Poprawiona aerodynamika samochodu

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
laurent_caen
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 113
Rejestracja: 07/05/06, 12:41

Poprawiona aerodynamika samochodu




przez laurent_caen » 13/07/06, 00:58

witam chciałbym poprawić aerodynamikę mojego auta mały ford fiesta 1.1L z 1994r
nie jest wcale opływowy pod podłogą, czy mogę spodziewać się znacznej poprawy i co tak naprawdę powinienem zrobić?
z góry dziękuję za pomoc
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 13/07/06, 18:27

1/ Aby być skutecznym, trzeba pracować w tunelu aerodynamicznym...

2/Każda modyfikacja obciąży Twój pojazd... :|

3/ Płaska podłoga może powodować problemy z odprowadzaniem ciepła z silnika oraz magazynowaniem błota i żwiru wyrzucanego przez koła = gromadzenie się niepożądanego „balastu”.

Lepiej jest kupić samochód znany ze swojej aerodynamiki, niż próbować modyfikować samochód z jakąkolwiek aerodynamiką.

Na przykład myślę, że Citroën AX (cd 0.31) jest bardziej aerodynamiczny niż Fiesta.
Ponadto Citroën został zaprojektowany z myślą o wyjątkowych ogólnych osiągach;
Aerodynamika, waga, "zielone" (i wąskie) opony, minimum motoryzacji...
Pozwoliło to Citroënowi osiągnąć rekordowe w tamtym czasie zużycie paliwa (3.8 l oleju napędowego na 100 km).
Z drugiej strony wykończenie jest podstawowe, podobnie jak wyposażenie (brak wspomagania kierownicy, ABS itp.) oraz „zoptymalizowana” sztywność konstrukcji. :|
0 x
laurent_caen
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 113
Rejestracja: 07/05/06, 12:41




przez laurent_caen » 14/07/06, 00:17

tak, wiem, że Axe jest prawdopodobnie najbardziej oszczędnym samochodem, jaki kiedykolwiek zbudowano, niestety nie mam szczęścia go posiadać.
poza tym zawsze uważałem, że z ekologicznego punktu widzenia byłoby to interesujące, a nawet bardzo interesujące, kupić starą siekierę i wszczepić w nią nowy silnik; w ten sposób wykorzystujemy aerodynamikę i niezwykłą lekkość samochodu z nowoczesnym silnikiem, a co za tym idzie, z lepszymi osiągami; co więcej, zmniejsza ilość odpadów, ponieważ nie należy o tym zapominać, kupując nowy samochód, nawet jeśli okaże się on mniej zanieczyszczający w użytkowaniu niż ten, który zastępuje, jego produkcja ORAZ jego utylizacja będzie wymagała dodatkowego zanieczyszczenia. Dlatego dla mnie właściwym podejściem eko-obywatela byłoby recykling niektórych starych samochodów (najlżejszych i najbardziej aerodynamicznych) poprzez dodanie do nich nowoczesnego silnika, zwłaszcza że masa samochodów stale rośnie i byłoby szczególnie interesujące wiedzieć, jak dużo zużywa Axe z nowoczesnym silnikiem z bezpośrednim wtryskiem. Czy to jest jeszcze możliwe, nie wiem, apeluję do Ciebie o unieważnienie mnie lub wręcz przeciwnie o potwierdzenie mnie.
0 x
laurent_caen
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 113
Rejestracja: 07/05/06, 12:41




przez laurent_caen » 14/07/06, 00:27

PS: to powiedziawszy, jeśli okaże się, że loremo trafi na rynek, natychmiast wskakuję; z drugiej strony żałuję, że nie ma w planach wersji benzynowej, w tego typu pojazdach nie wydaje mi się, żeby konwersja na diesla była bardzo ciekawa, bo diesel dłużej się nagrzewa, a co za tym idzie, nadmierna konsumpcja w mieście jest większa.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 14/07/06, 13:23

