Aceton w oleju napędowym?

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
bricolo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 20/05/08, 19:17
Lokalizacja: Dinan

Aceton w oleju napędowym?

przez bricolo » 10/06/08, 18:58

Witam wszystkich,
Jestem zupełnie nowy forum, a ja, podobnie jak wszyscy, staram się oszczędzać paliwo, które jest dla nas tak drogie.
Próbowałem acetonu na 406 SVDT 110 Ch, zupełnie nie przekonujący, pełne 60 L sprawia, że ​​mam 2 tygodnie, a ponieważ gdzieś przeczytałem, że aceton był lotny (trwałby 3 lub 4 dni) , Myślę, że całkowicie zniknął z paliwa, na długo przed końcem zbiornika.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

przez Christophe » 10/06/08, 19:17

0 x
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1

przez georges100 » 10/06/08, 19:29

powiedz Christophe, że mogę zadać głupie pytanie ???? :D

jaki interes aceton ????
ten produkt zniknie szybciej niż ropa naftowa ...
jego stosowanie, jeśli nie jest wszędzie zabronione, jest regulowane w celu zachęcenia do znalezienia mniej szkodliwych zamienników ...

ostatnim razem, gdy go kupiłem, straciłem 1/2 godziny przy kasie.
cóż, tak, to bardziej na półce, aby sprawdzić, czy nie jesteś dzieckiem, które zamierza używać narkotyków :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

przez chatelot16 » 10/06/08, 20:22

aceton jest łatwym do wytworzenia produktem: niektóre z nich są wykorzystywane do pirolizy drewna lub oczyszczania gazu z gazyfikatora drewna

więc nie głupio spalając drewno na jego ogrzewanie, ale przepuszczając je przez gazyfikator, możemy odzyskać trochę metanolu i acetonu

jeśli aceton można mieszać z olejem napędowym, nadal jest on pobierany: ale nie wkładaj zbyt wiele: w ogóle nie jest środkiem smarnym, pompa wtryskowa nie polubi

ale ponieważ aceton ma niższą wartość opałową niż olej napędowy, nie rozumiem, dlaczego zmniejszyłoby to zużycie

czysty aceton jest bardzo lotny, ale niewielka ilość zmieszana z olejem napędowym nigdy nie odparuje: pomyśl, że możemy zmieszać trochę butanu z benzyną i nawet nie odparuje
0 x
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1

przez georges100 » 10/06/08, 20:34

Potwierdzam to, co wszyscy już wiedzieli, jestem głupia :D
Myliłem b ^^ etment aceton i trychlo .....
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

przez Capt_Maloche » 11/06/08, 09:03

chatelot16 napisał: jeśli aceton można mieszać z olejem napędowym, nadal jest on pobierany: ale nie wkładaj zbyt wiele: w ogóle nie jest środkiem smarnym, pompa wtryskowa nie polubi

ale ponieważ aceton ma niższą wartość opałową niż olej napędowy, nie rozumiem, dlaczego zmniejszyłoby to zużycie

Dokładnie tak, rozmawiamy o tym tutaj https://www.econologie.com/forums/economies- ... 1-130.html 8. wiadomość na tej stronie ze zdjęciami

Ponieważ bardziej lotny związek, którego temperatura samozapłonu jest niższa niż temperatura oleju napędowego, umożliwia lepsze odparowywanie kropelek oleju napędowego

Poza tym na ten temat dobrze by było "innym" zrobić ten mały test, z acetonem, z zaworem EGR częściowo otwartym ciągle ...

Kontynuuj dyskusję na ten temat, proszę, ten zostanie zamknięty
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

przez Christophe » 11/06/08, 09:15

georges100 napisał:powiedz Christophe, że mogę zadać głupie pytanie ???? :D

jaki interes aceton ????
ten produkt zniknie szybciej niż ropa naftowa ...


Jedyne zainteresowanie to podatkowe ... aceton jest obecnie pośrednim produktem naftowym, nawet jeśli możemy, jak mówią chatelot, zrobić to z drewna (ale w tym przypadku myślę, że bcp jest droższy):

wiki napisała: Wykonany z

Aceton, poprzednio ekstrahowany z pirolitycznych powstałych w wyniku karbonizacji drewna, był następnie produktem pochodzącym z kwasu octowego.

W 1915 r. Chaim Weizmann odkrył niedrogi sposób uzyskiwania acetonu ze skrobi, który ułatwił produkcję korditu, materiału wybuchowego. Negocjował to z rządem Wielkiej Brytanii, aby uzyskać stworzenie państwa Izrael, którego zostanie pierwszym prezydentem.

Najpopularniejszą metodą obecnie stosowaną do produkcji acetonu jest proces kumenu, który sprawia, że ​​(podobnie jak fenol) z benzenu i propenu, Światowa produkcja acetonu wynosi około 1,5 miliona ton rocznie.


Na poziomie zanieczyszczenia nigdy tak naprawdę nie byłem za tym rozwiązaniem (a raczej z tą wskazówką), chociaż możliwe jest, że oficjalne dodatki do benzyny / oleju napędowego są gorsze ... Znamy już wysoce rakotwórczy benzen .. ,
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

przez Christophe » 11/06/08, 09:27

Capt_Maloche napisał:Ponieważ bardziej lotny związek, którego temperatura samozapłonu jest niższa niż temperatura oleju napędowego, umożliwia lepsze odparowywanie kropelek oleju napędowego


W przypadku oleju napędowego nie byłoby to również związane z prężnością par, a im bardziej flash (<-20 ° C), tym niższy aceton?

W przypadku benzyny byłby to środek zapobiegający grzechotce, ponieważ jego temperatura samozapłonu wynosi 540 ° C w porównaniu do 300 ° C w przypadku benzyny (por. https://www.econologie.com/les-carburant ... s-646.html )
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

przez Capt_Maloche » 12/06/08, 00:21

HU??

W każdym razie aceton nie ma wyższej temperatury samozapłonu niż olej napędowy?

czy?

http://www.rockemat.com/upc/msds/French ... French.pdf
Temperatura zapłonu ° C: -17
Samozapłon ° C 465


Ach tak, kto by w to uwierzył? :D z drugiej strony temperatura zapłonu wynosi -17 ° C, natychmiastowy zapłon!
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

przez chatelot16 » 13/06/08, 22:34

jeśli aceton poprawia rozpylanie oleju napędowego we wtryskiwaczach, być może wtryskiwacze nie działają dobrze

może być tak, że aceton poprawia tylko złe silniki, a te, które działają dobrze, są obojętne
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 247