Ekologiczny wpływ starego pojazdu

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
feniks
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/04/09, 23:24

Ekologiczny wpływ starego pojazdu




przez feniks » 02/04/09, 10:27

Halo

Obecny dyskurs mówi, że lepiej jest kupić nowy samochód z liczbami takimi jak: samochód z 1980 r. zanieczyszcza jak 20 najnowszych lub 20% najstarszych samochodów odpowiada za 80% zanieczyszczenia.

Ale konkretnie, czy ktoś ma dane liczbowe dotyczące różnych emisji zanieczyszczeń (nie tylko modnego CO2) samochodów różnych generacji.

Ale także co oznacza produkcja nowego samochodu i złomowanie starego pod względem zanieczyszczenia?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 02/04/09, 10:39

Na poziomie produkcyjnym szacuje się, że jest to około 30 000 km energii...

Ktoś na forums oszacował na około 180 000 km próg „opłacalności” zmiany pojazdu na nowy.

Nie pamiętam, czy chodziło o CO2, czy o aspekt finansowy z drugiej strony. Przeprowadź wyszukiwanie, które powinno znaleźć: https://www.econologie.com/forums/search.php

Ludzie, którzy twierdzą, że zmiana samochodu (który nadal jeździ prawidłowo i przechodzi CT) jest aktem ekologicznym i że „dobrze jest to zrobić” to po prostu wielcy idioci…

Premia za złomowanie to podejście antyekologiczne... ale dobre dla gospodarki. Kryzys, przez który obecnie przechodzą producenci samochodów, trwa w obu znaczeniach tego słowa… Szkoda ich twarzy, musieli myśleć przyszłościowo i przestać próbować robić samochody jednorazowe…
0 x
feniks
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/04/09, 23:24




przez feniks » 02/04/09, 12:02

Uważam również, że obecna polityka wsparcia sektora samochodowego jest problematyczna z dwóch powodów.

Bonus ekologiczny oparty wyłącznie na CO2: politykom chyba doradzają naukowcy, którzy wiedzą, co to jest zanieczyszczenie

Zastanawiam się jednak, czy nie było to specjalnie przemyślane, aby faworyzować silniki Diesla, specjalność francuskich producentów.


Premia za złomowanie: dobrze jest zmniejszyć liczbę starych samochodów w obiegu (a więc na rynku wtórnym). Po co zawracać sobie głowę sprzedażą 205 w dobrym stanie za 800 euro osobie bezrobotnej/smicard, skoro jeśli chcę nowy samochód, idź na złom, jest to prostsze i bardziej opłacalne.

Obawiam się zatem, że klasom robotniczym będzie trudniej wyposażyć się w pojazdy za mniej niż 1000 euro
0 x
Avatar de l'utilisateur
Chartrousin
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 66
Rejestracja: 28/11/08, 23:37
Lokalizacja: natomiast górna górny




przez Chartrousin » 02/04/09, 15:50

Gdybyśmy chcieli to dokładnie obliczyć, byłoby to bardzo skomplikowane…
Problem jest ten sam w przypadku wszystkich zmian sprzętu: czy lodówkę zużywającą 500 kWh/rok, która nadal działa, należy zastąpić lodówką zużywającą około 900 kWh energii wcielonej, ale zużywającą tylko 250 kWh/rok?

Zastanawiam się, czy źródłem problemu nie jest przede wszystkim recykling i odzysk. Im więcej jest odzysku i recyklingu, tym więcej pierwotnej energii ucieleśnionej jest odzyskiwane i tym bardziej zmiana staje się interesująca środowiskowo, bo w końcu energia pobrana ze środowiska jest dłużej wykorzystywana przez człowieka.

„Gdyby” samochód został całkowicie poddany recyklingowi, wpływ zmiany byłby od razu pozytywny, prawda? Albo zaplątałem się w swoje „obliczenia”…

Oczywiście w tej chwili jest to trochę nierealne, dopiero zaczynamy przestawać wyrzucać oleje i tusze bezpośrednio do środowiska, więc od tego momentu do recyklingu wszystkich komponentów…

PS: obliczenia energii ucieleśnionej muszą być traktowane ostrożnie, jak każde obliczenia próbujące podsumować wpływ na środowisko w liczbach... Niektórym udaje się wykazać, że samochód 4x4 jest bardziej ekologiczny niż mały samochód! :
http://www.4x4edouin.com/
0 x
"Nie ma sensu zdobywanie Księżyca, jeśli zdarzy mu się stracić Ziemię."
[Mauriac]
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 02/04/09, 22:22

Oh ! Oh ! Oh !

