w oparciu o zużycie energii elektrycznej i aluminium.

Następnie trzeba się upewnić, że nie tworzy się tlenek glinu (zużyte aluminium gdzieś idzie...) i/lub że opary nie uszkadzają silników...


PS: Przeniosłem temat w bardziej odpowiednie miejsce
0 x
yahi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 06/04/05, 19:48
Lokalizacja: w pobliżu Nantes (44)




przez yahi » 26/10/05, 19:41

Przepraszam, że to mówię, ale jest to utleniacz aluminium:

Al + 3H2O => AlO3 + 3H2 poprzez efekt termiczny!

więc na pewno prąd pochodzi z akumulatora z transformatorem, więc to jest potencjalny problem, przeszkadza mi raczej zużycie Al!
tlenki AlO3 pozostają w wodzie, ale po pewnym czasie trzeba je usunąć i ewentualnie poddać recyklingowi...
w przeciwnym razie wytwarza wodór, a silnik nadal pracuje, kradnąc nam tlen, ale aby wyprodukować wodę... nie jest wcale tak źle!
bez wchodzenia w ogólny bilans energetyczny, musisz zobaczyć, jaką ilość aluminium zużywa, aby silnik pracował na 100% lub przy 50% H2 lub 30% lub więcej...
Krótko mówiąc, jeśli chodzi o drukarkę, musisz znać koszt materiału eksploatacyjnego! nawet jeśli drut aluminiowy jako taki nie jest aż tak drogi, należy również zwrócić uwagę na zużycie, jakie się z nim wiąże!
To wszystko jest trochę zagmatwane, ale takie pomysły przychodzą mi do głowy!

yahi
0 x
Gdy będziemy mieć prawo do wstrzymania stosowania oleju?

Bezpłatne obiekt!
Sdc77
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 22/06/05, 16:52
Lokalizacja: france




przez Sdc77 » 26/10/05, 19:54

Cześć,
Moreau (znowu on :D ) mówi o tej technice w jednym ze swoich dokumentów, skutkiem będzie koniecznie zniszczenie silnika w danym momencie, bo aluminium go zniszczy.
Wydaje się, że rozwiązaniem jest to:
<a href='http://oupower.com/phpBB2/viewsujet.php?t=121&sid=c15d6ecdd16df2fc02d7db563c0ccc3e' target='_blank'>La solution</a>
Facet opowiada o czymś niezwykłym i po prostu rzuca aluzje...
Oszczędzę Ci czytania 17 stron (nie mniej w języku angielskim) i zaproponuję Ci stronę z rozwiązaniem:
GRATULUJEMY
Jednak bardzo ważne jest, aby przeczytać wszystkie posty AlaskaStar!! w szczególności odnotowałem produkcję 13 lub 14 000 litrów gazu na godzinę!!!!! :o :o przy znikomym prądzie! Ale bliżej mu do chemii niż elektroniki...
NDC.
0 x
yahi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 06/04/05, 19:48
Lokalizacja: w pobliżu Nantes (44)




przez yahi » 26/10/05, 19:55

wydaje mi się, że pomyliłem się w równaniu, bo w chemii jest to raczej:

2Al + 3H2O => Al2O3 + 3H2

(bardziej stabilny)

Ale hej, to tylko szczegół!

yahi
0 x
Gdy będziemy mieć prawo do wstrzymania stosowania oleju?

Bezpłatne obiekt!
yahi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 06/04/05, 19:48
Lokalizacja: w pobliżu Nantes (44)




przez yahi » 26/10/05, 20:04

Dziękuję SDC, ale tak naprawdę to głównie chemia, potem trzeba znaleźć produkty i móc się pozbyć reszty! Przestudiowałem wszystko, ale zachowam to na później!

w przeciwnym razie tylko mała uwaga dla ekologii: na szczęście forum udostępniane przez SDC jest bezpłatne, w przeciwnym razie uzyskanie informacji byłoby kłopotliwe, gdyby każdy musiał się zarejestrować, a następnie znaleźć daną stronę...

yahi
0 x
Gdy będziemy mieć prawo do wstrzymania stosowania oleju?

Bezpłatne obiekt!
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 26/10/05, 20:05

powitanie
po francusku lub po kreolsku, jak to wygląda!!!!
@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 133