Wtrysk wody Vix do silnika?

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Ponownie wik
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 23/04/06, 12:01

Wtrysk wody Vix do silnika?




przez Ponownie wik » 23/04/06, 19:37

Cześć wszystkim, jestem nowy!
i od 2 miesięcy interesują mnie różne sposoby, aby zużywać mniej i tym samym mniej zanieczyszczać!
Mam dwukorpusowy gaźnik benzynowy Golf 2 typ 19GU22 o mocy 90 KM, który zużywa za dużo jak na mój gust : Evil:

Chciałbym przetestować coś prostego bez większych modyfikacji i natknąłem się na system wtrysku vix na quanthomme, ale nie znalazłem tutaj nikogo, kto by o tym mówił???

co sądzicie o wtryskiwaniu pary wodnej bezpośrednio do gaźnika?poszukam linku do wtrysku vix na quanthomme...

z góry dziękuję za odpowiedzi w tym temacie...
0 x
Ponownie wik
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 23/04/06, 12:01

Re: vix - wtrysk




przez Ponownie wik » 27/04/06, 18:25

w górę!!! :|
OK, więc pozwól, że przeformułuję moje pytanie.
: Arrow: myślę, że domieszka pary wodnej ze zbiornika wyrównawczego może być korzystna dla mojej tityny :?
poza tym, że trzeba stale monitorować poziom wody i że w obwodzie będzie brak ciśnienia....

cóż, nie, to nie w porządku, sama zdaję sobie z tego sprawę....

i jeśli zrobię obwód jak bełkotka Pantone, ale bez reaktora, czy będą jakieś efekty :? :? :?

ps: proszę o pomoc nie chcę przekłuwać wydechu ale chciałbym zaoszczędzić pieniądze i zrezygnować z acetonu...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 27/04/06, 19:02

Halo
Zapomnij o zbiorniku wyrównawczym, w chłodnicy nie jest woda, tylko glikol.

Zrób sobie kalkową kopię modelu VIX z miską z wodą i spróbuj, albo zrób jak KRÓLIK igłę infuzyjną i wpuść wodę do silnika, w bardzo małych ilościach, ma doświadczenie w tej dziedzinie. ..

André
0 x
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 27/04/06, 19:06

Cześć Re-wiku
Połknięcie pary wodnej to nie wszystko a priori trzeba też zubożać mieszankę stosując gorsze ustawienia (dysze) żeby zaoszczędzić, no cóż? Ale spodziewajcie się długich testów i majsterkowania w warsztacie... Dodawanie wody wydaje mi się łatwiejsze w przypadku diesli niż benzyn.
Aby zaoszczędzić pieniądze, często znacznie szybciej i łatwiej jest odpowiednio wyregulować i konserwować silnik (czysty filtr powietrza, świece zapłonowe w porządku, wiązka zapłonowa w bardzo dobrym stanie itp.) oraz oszczędnie jeździć (tam można zaoszczędzić co najmniej 20% na benzynie), odpowiednio napompuj opony, usuń to, co niepotrzebne w samochodzie, a zwłaszcza na dachu! itp. To szalone, co możesz zyskać bez modyfikowania silnika!
No cóż, możesz zacząć dopingować wodą, ale najpierw dokładnie przeczytaj eksperymenty (super5 z Pitmixu, który dużo nad tym pracuje).
Powodzenia.
Michel
0 x
Ponownie wik
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 23/04/06, 12:01




przez Ponownie wik » 27/04/06, 20:22

w każdym razie dziękuję za odpowiedź mój silnik dbam o niego kocham go i utrzymuję go, ponieważ mam 317 000 KM na benzynie :P
Kocham mechanikę i wiem, jak wyregulować gaźnik pod względem nasycenia, więc z tej strony nie ma problemu, ale jestem pewien, że ówczesne bloki silnika WV nie były wykorzystywane na pełnych obrotach i że możemy uzyskać o wiele więcej raczej nie, zwłaszcza z 1L8 w aucie o tej masie...

dziękuję andré Nie widziałem tego postu, o którym mówisz w LAPIN, ale sprawdzę...........
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 27/04/06, 21:17

Cześć
Jeśli nie jesteś wykwalifikowanym mechanikiem samochodowym, będzie to trudne i długie.
Od miesięcy walczę o zmniejszenie zużycia paliwa w moim aucie, ale nic nie mogę zrobić, bo są rzeczy do zrobienia, których na pewno nie robię. Z braku czasu i braku wiedzy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 13/05/06, 17:12

Witam wszystkich
Myślę, że zamierzam ponownie wykorzystać moją bełkotkę, aby dostosować ją do diesla. Ja bym zatkał wlot powietrza i para będzie wychodziła rurką podłączoną do wlotu.
Będzie jak Vix, ale z wodą deszczową.
Próbowałem tego na mojej benzynie R5, ale nie dało to nic dobrego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 879
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173




przez Gildas » 11/10/11, 17:30

PITMIX napisał:Witam wszystkich
Myślę, że zamierzam ponownie wykorzystać moją bełkotkę, aby dostosować ją do diesla. Ja bym zatkał wlot powietrza i para będzie wychodziła rurką podłączoną do wlotu.
Będzie jak Vix, ale z wodą deszczową.
Próbowałem tego na mojej benzynie R5, ale nie dało to nic dobrego.


Witam,

Odkopanie.: Chichot: Właśnie miałem to samo doświadczenie z moim dieslem Clio, żadnej różnicy w teście na tkaninie! (aby zobaczyć nieprzezroczystość)

Jednak przejechałem z tym systemem 200 km na wyczyszczenie silnika przed pierwszym testem! Następnie przejechałem 30 km bez pary, aby uniknąć efektu resztkowego w drugim teście szmat.

ps: 2 testy przeprowadzono przy prędkości 60 km/h na 5. biegu.
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 197