Silnik elektryczny prądu stałego, zużycie i informacje

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Lamure
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 06/06/09, 10:56

Silnik elektryczny prądu stałego, zużycie i informacje




przez Lamure » 02/08/09, 17:03

Witam Chciałbym mieć trochę informacji.
Czy możesz mi powiedzieć, ile zużywa silnik elektryczny prądu stałego o mocy 4 kW przy rozruchu i jak obliczyć zużycie tego silnika zasilanego przez 6 akumulatorów ołowiowych 12 V 50 AH
czy powinniśmy umieścić baterie szeregowo czy równolegle?
Czy generator o mocy 6 kW może zasilać silnik w przypadku rozładowania akumulatorów?
0 x
Lamure
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 06/06/09, 10:56

re




przez Lamure » 02/08/09, 17:22

Chciałbym wiedzieć, czy podłączę 4 baterie szeregowo, moje napięcie zostanie dobrze dodane i wyniesie 48 V? a jeśli podłączę do każdej z tych baterii 1 baterię równolegle, pomyślałem, że 48 woltów w szeregu i 100 amperów równolegle, prawda?
więc mój silnik będzie działał dłużej z tymi 8 akumulatorami?
0 x
Lounes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 24/07/09, 19:08




przez Lounes » 02/08/09, 17:24

Witam,
Łatwiej będzie Ci pomóc, gdybyśmy mieli dokumentację dis silnika! W przypadku akumulatora zależy to od napięcia zasilania silnika, ale biorąc pod uwagę jego moc, powiem szeregowo [aby sprawdzić, czy utrzymuje napięcie 72 V, ale na pewno potrzebuje więcej]
Oczywiście generator może zasilać silnik, sprawdź, czy możesz znaleźć taki, który zapewnia prąd stały o pożądanym napięciu lub prąd przemienny, a umieścisz prostownik, aby zasilić silnik.

Gdybyśmy mieli więcej informacji o twoim silniku, byłoby łatwiej!


Edycja:

Rzeczywiście, szeregowo dodajesz napięcia, ale jeśli umieścisz 2 12 V baterii szeregowo i kolejne 12 V równolegle, nie jest to dobre, ryzykujesz zepsucie tego, który jest sam. [ponieważ stosuje się do niego napięcie 24 V]
Ostatnio edytowane przez Lounes 02 / 08 / 09, 17: 30, 1 edytowany raz.
0 x
Lamure
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 06/06/09, 10:56

dziękuję




przez Lamure » 02/08/09, 17:28

Silnik 4kW 1500 rpm Wysokość osi 112mm


Ochrona: IP 55
Klasa izolacji: F.
Klasa grzewcza: B
Farba wykończeniowa: niebieska lub szara
Zastosowanie: Warstwa podstawowa (ep 30 µm) i warstwa nawierzchniowa dla wszystkich środowisk przemysłowych (ep 45-90 µm) zgodnie z normą IEC 721-2-1.
Silnik spełnia normy IEC 34 - 1/9, IEC 85, DIN 57530 / VDE 0530-1291 wyposażony w łożyska kulkowe pierwszego wyboru marek SKF, FAG, NSK lub NTN.
Uzwojony silnikiem drut miedziany impregnowany pod próżnią tropikalizowanym lakierem.
Silniki są przeznaczone do pracy przy głównych napięciach określonych w normie DIN / IEC 38 z maksymalną tolerancją +/- 10%.
Temperatura otoczenia: od -35 ° C do + 40 ° C.
Standardowa pozycja skrzynki zaciskowej na górze.
tutaj dla mojego projektu wyobrażam sobie mały wózek elektryczny zasilany bateriami i generatorem w przypadku awarii, czy silnik jest wystarczająco mocny, aby poruszać moim samochodem z prędkością 60 km / h? ile akumulatorów muszę połączyć szeregowo, aby zasilić silnik?
0 x
Lounes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 24/07/09, 19:08




przez Lounes » 02/08/09, 17:41

Powiedz, czy mogę uzyskać pełną dokumentację silnika? Ponieważ nie mogę znaleźć normy DIN / IEC 38, więc nie znam jej napięcia zasilania.

