Dla lub przeciw silnikowi przeprogramowania?

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Grandaddy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 35
Rejestracja: 21/11/13, 14:19

Dla lub przeciw silnikowi przeprogramowania?




przez Grandaddy » 02/01/14, 15:03

Witam wszystkich ekonologów ;)

Zamieszczam ten temat w celu zasięgnięcia opinii na temat przeprogramowania silnika. Mam znajomego, który rozważa wdrożenie tej metody w celu zaoszczędzenia na konsumpcji, ale nadal ma wątpliwości co do możliwych wad.

Ponadto przepisy dotyczące przeprogramowania silników wydają się dość nieprecyzyjne (najwyraźniej pojazd nie jest zgodny z homologacją i tym samym wkraczamy w nielegalność).
Muszę przyznać, że nie za bardzo znam się na tym temacie, więc opinii nie będę odrzucać :)

Czy ktoś tutaj już stosował tę metodę? Czy to może być interesujące, czy naprawdę nie warto? Z mojego punktu widzenia mam wrażenie, że wiele osób stosuje przeprogramowanie silnika w celu uzyskania większej mocy, ale może ma to też naprawdę znaczącą zaletę w postaci zmniejszenia zużycia paliwa?

Artykuł podsumowujący zasadę: http://abcmoteur.fr/pratique/pour-contr ... teur-auto/
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Za czy przeciw programowaniu silnika?




przez Flytox » 02/01/14, 16:42

Dziadek napisał:Witam wszystkich ekonologów ;)

Zamieszczam ten temat w celu zasięgnięcia opinii na temat przeprogramowania silnika. Mam znajomego, który rozważa wdrożenie tej metody. zyskać konsumpcję, ale kto nadal ma pewne wątpliwości co do wad potencjał.
...
Czy to może być interesujące, czy naprawdę nie warto? Z mojego punktu widzenia mam wrażenie, że wiele osób stosuje przeprogramowanie silnika w celu uzyskania większej mocy, ale może ma to też naprawdę znaczącą zaletę w postaci zmniejszenia zużycia paliwa?


Temat był już poruszany w innym poście. Przeprogramowanie służy zasadniczo do uzyskania przyspieszenia/mocy. Na spalaniu możemy trochę zyskać, zwłaszcza jeśli pójdziemy w kierunku zmniejszenia mocy (dla tego samego silnika gdzieś kopia programu użytkowego na modelu touring).

...ale kiedy manipulujemy „na ślepo” przy tym, co „działa” lepiej, bez (laboratoryjnego?) oprzyrządowania, które dobrze sprawdza się do pomiaru Zanieczyszczenie powiązane i określić granice, których nie należy przekraczać, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest o wiele więcej głupoty do zrobienia niż niewielki postęp, który można znaleźć. Co więcej, wszystkie strony wychwalające korzyści płynące z przeprogramowania ostrożnie unikają mówienia o zanieczyszczeniach... i nie bez powodu. : Mrgreen:

Poza tym „akcesoria” takie jak katalizatory w ogóle nie lubią pewnych niebezpiecznych doświadczeń bogactwa, aby nie zostać nieodwracalnie zniszczone. Nie cofajmy się do czasów sprzed Euro 1 itd...
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Grandaddy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 35
Rejestracja: 21/11/13, 14:19

Re: Za czy przeciw programowaniu silnika?




przez Grandaddy » 02/01/14, 17:46

Dziękuję za Twoją odpowiedź ! Szukałem innych tematów na ten temat ale nic nie znalazłem poza jednym z 2008 roku (ale może źle szukałem x)).

Tak, więc wydaje mi się to trochę zniechęcające i ostatecznie niezbyt korzystne.

Flytox napisał:Co więcej, wszystkie strony wychwalające korzyści płynące z przeprogramowania ostrożnie unikają mówienia o zanieczyszczeniach... i nie bez powodu. : Mrgreen:


Rzeczywiście, wydawało mi się, że też to zauważyłem... nie pomogło mi to ani trochę zmniejszyć mój sceptycyzm.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 02/01/14, 20:52

Z pewnością przydałaby się modyfikacja oprogramowania, ale do tego potrzebne są odpowiednie informacje o całym systemie! co zrobić, jeśli producent utrzymuje istotne informacje w tajemnicy?

bawić się w ucznia ślepego czarnoksiężnika??? mała nadzieja na poważne rezultaty
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 02/01/14, 21:43

Z pewnością przydałaby się modyfikacja oprogramowania, ale do tego potrzebne są odpowiednie informacje o całym systemie! co zrobić, jeśli producent utrzymuje istotne informacje w tajemnicy?


