Technika jazdy na drodze hamowania w mieście

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
μDriver
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 52
Rejestracja: 29/04/06, 16:43
Lokalizacja: Waterloo

Technika jazdy na drodze hamowania w mieście




przez μDriver » 29/04/06, 20:18

wszyscy wiedzą, że hamowanie i przyspieszanie pochłania samochód, więc oto sztuczka, której używam, aby nie hamować ani nie zwalniać bez powodu z każdym właściwym priorytetem, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo.
Na początku skrzyżowania lub pierwszeństwa wrzucam bieg i na wszelki wypadek stawiam jedną nogę na hamulcu...
na wyjściu ponownie przyspieszam i zwalniam. Dzięki temu można nie mieć hamulca silnikowego, gdy lekko puszczasz pedał przyspieszenia, a tym samym nie wykrywać lub bardzo słabo podczas przejazdu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2

Re: Technika jazdy przy małym hamowaniu w mieście




przez zac » 29/04/06, 20:36

µDriver pisze:wszyscy wiedzą, że hamowanie i przyspieszanie pochłania samochód, więc oto sztuczka, której używam, aby nie hamować ani nie zwalniać bez powodu z każdym właściwym priorytetem, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo.
Na początku skrzyżowania lub pierwszeństwa wrzucam bieg i na wszelki wypadek stawiam jedną nogę na hamulcu...
na wyjściu ponownie przyspieszam i zwalniam. Dzięki temu można nie mieć hamulca silnikowego, gdy lekko puszczasz pedał przyspieszenia, a tym samym nie wykrywać lub bardzo słabo podczas przejazdu.


jeśli wyłączysz podczas przyspieszania, zrobisz wrrouum i to wszystko : Lol: a jeśli włączysz podczas hamowania, utkniesz :zmarszczyć brwi:
Dlatego radzę bardzo szybko przesiąść się na rower lub, w przypadku jego braku, na samochód z automatyczną skrzynią biegów. : Mrgreen:
@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
μDriver
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 52
Rejestracja: 29/04/06, 16:43
Lokalizacja: Waterloo

Re: Technika jazdy przy małym hamowaniu w mieście




przez μDriver » 29/04/06, 20:48

Zac napisał:
µDriver pisze:wszyscy wiedzą, że hamowanie i przyspieszanie pochłania samochód, więc oto sztuczka, której używam, aby nie hamować ani nie zwalniać bez powodu z każdym właściwym priorytetem, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo.
Na początku skrzyżowania lub pierwszeństwa wrzucam bieg i na wszelki wypadek stawiam jedną nogę na hamulcu...
na wyjściu ponownie przyspieszam i zwalniam. Dzięki temu można nie mieć hamulca silnikowego, gdy lekko puszczasz pedał przyspieszenia, a tym samym nie wykrywać lub bardzo słabo podczas przejazdu.


jeśli wyłączysz podczas przyspieszania, zrobisz wrrouum i to wszystko : Lol: a jeśli włączysz podczas hamowania, utkniesz :zmarszczyć brwi:
Dlatego radzę bardzo szybko przesiąść się na rower lub, w przypadku jego braku, na samochód z automatyczną skrzynią biegów. : Mrgreen:
@+


nie, są też pedały : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 29/04/06, 21:58

Mam 150000 XNUMX km i nigdy nie wymieniałem klocków hamulcowych, które nadal są bardzo dobre. Jednak jeżdżę górskimi drogami, ale nie trzymam cały czas na hamulcu na każdym zakręcie i często używam hamulca silnikowego, często z wyprzedzeniem.
Prawie wszystkie zjazdy lub pseudo zjazdy robię na luzie, ale tutaj to prawda, że ​​trzeba być bardziej czujnym i przyzwyczaić się; w ten sposób sprzęgło wcale nie cierpi (fałszywa plotka), oszczędzam paliwo. Uwaga dla nowicjuszy, aby nie wjeżdżali w zakręty, często zaskakuje ich prędkość.
Mój lekarz ogólny w przeszłości całkowicie odciął kontakt, wciąż był czas na naleganie na kierunki i brak blokowania kierunku lub hamulca serwo : Chichot:
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 29/04/06, 22:24

Houla, jadąc na luzie w dół, nie widzę, jak to może oszczędzać hamulce, sprzęgło i paliwo.

Co do paliwa: w moim pojeździe zużywa mniej hamowania silnikiem, ponieważ nie są już wysyłane żadne krople benzyny. Na biegu jałowym tak, z powodu biegu jałowego. Myślę, że tak samo jest teraz ze wszystkimi najnowszymi pojazdami, benzyną lub olejem napędowym (ale nie jestem pewien).

Sprzęgło żeby się nie przetarło głupio przy ruszaniu musi się jak najmniej ślizgać, więc zaczynaj od jak najniższych obrotów (w dieslu spokojnie z momentem obrotowym), a przy redukcji trzeba dać kopnięcie pedału przyspieszenia przed wciśnięciem sprzęgła, aby silnik obracał się z taką samą prędkością jak koła i aby prawie się nie ślizgał.

A jeśli chodzi o hamulce, podczas długich zjazdów na luzie może je tylko zużyć, ponieważ musisz hamować, jeśli zwiększysz zbyt dużą prędkość.

-----

Korzystam z tego postu, aby potępić fakt, że pedał sprzęgła jest nadużyciem językowym! Powinna była zostać wezwana Sprzęgło !!

Cóż, tak, kiedy naciskam pedał hamulca, zwalnia, kiedy naciskam pedał przyspieszenia, przyspiesza, a kiedy naciskam pedał sprzęgła, nie włącza się, odłącza się!
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 29/04/06, 22:31

nlc napisał:Houla, jadąc na luzie w dół, nie widzę, jak to może oszczędzać hamulce, sprzęgło i paliwo.

Korzystam z tego postu, aby potępić fakt, że pedał sprzęgła jest nadużyciem językowym! Powinna była zostać wezwana Sprzęgło !!


powitanie

zupełnie się z Tobą zgadzam; i myślę, że z tych wszystkich powodów konieczne jest usunięcie (w samochodach) lewego pedału : Mrgreen:
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 29/04/06, 22:33

Ja, odpaliłem wszystkie pedały, teraz jadę do pracy rowerem!!

Wszystko dobrze: dla planety, dla mojego zdrowia i dla mojego portfela!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 29/04/06, 22:52

Masz rower bez pedałów? : Mrgreen:
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 29/04/06, 22:58

: Lol:

Jeśli tak, to rzeczywiście....
Ale niedługo nie będą już używane do przesuwania roweru do przodu, idę naelektryzować rower!
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 29/04/06, 23:03

w przeciwnym razie masz skuter lub rolki :P
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 343