A w Twoim samochodzie, na pokładzie „generatora” i silnika elektrycznego, nazywamy to raczej hybrydą! Bo uważam, że zabranie generatora na pokład nie jest dobrym pomysłem, tak samo jak zabranie bezpośrednio na pokład silnika cieplnego. Masz pojęcie o całkowitej masie tego samochodu?
0 x
Lamure
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 06/06/09, 10:56

re




przez Lamure » 02/08/09, 20:07

Potrzebowałbym silnika o mocy około 4 kW, jeśli wiesz, że ktoś mi powie, ponieważ generator zużywa mniej niż samochód z silnikiem benzynowym (około 2.2 litra na 800 kW mocy maksymalnej) i będę go używać tylko do 4kW reszty wykorzystanej do ładowania akumulatorów, czy uważasz, że to możliwe?
0 x
Lamure
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 06/06/09, 10:56

re




przez Lamure » 02/08/09, 20:35

inny pomysł i dlaczego nie podłączyć bezpośrednio mojego silnika elektrycznego zasilanego przez mój agregat prądotwórczy niż ten

LT7500 6500W Zestaw generatora
Silnik 13 CV, elektroniczny rozruch przez czterosuwowy akumulator PRC, benzyna bezołowiowa 4 praca - 95 obr / min - max. Rzeczywista moc 3000 W, rzeczywista moc 6500 W przy ciągłym użytkowaniu.
Wyposażony w 2 gniazdka Schuko 230 V.
Wyposażony w zabezpieczenie przed niedoborem oleju, termiczny wyłącznik automatyczny z ręcznym resetowaniem, 1 zabezpieczenie różnicowe 30 mAmp, połączenie uziemiające, 1 cyfrowy amperomierz.
Gniazdo 12 V do podłączenia do akumulatora
Duży zbiornik 25 l, dla autonomii 11H30.
1 12-woltowe gniazdo z kompletem szczypiec.
Poziom hałasu 96 db
Dostarczany z zestawem do wózka
Waga 80 kg
może uruchomić mój silnik 4000 W dla mojego wózka nr. lub 2.2 l benzyny na godzinę!
0 x
Lounes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 24/07/09, 19:08




przez Lounes » 02/08/09, 22:10

Mówiłem o samochodzie hybrydowym, ponieważ kryje się za nim historia wydajności.
Zasadniczo Twoim pomysłem jest:

Grupa elektryczna [dlatego magazynowanie energii w benzynie]
| |
> Zasila silnik i ładuje akumulatory [jeśli występuje nadmiar energii]
Dlatego upewniamy się, że generator działa z maksymalną wydajnością przez maksymalny czas.
| |
> Odzyskiwanie energii kinetycznej, problem polega na tym, że bateria nie wytrzyma natężenia prądu, jeśli spróbujemy nagle wszystko odzyskać.

Kolejnym problemem jest całkowita masa tego samochodu, między zbiornikiem akumulatora a generatorem ... jasne jest, że nie możemy oczekiwać ogromnych prędkości.

Ale jakie jest prawdziwe zainteresowanie tym samochodem? Ponownie naładuj akumulatory i włóż 80 kg kondensatora, aby odzyskać energię kinetyczną : Chichot:

PS: Konieczne byłoby oszacowanie masy tego samochodu ... w przeciwnym razie trudno byłoby oszacować, czy wystarczy silnik 4kW!
Ostatnio edytowane przez Lounes 02 / 08 / 09, 22: 18, 1 edytowany raz.
0 x
Lamure
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 06/06/09, 10:56

re




przez Lamure » 02/08/09, 22:14

dziękuję za twoje odpowiedzi.
a jeśli podłączyłem generator bezpośrednio do silnika, zużyłby mniej niż samochód na benzynę, prawda? (bez użycia baterii) wystarczy, że zapewnisz więcej mocy na rozruch, wszystko w porządku?
celem jest posiadanie małego samochodu o niskim zużyciu paliwa
0 x
Lounes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 24/07/09, 19:08




przez Lounes » 02/08/09, 22:22

Mogłoby to pozwolić na zmniejszenie zużycia, pod warunkiem, że generator będzie pracował w pozycji, w której będzie miał maksymalną wydajność, a także możliwość odzyskania nadmiaru energii ... i znowu nie jest to do końca pewne :? [Koło zamachowe? Bateria? Kondensator? [To zajmuje dużo ... nie bardzo ekonomiczne!]]
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 202