+1; Optymalizacja producenta ma na celu w szczególności zapewnienie minimalnej homologacji (przyspieszenia) silnikowi. Moglibyśmy zmniejszyć zużycie paliwa, zmniejszając jasność/moc silnika......et nie można przekroczyć 130 km/h... to wszystko nie jest zbyt komercyjne. : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 669
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 02/01/14, 23:20

Znam kogoś, kto zna kogoś (kto widział człowieka, kto widział niedźwiedzia), który przeprogramowuje komputery.
W 208 (nie mam dokładnego modelu) zyskałby 0,5 l/100 km, zmieniając krzywą mocy. Zyskał także na mocy (i prawdopodobnie na momencie obrotowym).

Według niego krzywa mocy akcji była „naprawdę obrzydliwa”. Krzywa wcale nie wygładzona...

Nie mam jednoznacznej odpowiedzi na temat przeprogramowania krzywej mocy. Przypuszczam, że zainteresowanie zależy od silników i adekwatności krzywych producenta.

Wyobraźmy sobie, że silnik jest identyczny, na przykład pomiędzy silnikiem o mocy 90 KM i silnikiem o mocy 110 KM. Interesujące może być wyznaczenie krzywej 110 KM.
Jednak niektóre samochody są przyjemniejsze pod względem osiągów przy mocy 90 KM niż przy 110 KM....
Silnik znany ze swojej kruchości może nie wytrzymać wzrostu mocy...

Bądź przede wszystkim ostrożny i dokładnie rozważ zalety i wady własnego silnika w oparciu o opinie użytkowników i jego niezawodność.

SixK
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 03/01/14, 08:53

Witam,

Krzywa mocy silnika zależy przede wszystkim od jego budowy, wałka rozrządu, rezonansów w kolektorach, średnicy zaworów, stosunku objętościowego, wartości stałych.

Następnie możemy pobawić się wyprzedzeniem zapłonu i bogactwem.
Zbyt duży wyprzedzenie niszczy silnik, programowanie wykorzystuje czujnik spalania stukowego, aby stale korygować wyprzedzenie.

Bogactwo jest regulowane w pętli przez czujnik tlenu.

Jeśli spróbujemy zoptymalizować, zmniejszając i zwiększając postęp, ryzykujemy wytwarzaniem tlenków azotu, które będą zużywać tlen, a sonda zostanie oszukana.

Prostym sposobem na zmniejszenie zużycia paliwa jest umieszczenie pod pedałem gazu dodatkowej sprężyny, która uruchamia się w pierwszej trzeciej części skoku.
Można „położyć nogę” i pozwolić sobie na zwolnienie tempa na podjazdach.

Ja tak zrobiłem i jest to bardzo praktyczne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 03/01/14, 11:13

dede2002 napisał:Prostym sposobem na zmniejszenie zużycia paliwa jest umieszczenie pod pedałem gazu dodatkowej sprężyny, która uruchamia się w pierwszej trzeciej części skoku.
Można „położyć nogę” i pozwolić sobie na zwolnienie tempa na podjazdach.

Ja tak zrobiłem i jest to bardzo praktyczne.


+1; Tak, ale tam ogranicza się to do przeprogramowania faceta : Mrgreen: Wyniki są nieco losowe, szczególnie gdy się spieszysz/zirytujesz.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 03/01/14, 12:06

Aby zaradzić tej sytuacji, wymień sprężynę na kawałek drewna... : Chichot:

Moje ustawienie sprężyny to 120 na płaskim, gdy tylko trochę podskoczy, pozwalam sobie zwolnić.
Nawet jeśli się spieszysz, oszczędzasz czas, jeśli nie musisz się zatrzymywać, aby zatankować po drodze...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 03/01/14, 16:57

Stworzyłem „inteligentną sprężynę”...
Ale na podjazdach sam przyspiesza...
To mechanizm, który za mnie pociąga linkę prędkości... Tempomat. : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 241