Turbina wiatrowa poziomej pojazdu

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Iryd
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 110
Rejestracja: 14/10/08, 11:12

Turbina wiatrowa poziomej pojazdu




przez Iryd » 03/12/08, 15:21

DODAJ:
Celem tego tematu NIE jest zmotoryzowanie pojazdu z turbiną wiatrową.
Ale żeby odzyskać część energii z wiatru zwróconego w stronę pojazdu, niezależnie od jego prędkości.

Szukałem, ale nic nie znalazłem.
Zwykle widzimy niektórych timbretów, którzy myślą, że mogą odzyskać energię przyswojoną przez pojazd elektryczny, dodając turbinę wiatrową na dachu ...
No comment.

z mojej strony.
Myślałem, że użyłem hamulca pneumatycznego przeciwko samochodowi, aby zintegrować poziomy system wiatru pod kratką.
oczywiście w przypadku pojazdu elektrycznego.
ta energia i tak jest tracona.
Cx pojazdu nie ulegnie radykalnej zmianie.
koszt produkcji jest niski.
jest łatwy do wprowadzenia w życie.
pospiesznie, jeśli jego przepustka była dobrze wykonana.

jest zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe.
Musiałem o czymś zapomnieć.
Czy ktoś ma opinię ?????

a+
Ostatnio edytowane przez Iryd 04 / 12 / 08, 10: 24, 1 edytowany raz.
0 x
Boulle
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 519
Rejestracja: 02/12/08, 20:44
x 12




przez Boulle » 03/12/08, 15:56

cześć

Znam też pojazdy elektryczne

ale zamiast hamowania (klocki tarczowe), aby nabrzeże nie odzyskiwało energii przez alternator, który jest obciążany podczas hamowania

....

tylko pomysł
Ostatnio edytowane przez Boulle 03 / 12 / 08, 16: 10, 1 edytowany raz.
0 x
Iryd
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 110
Rejestracja: 14/10/08, 11:12




przez Iryd » 03/12/08, 15:58

odzysk energii przez hamowanie jest już wykonany.
Na przykład na Prius, kiedy hamujesz najpierw w celu odzyskania energii, a jeśli chcesz zahamować mocniej, hamujesz tradycyjnym hamowaniem, mocniej naciskając pedał.

a+
0 x
Boulle
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 519
Rejestracja: 02/12/08, 20:44
x 12




przez Boulle » 03/12/08, 16:12

tyle że dla mnie to był pomysł ...
0 x
Iryd
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 110
Rejestracja: 14/10/08, 11:12




przez Iryd » 03/12/08, 16:32

wszystkie pomysły są mile widziane.
Najważniejsze to wziąć udział.
dzięki tobie.

a+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16129
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5241




przez Remundo » 03/12/08, 17:48

Cześć wszystkim !

Turbina wiatrowa nie zawsze będzie korzystna, ale może tak być w pewnych sytuacjach.

W przypadku samochodu wymagane prędkości i przyspieszenia, czasami przy braku wiatru, oznaczają, że ten rodzaj napędu jest jednak w pewnym stopniu odpowiedni.

Kompletne opracowanie na ten temat


Zobacz także temat Robiplan autorstwa Pascala HA PHAM
0 x
Obraz
Iryd
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 110
Rejestracja: 14/10/08, 11:12




przez Iryd » 04/12/08, 08:17

cześć remundo.

Nie służy do napędzania maszyny, a jedynie do odzyskiwania utraconej energii.
Myślę, że możemy obliczyć od 1 do 3 kW do odzyskania.
Myślę, że aby lepiej przemawiać do stałych bywalców turbiny wiatrowej, będzie w stanie dać odzyskiwalną moc.
dzięki za link.

a+
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 04/12/08, 08:36

Myślę, że pokładowa turbina wiatrowa do odzyskiwania energii hamowania nie jest dobrym pomysłem, ponieważ dokładnie nie odzyskuje energii hamowania.
energia, którą można odzyskać podczas hamowania, to energia bezwładności pojazdu.
w jaki sposób turbina wiatrowa przy względnym wietrze pojazdu odzyskuje bezwładność?
odzyskuje energię tylko dzięki prędkości.
jeśli prędkość jest niska, energia odzyskiwana przez turbinę wiatrową będzie niska, podczas gdy energia odzyskiwana przez bezwładność jest potencjalnie wysoka (w zależności od opóźnienia i masy pojazdu).

aby odzyskać energię bezwładności, potrzebne jest urządzenie łączące się z kołami.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Iryd
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 110
Rejestracja: 14/10/08, 11:12




przez Iryd » 04/12/08, 08:50

nie dirk pitt, nie chodzi o odzyskanie energii hamowania.
to ja wyjaśnia mnie źle lub dobrze!?!?!?
służy jedynie odzyskaniu energii wiatru, który jest skierowany w stronę pojazdu ze stałą prędkością.
stracił energię.
pojazd musi walczyć z tą siłą, ponieważ wiele z niej korzystało, aby wchłonąć jej odrobinę.
więcej na temat pojazdów serii pierwszej jest ograniczone do Cx przez normy kolizji z pieszym.
technika ta pozwala odzyskać energię nawet w podróży bez hamowania.
oczywiście odzyskaną moc oceniam na 1 do 3 kW biorąc pod uwagę prędkość pojazdu. „Musisz zapytać kogoś, kto dużo wie o turbinach wiatrowych”

układ oprócz regeneracji hamowania ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Guit
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 03/12/08, 10:15
Lokalizacja: bordeaux




przez Guit » 04/12/08, 10:06

@Iryd

Myślałem o Twoim pomyśle na turbinę wiatrową i wydaje mi się to trudne.

Ruch samochodu będzie zasilał turbinę wiatrową powietrzem, więc wiatr jest wytwarzany przez sam samochód. Jak na razie dobrze.
Jednak w idealnym systemie energia tracona przez samochód w postaci tarcia powietrza byłaby w całości przekazywana do turbiny wiatrowej, która zasilałaby silniki.
Tyle że niestety rzeczywistość jest dużo bardziej ... prawdziwa !!

Cała energia utracona przez tarcie nie jest odzyskiwana przez turbinę wiatrową. Tak więc z każdą chwilą jazdy samochód traci więcej energii niż ten sam samochód bez turbiny wiatrowej!

Ale musimy dodać minus. To, co sobie wyobrażasz, może zadziałać w jednym przypadku: turbina wiatrowa nie jest skierowana do przodu (jej oś jest odsunięta od osi podłużnej samochodu: wyobraź sobie, na przykład, prostopadle) i wiatr boczny i wystarczająco duży, aby wytworzyć więcej energii niż energia utracona przez tarcie spowodowane podłużnym wiatrem na turbinie wiatrowej.

Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać obliczenia, aby zobaczyć, czy dokładnie ten wiatr wytworzyłby wystarczającą ilość energii.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 242