Pomóż tpe!

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Audrey
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 27/04/06, 12:53

Pomóż tpe!




przez Audrey » 27/04/06, 13:07

Chcemy dostosować silnik benzynowy i elektryczny do modelu samochodu. Kiedy poziom naładowania akumulatora silnika elektrycznego jest niski, silnik benzynowy przejmuje jego funkcję i ładuje akumulator. Nasz system przeznaczony jest dla osób biorących udział w wyścigach modelarskich.
Masz pomysł jak i jakie komponenty pozwolą nam zrealizować ten projekt? Mamy bardzo małą wiedzę w tym obszarze i utknęliśmy!

Jeśli jest jakiś na forum którzy posiadają wiedzę w tej dziedzinie proszę o odpowiedź!!!
merci d'Avance

(dzięki forum samoucieczka, która łaskawie przekierowała mnie tutaj : Chichot: )
0 x
PAPAPAPIPAPO
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79128
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 27/04/06, 13:21

Cóż, odbyliśmy dość obszerną podobną dyskusję kilka miesięcy temu… Spróbuję ją dla ciebie znaleźć…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79128
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 27/04/06, 13:32

No to już znalazłem: https://www.econologie.com/forums/creation-d ... vt817.html

Ale nie mogę już znaleźć pierwotnego tematu :? w sumie był to autor: Anto_GeNyuS_FR

Spróbuj trochę poszukać...
0 x
Audrey
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 27/04/06, 12:53




przez Audrey » 27/04/06, 13:46

Ok, zrobię to
merci beaucoup :D
0 x
PAPAPAPIPAPO
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 27/04/06, 14:27

Witaj Audrey
Nie mogę też znaleźć pierwotnego tematu (musiał mieć na początku inny pseudonim). Krótko mówiąc, nie powinniśmy mieć nadziei, że w konkurencji modelowej będziemy konkurować z modelami wyposażonymi wyłącznie w silnik cieplny (silnik dwusuwowy, paliwo i olej metanolowo-nitrometanowy) lub wyłącznie elektryczny, chyba że pod względem autonomii. Myślę, że jest to również bardzo drogie pod względem części (biorąc pod uwagę wyświetlane ceny), silnika i elektroniki sterującej. Zastanawiam się też, czy poprzedni projekt doszedł do skutku (od kilku miesięcy brak wiadomości).
Krótko mówiąc, nie jest to łatwe i zapewnia dużo czasu na dopracowanie w zależności od oczekiwanych występów (wyścigi?)....
A propos tanich modeli silników widziałem ostatnio w Euromodelu http://www.euromodel-online.com/
w Paryżu (93 rue de Bercy) Rosyjskie silniki cieplne MSI 6,5 cm38 (klasa 10pro) sprzedawane w przypadku helikopterów po 109 euro (zamiast 2 euro), ale można je stosować w innych modelach. W tym momencie wziąłem XNUMX (jeśli to konieczne na części!), Nawet jeśli marka zniknęła.
Powodzenia.
Michel
0 x
Audrey
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 27/04/06, 12:53




przez Audrey » 27/04/06, 16:36

Dziękuję za te wszystkie informacje, zawsze warto je wiedzieć.
niestety na razie jesteśmy dopiero w teoretycznej części projektu, brakuje nam przytoczenia elementów, które pozwalają nam:

- włączyć zasilanie silnika benzynowego, gdy poziom naładowania akumulatora jest niski.

- odciąć zasilanie akumulatora, gdy jest ono niskie.

- zrestartuj akumulator, gdy jest naładowany.

-i wyłącz silnik benzynowy, gdy akumulator przejmie kontrolę od czasu jego naładowania.

naprawdę nie mamy pojęcia.... :|
0 x
PAPAPAPIPAPO
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79128
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 27/04/06, 17:33

Tak, dziwne… gdzie podział się ten post?

W przeciwnym razie Audreyn radzę skontaktować się bezpośrednio z Anto_GeNyuS_FR klikając tutaj: https://www.econologie.com/forums/privmsg.ph ... post&u=947
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 27/04/06, 17:50

Cześć Audrey!

Twój projekt jest bardzo interesujący.
Kilka lat temu zrobiłem trochę modeli samolotów. Stosowane przez nas silniki cieplne (obecnie coraz rzadsze, zastępowane silnikami elektrycznymi) uruchamiane były ręcznie lub za pomocą zewnętrznego rozrusznika elektrycznego podłączonego do (prawdziwego) akumulatora samochodowego 12 V.

