WV - 1L/100Km w standardzie

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Eloi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 10/04/07, 19:12
Lokalizacja: Tuluza




przez Eloi » 15/07/07, 20:46

Co do żywotności pojazdów powiedziałbym, że silniki wytrzymujące 500000 80 km nie są nowe, faktycznie stary mercedes z lat 500000-tych spokojnie mógł przejechać 1 000 km, a nawet zrobić jeden przejazd (000 XNUMX XNUMX km).
Przewaga tych mercedesów nad nowszymi autami polega na tym, że nie tylko silnik długo wytrzymał, reszta poszła w jego ślady.
Moim skromnym zdaniem, najnowsze samochody wypełnione elektroniką będą ograniczone w czasie przez te systemy elektroniczne, które mają pewną kruchość. Pracując już jakiś czas w fabryce elektroniki samochodowej (komputery pokładowe, komputery wtryskowe, czujniki ciśnienia w oponach itp.) często słyszałem o usterkach tych układów, które czasami prowadzą do niebezpiecznych sytuacji (nie można zatrzymać się przy przyspieszaniu, okna same się zamykają...)
Osobiście jeżdżę Peugeotem 104 z 1984 roku (już 23 świece), który pomimo 172 000 km ma spalanie zbliżone do tego z pierwszych dni (wskazania producenta).
Jego silnik jest przeznaczony do naprawy, ponieważ części eksploatacyjne są wymienne. Nie jest zardzewiały pomimo swojego wieku.
Oczywiście jest mniej bezpieczny niż nowszy samochód pod względem prowadzenia i wypadków, a ponadto zużywa nieco więcej.

Eloi
0 x
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 16/07/07, 09:13

Słoń napisał:przepraszam, chipsus, podtrzymuję swój punkt widzenia:

w latach 60-tych i 70-tych karoserie przebijały się po 4-5 latach i pozbywaliśmy się samochodów z przebiegiem 100.000 XNUMX km, bo na poważnie zaczęły tworzyć... swój własny świat.


Lepiej rozumiem, o czym mówisz. Miałem 2 Renault (5 z 1978 i Fuego 1981) i naprawdę poczułem ulgę, gdy się ich pozbyłem...

Wydaje mi się, że „ciała biodegradowalne” rzeczywiście zniknęły z modeli ~1988. Mieszkam nad morzem, moje 3 pojazdy (91, 93 i 97) od lat są porysowane i rdza prawie nie postępuje.

Kiedy przybyłem do tego regionu 20 lat temu, pojazdy przybrzeżne rozpoznaliśmy na pierwszy rzut oka po ich „koronkowym” wyglądzie.

Dla mnie najlepsze roczniki to w zasadzie modele 88-98. Od tego czasu koszt pojazdów znacznie wzrósł, zapewniając jednakową niezawodność. A w razie wypadku, nawet drobnego, wymiana poduszek powietrznych zwiększa rachunki, a pojazd staje się „ekonomicznie nie do naprawienia”.

Ze swojej strony za punkt odniesienia wziąłem modele z lat 88~98, kiedy producenci francuscy i włoscy (m.in.) poważnie postanowili zająć się korozją.

Samochody trzeciego tysiąclecia naprawdę nie budzą we mnie zaufania i pozostają w tyle: gdyby nie „latające samochody”, producenci musieliby już sprzedawać większość seryjnych hybryd…

Ale jak podkreśla Christophe, oznacza to całkowitą rewizję projektu i linii pojazdu.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 16/07/07, 16:00

Halo
tak naprawdę stary mercedes z lat 80-tych mógł z łatwością przejechać 500000 1 km, a nawet zrobić jeden przejazd (000 000 XNUMX km).


najsolidniejsze są modele z serii 123, 300D z turbodoładowaniem, 5 cylindrów, 3 litry, których produkcja zakończyła się w 1984 r.
model eksportowany do USA, którego nie znajdziesz w Europie jest niezwykły ze względu na swoją konstrukcję, to właśnie tam eksperymentuję z dopingiem wodnym, najlepsze wyniki to 6,05 litra na 100km, ostatni przejazd niestety 6,65 litra, podczas gdy chciałem pobiłem swój rekord, ale poprawimy się, ścieżka jest usiana błędami.

W przypadku ogrzewania paliwem zysk jest niewielki (szczególnie zimą)
Benzyna z gaźnikiem maksymalnie 45 do 50°C
Taki mały wymiennik z wodą silnikową..
Benzyna na wtrysku ciężko przekroczyć 45c powrót ma znaczenie chyba, że ​​podczas jazdy po mieście ma tendencję do unoszenia się i tworzenia korków parowych

Diesel 60 do 65 c maksymalnie, silnik jest cichszy i ma pewien procent oszczędności
Olej 80 do 85c maksymalnie 70c minimum jeżeli chcesz żeby nie było problemu z filtrem i pompą wtryskową..

model 300d turbo 1984 (zimą przechowuję go w kupie śniegu)
Naprawa licznika
montaż instalacji olejowej 100% olej roślinny
Panton domieszkował wodę (widzimy, że płaski zbiornik na wodę schodzi w dół, poziom jest niższy niż gaźnik wznoszący się, poziom jest blisko gaźnika, więc zużywa się więcej wody :D : Mrgreen:

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Galeria zdjęć z PicTigerem
André
0 x
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40




przez Eric DUPONT » 11/11/07, 17:03

Obraz

Obliczyłem, że przy silniku na sprężone powietrze samochód ten bez problemu przejedzie 500 km przy prędkości 90 km/h, a przy silniku o mocy 180 KM będzie mógł rozwinąć prędkość maksymalną 15 km/h.

250-litrowy zbiornik powietrza pod ciśnieniem 200 barów będzie kosztował około 15 kW/h, a do ogrzania powietrza trzeba będzie dodać około 1 litra benzyny.
Kosztowałoby to zatem 0,3 litra benzyny i 3 kWh na 100 km, czyli przy obecnej cenie energii 0,7 euro za 100 km.

aby przejechać 15000 50 km rocznie potrzeba byłoby zatem około XNUMX litrów etanolu.

Czy byłby to pojazd całkowicie ekologiczny, nieemitujący CO2 i bardziej konkurencyjny niż pociąg, transport publiczny, a nawet samolot?

nie?

pole buraków o powierzchni 125 metrów kwadratowych wystarczyłoby do wyprodukowania benzyny potrzebnej na rok! podczas gdy w Europie do wyżywienia jednej osoby potrzeba 40 razy więcej gruntów rolnych.
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 160