Nie zapominajmy też, że nasze sakiewki nie są nakarmione w nieskończoność!
Kiedy kupujesz nowy samochód, jest on drogi i często musisz go sfinansować (czyli + 60 do 100%) i jesteś związany przez 4-5 lat. Dlatego konieczne jest ubezpieczenie pojazdu „od wszystkich ryzyk”, za dodatkową opłatą w wysokości od 500 do 1000 euro rocznie.
Od lat jeżdżę w starych skrzyniach, z obowiązkowym ubezpieczeniem OC, wyobrażasz sobie ile oszczędzam?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Chartrousin
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 66
Rejestracja: 28/11/08, 23:37
Lokalizacja: natomiast górna górny




przez Chartrousin » 02/04/09, 22:50

Och, nie miałem zamiaru zachęcać ludzi do wyrzucania wszystkich samochodów starszych niż 5 lat, daleko od tego! Kiedy mówiłem o recyklingu, który mimo wszystko zawsze wiąże się z kosztami ekonomicznymi i ekologicznymi, oczywiste jest, że powinien interweniować dopiero pod koniec swojego życia. Mówiłem tylko, że nie należy też przesadzać ze starymi samochodami, ponieważ ostatecznie wiąże się to ze znacznymi kosztami środowiskowymi. Poza tym dla mnie nie ma szczególnej sprzeczności ekonomiczno-ekologicznej w tym moim zdaniem, kiedy samochód naprawdę mocno zanieczyszcza i trzeba go wymienić, to jest też moment, kiedy naprawa zaczyna kosztować więcej niż kredyt na nowszy samochód (ostatnio zrobiłem kalkulację kosztów i kalkulacji... ).

Jak mówi Christophe, dopóki samochód dobrze się prowadzi i przechodzi przegląd, równie dobrze można go zatrzymać. W końcu to wszystko to zdrowy rozsądek, prawda?
0 x
"Nie ma sensu zdobywanie Księżyca, jeśli zdarzy mu się stracić Ziemię."

[Mauriac]
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 03/04/09, 08:50

Mój r19, który ma 20 lat, wyposażony w With, tak naprawdę nie zanieczyszcza dużo. Facet z CT był bardzo zaskoczony! Cierpliwie czeka na samochód elektryczny napędzany moją turbiną hydrauliczną.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 03/04/09, 09:02

Chartrousin pisze:
Oczywiście w tej chwili jest to trochę nierealne, dopiero zaczynamy przestawać wyrzucać oleje i tusze bezpośrednio do środowiska, więc od tego momentu do recyklingu wszystkich komponentów…


I metal!!! Dlatego przed kryzysem kupowano „kasę” samochodu po 200 euro za tonę (pomimo kosztów utylizacji)…

1 tona złomu odzyskanego we Francji, na rzecz x ton rudy żelaza sprowadzonej nie wiadomo skąd???

Oczywiście nie da się tego oszacować w przypadku samochodu. Ale twój przykład lodówki mówi sam za siebie. Rzeczywiście jest czas, kiedy lepiej „przestawić się” na czystszą technologię niż przedłużać stosowanie zanieczyszczającego środowiska produktu…
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 03/04/09, 21:50

Osobiste doświadczenie, ekologiczny wpływ starych pojazdów różni się ogromnie w zależności od marek i ich niezawodności. Miałem samochód, który był prawdziwą ruiną przy przebiegu 90000 300000 km po wielu awariach i zużyciu wielu części zamiennych, z którego sikał olej, LDR, płyn hamulcowy, a nawet płyn do szyb, a inny, który ma 150000 XNUMX km jest w bardzo dobrym stanie z dziewiczym CT, nigdy nie miał najmniejszego wycieku, tylko kilka części eksploatacyjnych było wymienianych.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 03/04/09, 21:55

Chartrousin pisze:Niektórym udaje się wykazać, że samochód 4x4 jest bardziej ekologiczny niż mały samochód!


Niektórym udaje się też wmówić ludziom, że 11 września to Saudyjczycy… : Mrgreen:
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 427