O ile mi wiadomo, silniki cieplne modeli samochodów uruchamiają się w ten sam sposób. Nie znam rozrusznika „pokładowego” w modelarstwie i wydaje mi się to trudne. Więc myślę, że całkowite odcięcie silnika cieplnego na elektryku wydaje mi się niemożliwe, chyba że znajdziesz lub zaprojektujesz rozrusznik „pokładowy”… ale tutaj proszę o zobaczenie. Z pewnością znacznie łatwiej jest pozostawić silnik spalinowy pracujący na biegu jałowym, gdy korzysta się z napędu elektrycznego, ale jest to oczywiście mniej interesujące pod względem zużycia paliwa.

Jeśli chodzi o sterowanie przepustnicą, wystarczy znaleźć zespół elektryczny, który synchronizuje wariator silnika elektrycznego z serwomechanizmem sterującym otwarciem zaworu silnika spalinowego. Wydaje mi się, że jest to wykonalne z kimś, kto dobrze zarządza elektroniką.

Pozostaje skrzynia biegów… albo znajdziesz/wykonasz układ sprzęgła pozwalający na rozłączenie jednego silnika podczas włączania drugiego i odwrotnie, albo umieścisz każdy z silników na różnych kołach napędowych. Jednak układ sprzęgła pozostaje pożądany, aby móc rozłączyć niepracujący silnik, aby zapobiec tworzeniu przez niego momentu obrotowego oporowego (hamowanie silnikiem). To nie jest łatwy problem...

Na koniec rada: zacznij od zakupów w sklepach modelarskich i zobacz, co tam jest. Jest to materiał bardzo różnorodny i często dość zaskakujący. I rozwija się bardzo szybko. Określ swoje ogólne orientacje techniczne (jeśli możesz) i udaj się do sprzedawców, aby zobaczyć z nimi, co jest wykonalne. Ponadto pasjonaci modelarstwa są często bardzo przydatni i mają wiele asów w rękawie. Jeśli zajdzie taka potrzeba, nie wahaj się rozważyć połączenia części samolotu lub łodzi z częściami samochodowymi.

Powodzenia. Pamiętaj też o przesłaniu nam wyników badania po jego zakończeniu. To zawsze przynosi satysfakcję.
0 x
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 27/04/06, 17:54

Ups, myliłem się co do silników, to MDS! Ale to 10 €....
Dobrze, że przy projekcie jest praca, zarządzanie pojazdem hybrydowym niekoniecznie jest proste. Myślę, że konieczne byłoby opracowanie karty z mikrokontrolerem (z przetwornikami analogowo-cyfrowymi itp.), która monitorowałaby stan akumulatora (napięcie, prąd, nawet temperatura) i funkcjonalności, ale do tego trzeba już wybrać typ baterii: klasyczny ołowiowy tani, ale bardzo ciężki, więc nie, tj. Nick też trochę ciężki, ale bardzo długa żywotność, możliwy bardzo wysoki prąd, ale duży efekt pamięci, Nihm lżejszy i o dobrych właściwościach, ale oczywiście droższy, Lithium Polymer bardzo lekki, dużo droższy i nie bardzo lubi silne prądy, litowo-jonowy a priori też dobry, ale z zasadniczo tymi samymi problemami i może trochę cięższy... (Są jeszcze lepsze ceramiczne i bardzo wydajne, ale to wciąż ściśle tajne!) Są to w zasadzie Charakterystyka.
Najlepszy stosunek jakości dla Nihm, najlepsza aktualna wydajność Li-Po.
Kolejnym przydatnym produktem są superkondensatory do dużych przyspieszeń (np. jeśli masz Li-Po i środki!)
Po łatwym wystarczy być profesjonalistą w dziedzinie programowania mikrokontrolerów!
I znać dokładnie pożądane osiągi: przyspieszenie, zminimalizowane zanieczyszczenie, czy autonomię, czy...?
Michel
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 27/04/06, 18:26

Nie ma potrzeby stosowania mikrokontrolera!

Z pewnością w sklepach modelarskich są już komponenty zarządzające poziomem baterii. Zupełnie odwrotnie, bardzo by mnie to zaskoczyło.

Po co to tak komplikować?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 192