Witam,
To nie jest obserwacja, którą czyni się w zimnym kraju
Zużycie oleju napędowego różni się nieznacznie w zależności od drogi i miasta (20% zimą)
Na benzynie zimą w mieście prawie 3,8 razy na silniku 8,2 litra w trasie latem spada do 14 litra, w mieście zimą przekracza XNUMX litrów a mimo to podłącza się pod prąd (grzałka która grzeje bloku silnika) łatwiejszy rozruch i szybsze nagrzewanie szyb.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 14/07/06, 16:18

Zgadzam się z Tobą André diesel jest bardziej ekonomiczny, nawet jeśli nagrzewa się wolniej niż esencja, szczególnie w mieście i na krótkich trasach (<15 km)

zanim miałem bx caburee 1600 escence w długą trasę (800km) robiłem 7L/100
w mieście 11L/100 (automatyczne ssanie wyłączone (przepustnica zablokowana w pozycji maksymalnie otwartej) bo było co najmniej 15L/100) :zaszokować:

teraz mam bx break (trochę cięższy i trochę mniej aerodynamiczny) 1.9 diesel bez turbo i robię 6.3L/100 w mieście! (nie miałem jeszcze okazji przetestować na dłuższej trasie ale myślę że powinno być ok 5L/100)
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]
laurent_caen
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 113
Rejestracja: 07/05/06, 12:41




przez laurent_caen » 14/07/06, 23:26

tak, ale nadal twierdzę, że na krótkich trasach nadmierna konsumpcja oleju napędowego jest większa, ponieważ dłużej się nagrzewa
w przeciwnym razie moja hipoteza „recyklingu” starych samochodów nie spotyka się oczywiście z dużym echem? : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 15/07/06, 00:33

laurent_caen napisał:w przeciwnym razie moja hipoteza „recyklingu” starych samochodów nie spotyka się oczywiście z dużym echem? : Lol:


Nowoczesny silnik jest wyposażony w wiele akcesoriów, które trudno będzie pomieścić w siekierze;
- Katalizator
- Kanister do recyklingu oparów benzyny
-Zawór EGR
- Itd
Nowoczesne jednostki mają również wszystkie urządzenia peryferyjne (pompa układu kierowniczego, sprężarka klimatyzacji itp.), których demontaż jest skomplikowany, ponieważ służą jako rolki powrotne dla innych akcesoriów (pompa wody, alternator itp.).

Oczywiście wszystkie te modyfikacje będą miały negatywny wpływ na wagę...
Jeśli AX jest dobrą bazą do pracy... to do eksperymentowania z Pantone (lub podobnym) i do używania (rzadkich) modeli elektrycznych.
0 x
laurent_caen
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 113
Rejestracja: 07/05/06, 12:41




przez laurent_caen » 15/07/06, 00:46

nie, wszystkie Axe (chyba od 92 roku) są wyposażone w katalizator, ponieważ od tego czasu stał się obowiązkowy
co do niego dodanie wyposażenia dzisiejszych aut jak klimatyzacja to oczywiście NIE MA WĄTPLIWOŚCI !! w przeciwnym razie w rzeczywistości nie ma to żadnego interesu, jeśli ma go obciążać!! teraz czy można do niego wszczepić jakikolwiek nowoczesny silnik bez dotykania reszty, nie jestem pewien, ale a priori...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 15/07/06, 01:01

Szczerze mówiąc, nie sądzę, aby nowoczesny silnik był bardziej ekonomiczny niż silnik zabytkowy.
Dodatkowo, aby ograniczyć niektóre zanieczyszczenia, zmodyfikowano bogactwo nawęglania/wtrysku, co często powodowało wzrosty zużycia.
Citroên VISA (super E), AMI 8, LN, AMI 6, a nawet niektóre GS miały bardzo niskie zużycie paliwa. 8)
Jednak występ... :|
Miałem benzynę ZX 1.4L, a tam waga i reszta... Spalanie było zawsze wyższe niż 9L, a często ponad 10L do grosza. : Evil:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 157