I fan 2cv

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
bebeours
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 08/03/06, 11:10

I fan 2cv




przez bebeours » 30/03/09, 12:06

Jest to system uznawany przez entuzjastów 2cv, Citroen wyposażył w niego Visę.

http://www.pp-2cv.be/FR/News/Soufflante.htm

Czy da to jakiś efekt na innym silniku?

U mnie wydaje się, że zwiększając ciśnienie przed filtrem, to potem je zwiększamy i zyskujemy na wydajności.
Zestaw ten wydaje się przystępny dla entuzjastów majsterkowania, mógłby stanowić uzupełnienie zaworu wirowego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/03/09, 12:23

rzeczywiście super, ale nie ma się czym chwalić!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 30/03/09, 20:05

Jeśli tak, to przy pełnym otwarciu przepustnicy następuje niewielki wzrost mocy!? Patrząc uważnie...
Ale na pewno nie z oszczędnością paliwa : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 30/03/09, 22:20

: Arrow: Cóż, w rzeczywistości wyprostowanie odrapanych krzywizn nie jest trudne.
Dwucylindrowy Citroën jest dobrze znany z dużego spadku obrotów w zakresie od 3 do 4000 obr./min. 2cv, które działają w SPA, rozwijają do 90 kanasonów. :zaszokować:
Na zawodach eliminują wentylator i tak naprawdę pracują nad dynamicznym dolotem, jak w motocyklach hipersportowych.
Największy zysk, jaki można osiągnąć w tych silnikach, dotyczy skrzyni biegów.
Skrzynie biegów są modyfikowane tak, aby spadek prędkości obrotowej pomiędzy każdym biegiem nie przekraczał 1000 obr./min w przypadku biegów przełajowych.
0 x
bebeours
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 08/03/06, 11:10




przez bebeours » 30/03/09, 22:48

Wentylator 2cv musi pozostać pod maską 2cv.
Na innym silniku nie byłoby to interesujące.
Jeśli dobrze zrozumiałem.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 31/03/09, 00:31

To „turbo dla biedaków”... Bez oczerniania naszych kochanych 2CV i ich kierowców, oczywiście!

Citro napisał: 2cv, które działają w SPA, rozwijają do 90 kanasonów. :zaszokować:


Przypuszczam, że mówisz o 24h (24min) 2cv?

Ani w oryginalnym silniku (ulepszony = 50 KM), ani nawet w kategorii „protyp” (60 - 70 KM), ale w hybrydzie tak, ale jest to bardziej silnik Citroëna (płaskie BMW).

Brałem udział dwa razy: https://www.econologie.com/forums/nos-gueule ... 1-160.html

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 31/03/09, 09:57

Christophe napisał:
Citro napisał: 2cv, które działają w SPA, rozwijają do 90 kanasonów. :zaszokować:


Przypuszczam, że mówisz o 24h (24min) 2cv?

Ani w oryginalnym silniku (ulepszony = 50 KM), ani nawet w kategorii „protyp” (60 - 70 KM), ale w hybrydzie tak, ale jest to bardziej silnik Citroëna (płaskie BMW).

Silniki, które doszły do ​​tego na stanowisku testowym, nie były niezawodne przez 24 godziny. Musieli je spuścić powietrze na wyścig.

Przepisy ewoluowały na przestrzeni lat. Turbo (które pozwalało na osiągnięcie rekordowych mocy) zostało zakazane.
Widzieliśmy podwójne głowice cylindrów z wałem górnym, podwójny zapłon (często) i wiele innych szalonych rzeczy.

Niektórzy wyobrażali sobie nawet, że wlot powietrza do skrzyni korbowej jest porównywalny z silnikami 2-suwowymi.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 31/03/09, 09:59

Czy chcesz przez to powiedzieć, że nowoczesne niemieckie silniki są bardziej niezawodne niż stare, przerobione francuskie silniki? : Mrgreen:

Dobra, bez żartów, nie wiedziałem, że pasjonujesz się 2cvs, byłeś już wtedy w SPA?
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 31/03/09, 12:20

Christophe napisał:Czy chcesz powiedzieć, że nowoczesne niemieckie silniki są bardziej niezawodne niż stare francuskie zmodyfikowane silniki? : Mrgreen:
Nie pójdę za tobą na tej ziemi... :D

Christophe napisał:Dobra, bez żartów, nie wiedziałem, że pasjonujesz się 2cvs, byłeś już wtedy w SPA?
Cóż, moim pierwszym samochodem był bliźniak typu air flat, legendarny mechanizm. Ponad 1600 zwycięstw w konkursach. Chcę porozmawiać o dwucylindrowym Panhardie zamontowanym w moim 24BT (T jak Tiger : Lol: ).

Następnym był AMI6 BERLINE na 6V. Uwielbiałem te pojazdy. Demontując silnik bez podnośnika, dwie osoby włożyły go na taczkę, aby przewieźć go na stół warsztatowy. 8)

Niestety nigdy nie byłam w SPA. :płakać:
Dla mnie wyjazd nad Loarę jest jak przekroczenie koła podbiegunowego. :?
Nadal jeździłem do Le Mans, byłem tam nawet komisarzem ds. wyścigu… w 94 roku.
0 x
bebeours
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 08/03/06, 11:10




przez bebeours » 31/03/09, 18:01

Nie sądziłam, że rozpalę na nowo takie pasje.

Zakładając ten post chciałem dowiedzieć się dlaczego nie wspomogliśmy bardziej silnika w oddychaniu.
Wydaje mi się, że wir With i Pantone zmierzają w tym kierunku.
Wiem też, że nie zaleca się zakładania kompresora na wlocie powietrza do silnika, ale silnik lepiej dotleniony z pewnością powinien zużywać mniej.

Wiadomość dla Citro: Za każdym razem, gdy czytam któryś z Twoich SMS-ów, obok którego znajduje się portret Emmeta Brawna, mam wrażenie, że słyszę, jak Doc mi go czyta. Nie wiem, czy jestem jedyny.
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 168