Silnik komorowy

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
binbins4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 27/12/04, 09:46
Lokalizacja: Genewa (Szwajcaria)

Silnik komorowy




przez binbins4 » 19/11/05, 20:44

dlaczego nie zaatakować badań i dyskusji na temat forum, wszystkie plany i opisy jego wynalazku znajdują się na esp@cenet

http://v3.espacenet.com/textdes?DB=EPOD ... =FR2293604

http://v3.espacenet.com/origdoc?DB=EPOD ... =FR2293604
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 19/11/05, 21:35

Dla mnie chambrin i pantone to po prostu ten sam wynalazek, przy czym chambrin jest nieco bardziej skomplikowany w realizacji...

Oto strony w serwisie o chambrin:

https://www.econologie.com/injection-d-e ... s-252.html

https://www.econologie.com/par-jean-pier ... -1501.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 06 / 02 / 15, 14: 46, 1 edytowany raz.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 21/11/05, 15:48

Halo
Myślę, że ciekawie byłoby bliżej przyjrzeć się rektorowi Chambrinowi, ma on wiele do nauczenia się.
To, co zauważyłem w jego zespole i Pantone, czytając dzisiejszego wieczoru, dochodzimy do tych samych liczb pod względem temperatury spalin w jego przypadku waha się ona od 800°C do 400°C. Zrobiłem tę samą obserwację, z wyjątkiem tego, co poniżej , ale temperatura spalin spada dokładnie o połowę, gdy przechodzą przez działający reaktor.
To, co podoba mi się w jego montażu, to to, że udało mu się przepuścić wszystko przez dalszy silnik, podczas gdy Panton, gdy próbujemy zwiększyć natężenie przepływu w reaktorze, za bardzo się ochładza.
Kolejna rzecz, ponieważ używam mieszanek wodno-alkoholowych, to też zauważam, że możemy przepuścić więcej, nie schładzając zbytnio wylotu pary.
Inną rzeczą, która mnie intryguje, jest mały wlot powietrza, który zrobił na wylocie reaktora, w jakim celu? dostarczać tlen,
W przypadku pantonu nie jest to mały wkład po reaktorze, ale bardzo duży wkład w przypadku oleju napędowego.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
rezut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 191
Rejestracja: 01/12/04, 14:58
Lokalizacja: Chalon-sur-Saone
x 2




przez rezut » 22/11/05, 08:19

Andre komentarzy
Zgadzam się z Tobą jak tylko zobaczyłem patent Chambrin pomyślałem (tutaj skąd wziął się pomysł Pantone)
Inną rzeczą, która mnie intryguje, jest mały wlot powietrza, który zrobił na wylocie reaktora, w jakim celu? dostarczać tlen,
W przypadku pantonu nie jest to mały wkład po reaktorze, ale bardzo duży wkład w przypadku oleju napędowego.

z tą różnicą, że nie przepuszczamy wszystkiego przez Pantone, podczas gdy on to robi
dodatkowo małe czarne pudełko, którego nie mamy i zabrał je ze sobą
Jak tylko będę miał chwilę spróbuję zrobić montaż na wzór jego (już zebrałem miedziane blaszki na końcówki)

rezut
0 x
Avatar de l'utilisateur
DavidHervé
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 15/09/05, 17:31
Lokalizacja: PAU




przez DavidHervé » 22/11/05, 09:39

Witaj Andrew,
Kolejna rzecz, ponieważ używam mieszanek wodno-alkoholowych, to też zauważam, że możemy przepuścić więcej, nie schładzając zbytnio wylotu pary.
To zdanie skojarzyło mi się z produktem stosowanym w wodnych obiegach klimatyzacyjnych (glikol + woda), który umożliwia lepszy transport ciepła.
Uważam, że jedną z odmian tego produktu jest płyn niezamarzający.
Czy mogłoby to być interesujące do edycji???

Należy jednak zachować ostrożność podczas obsługi, bo nie wiem, co wyjdzie podczas waporyzacji?

http://www.inrs.fr/inrs-pub/inrs01.nsf/ ... /visu.html
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 23/11/05, 23:31

bonjour,
alkohol dodany do wody pełni rolę środka zapobiegającego zamarzaniu, ale jest także paliwem, z reaktorem w doświadczalnym teście silnika
Udało mi się rozgrzać silnik na mieszance wody i alkoholu o stężeniu 40%, pod warunkiem, że miałem alkohol 99%.
ale jest trochę ograniczony do 30%, działa na wszystkich dietach z niewielkimi stratami.Nie sądzę, że alkohol jest bardziej szkodliwy dla zdrowia niż benzyna zmieszana z benzolem, ponieważ jest nam sprzedawana komercyjnie.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Asgard Tyr kości
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Wiadomości: 160
Rejestracja: 06/02/05, 18:21
Lokalizacja: partout
x 1




przez Asgard Tyr kości » 14/12/05, 17:41

Czy komuś udało się wyprodukować elektrolizę?
W pico amperach 10moc -12?
To jest problem elektrolizy, zbyt duże zużycie prądu, stąd niska moc wyjściowa.NIE???
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111