Moduł zapłonu

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

Moduł zapłonu




przez Andre » 15/06/13, 18:09

Halo
Minęło 18 lat, odkąd wymieniłem iskrownik w samolocie zapłonowym Lycoming wykonanym w domu, z komponentami samochodowymi, modułem Forda z podwójną cewką, Hondą MPS 205 sterowaną przez przetwornik z cewką magnetyczną, bez ruchomych części. Działał bardzo dobrze bez konserwacji.
Ale chciałbym system o wysokiej energii, zachowując jednocześnie jak najwięcej pola magnetycznego (większość obecnych modułów ma efekt ha)

Szukam modułu zapłonowego

Bosh 9222 067 021 lub 922 067 024
lub zamiennik inteligentnego modułu o wysokim zużyciu energii o zmiennej charakterystyce
Chciałbym się dowiedzieć jakie auto jest wyposażone w te moduły

Stary moduł 9222 067 021 którego szukam
Obraz



Aktualnie znalazłem dwa moduły Boscha 0 227 100 123
co się działo w Peugotach. Nie wiem, czy są to inteligentne moduły Varidwell, które można również sterować za pomocą magnetycznej cewki odbiorczej bez użycia komputera?

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 16/06/13, 19:35

Z czystej ciekawości:

nie musisz używać sprzętu z certyfikatem lotniczym?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 16/06/13, 20:16

Witaj André!

Oto lista modułów zapłonowych i producentów, którzy je stosują:

http://www.spectromatic.net/old/spectro ... index.html


Numeru 0 227 100 123 tam nie ma, ale oto samochody, które z niego korzystają:
http://www.autopartoo.com/oem/bosch/0227100123vqg.html#


Moduł ten nie działa bezpośrednio na cewkę odbiorczą, ale musi przejść przez MegaSquirt-II, który jest ECU.

http://megasquirt.free.fr/sources/MS/ma ... ch_124.htm

W bardziej!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 17/06/13, 00:08

Halo
Dziękuję za informację
W przypadku prostych modułów instalacyjnych 021 i 024 widziałem, że to Mitsubishi i Nissan używają tego modułu (raczej starego). Skoncentruję swoje badania.

W przypadku 123 przetestowałem go za pomocą sygnału magnetycznego na stanowisku testowym i zdałem sobie sprawę, że funkcja vari-away nie działa.
Zdecydowanie będę musiał zastosować afekt, jeśli chcę mieć nowszy materiał, będzie to wymagało modyfikacji
na poziomie czujników..

W przypadku słonia w konstrukcji amatorskiej masz pewną swobodę w zakresie części i wyposażenia, takiego jak alternator, rozrusznik akumulatora GPS itp. (chociaż nie będąc zbyt konserwatywnym i operując za pomocą spiczastych magnesów, możesz ulepszyć go za pomocą elektronicznego zapłonu o dużej energii (w celu utrzymania pewne bezpieczeństwo, trzymałem standardowe iskrowniki)

André
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 17/06/13, 01:30

Cześć Andre!

Można zrobić mały zestaw z tranzystorem do obsługi tego modułu, ale wyprzedzenie światła nie będzie zmienne w zależności od przyspieszenia, ponieważ nie ma TPS (czujnika położenia przepustnicy) ani czujnika MAP i nie odważyłbym się tego instalować w samolocie ze względów bezpieczeństwa lotu.

Z drugiej strony, jeśli chcesz bardziej wydajnego ognia, możesz użyć cewki o wyższym napięciu, można ją znaleźć u wszystkich dostawców części eksploatacyjnych, takich jak na przykład cewka Accel, jeśli chodzi o zmienny wyprzedzenie w ten sposób. n To nie jest samochód, w którym używamy bardzo zmiennych prędkości. Część, której obecnie używasz, moim zdaniem jest bardzo dobra do Twojego użytku!


Innym sposobem na efektywniejszy ogień jest użycie świecy Champion Copper Plus Candle, która według moich testów na skuterze śnieżnym radzi sobie lepiej niż NGK na zbyt bogatej mieszance i wolniej się zatyka.masakra)
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 196