Turbina promieniowa na końcu wału

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

Turbina promieniowa na końcu wału




przez słoń » 30/08/06, 03:20

Cóż, wszyscy się zgadzamy: sprawność energetyczna obecnych silników cieplnych nie przekracza 30% i nie możemy odzyskać czystego ciepła. (chyba może z wyjątkiem taszczenia 300 litrów wody w bagażniku i podłączania się wieczorem do centralnego ogrzewania po powrocie :D ) Większość tej energii opuszcza spaliny w postaci gorącego gazu z dużą prędkością.

Doładowanie to już początek odpowiedzi, ponieważ odzyskuje część energii z gazów wytwarzanych przez spaliny w celu zwiększenia mocy silnika.

a gdybyśmy zamontowali na końcu wału silnika turbinę promieniową (więc to wygląda jak turbina palnika olejowego) zasilany spalinami ?

czy to byłby dobry powrót?
czy kiedykolwiek o tym myśleliśmy? (Może kopie w otwarte drzwi)
czy byłby wydajniejszy od turbosprężarki?

ta formuła może mieć następujące zalety:

mniejszy silnik tłokowy, aby odzyskać miejsce na ten nowy element
hamulec silnikowy w silniku turbinowym (jego brak zawsze hamował jego rozwój)
zmniejszenie objętości spalin, ponieważ w turbinie nastąpiłoby pierwsze rozprężenie gazów

Zgadzam się z tobą, że jest to całkowicie poza zakresem naszych małych majsterkowiczów na dole garażu!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 30/08/06, 04:53

Halo
Zasada ta została zastosowana przez SNCF
Lokomotywa turbodiesel RNUR
jest to dwusuwowy generator tłokowy bez silnika wysokoprężnego
dwa tłoki (szalone) naprzeciw siebie z układem synchronizacji,
gazy spalinowe uruchamiają trurbinę, która zapewnia całą siłę napędową.
Został zbudowany w czasach, gdy materiały na turbiny nie wytrzymywały wysokiej temperatury, więc sprężarka i spalanie odbywa się za pomocą dwóch przeciwstawnych tłoków, a pod koniec krótkiego rozprężenia spaliny mają akceptowalną temperaturę dla zębów turbin,
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w silnikach z turbodoładowaniem (chociaż sprężarka pochłania znaczną część energii) rozcieńczyli gorące gazy po spalaniu, aby uzyskać akceptowalną temperaturę na wyjściu z turbiny.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/08/06, 10:15

Dziękuję, że wstałeś o 4 rano, szczególnie, żeby mi odpowiedzieć. :D
Podobno idea bliska choć trochę inna (podejrzewałem, że nie miałem przebłysku geniuszu, tak nagle w pełnej bezsenności)
To powiedziawszy, co o tym myślisz?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 30/08/06, 11:05

To już istnieje w silnikach przemysłowych: nazywa się Mieszanka Turbo.

Kiedy wpisujemy w google, widzimy, że był przydatny w radialnych silnikach lotniczych… więc nie tak naprawdę nowy jako system…

Trwają badania nad „konkretną” wersją, o której niedawno rozmawialiśmy: https://www.econologie.com/forums/turbine-el ... t1186.html Swoją drogą znalazłeś temat...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 30/08/06, 14:04

Tak, Eleph, nie wymyśliliśmy na nowo ciepłej wody

Najlepszy system to ten, który znajduje się obecnie w DCi Hdi i innych: HP turbo i HP elektroniczny wtrysk

Ponieważ zamontowanie turbiny na końcu wału nie pozwala na odzyskanie energii z wydechu (jak np. sprężarki w mecedesach), a jedynie na sprężenie powietrza w celu sztucznego zwiększenia pojemności skokowej.

To powiedziawszy, turbosprężarka generuje duże spadki ciśnienia spalin i nie wiem, który z tych dwóch systemów ma najlepszą wydajność.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 30/08/06, 16:40

Hello Elephant

Dziękuję, że wstałeś o 4 rano, szczególnie, żeby mi odpowiedzieć.



Żyję w innym świecie 6 godzin za tobą
Jestem w Quebecu, więc piszę rano i późno w nocy, w ciągu dnia majstruję przy montażach lub jeżdżę na testy

André
0 x
jlvx
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 13/05/06, 19:01

turbina




przez jlvx » 30/08/06, 21:46

Czytałem gdzieś (ale gdzie???? zakupy-industrial.com?) system opracowany przez Brytyjczyków, wydaje mi się, że nazywa się GATS lub GART (skrót od ... :| :| ), co umożliwiło odzyskanie energii elektrycznej poprzez (prawie) całkowitą wymianę alternatora, a co za tym idzie zaoszczędzenie kilku procent paliwa.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 30/08/06, 23:23

0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 31/08/06, 13:10

OK, dziękuję wszystkim za odpowiedzi, będę kontynuował moje informacje, aby nie umrzeć głupio.

Christophe: uważaj ten mały alternator to nie to samo, ja mówiłem o dużej turbinie zamontowanej na końcu wału
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 31/08/06, 22:16

w przypadku silnika benzynowego wymień przepustnicę powietrza na turbinę?+ alternator. Regulacja odbywałaby się za pomocą obejścia.

- przy pełnym obciążeniu alternator jest bocznikowany przez obejście, a ponieważ nie ma już alternatora napędzanego paskiem, następuje użyteczny przyrost mocy.
- przy częściowym obciążeniu, zysk wynikający z braku alternatora napędzanego paskiem i potencjalnie wysoka moc elektryczna
przy bardzo niskim obciążeniu prawdopodobnie nadal będziesz potrzebował przepustnicy, cóż, w zależności od turbiny lub czegoś innego ...

Zgadzam się, że turbodoładowany silnik ma lepsze osiągi przy pełnym otwarciu przepustnicy, ale czy przy małym obciążeniu nie jest odwrotnie? rzeczywiście jest hamulec wydechowy, a ciśnienie przywrócone do wlotu jest blokowane przez motylek.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 202