Zestaw doping wody: ecopra lub Econokit?

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
seb95
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 27/06/11, 11:57

Zestaw doping wody: ecopra lub Econokit?

przez seb95 » 05/07/11, 13:21

Witam, niedawno dowiedziałem się o istnieniu dopingu wodnego w celu oszczędzania paliwa i redukcji emisji CO2, i najwyraźniej, aby kupić zestaw, we Francji są 2 firmy: ecopra i hypnow.

Zapytałem każdego z nich: każdy sprzedawca pochwalił ich produkt, mówiąc, że konkurent to oszust, złodzieje ... krótko mówiąc, niełatwa w nawigacji.

Nadal istnieje duża różnica w cenie między ecopra w cenie 750 € bez instalacji, a małym zestawem econokit w cenie 200 €, myślę, że ecopra, biorąc pod uwagę jej rozmiar, musi być mocniejsza, w porównaniu do różnicy cena jest tym, co gra jest warta świeca, w przeciwieństwie do ecopra, econokit wygląda całkiem nowy, zużywa mniej wody na pewno jest łatwiejszy do zainstalowania i bardziej przystępny cenowo, ale jeszcze tego nie zrobiłem widziałem wideo pojazdu wyposażonego w mały zestaw, a szczególnie chciałbym mieć porównanie 2 zestawów, poszedłem zobaczyć kilku mechaników lub sprzedawców samochodów: nikt nie zna tej zasady.

Wy, ekonolodzy, którzy wydajecie się bardzo aktualni w tej dziedzinie, a przede wszystkim neutralni, co mi doradzicie?

moim pojazdem jest Citroen Berlingo, brązowy, z silnikiem 2003D 1.9 (nie HDI).

merci d'Avance
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79289
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11025

przez Christophe » 05/07/11, 13:23

Witam,

Na początek możesz przeczytać ten temat szczegółowo, jest on najnowszy i dotyczy econokit, już wydałem swoją opinię: https://www.econologie.com/forums/econokit-e ... 10796.html

Podsumowując bardzo szybko:

Christophe napisał:Teraz musisz zrozumieć jedną rzecz: zestaw dopingujący jest wart innego (ekonokit opracowany przez hypnow), który zmienia się z jednego zestawu na drugi, warunki jazdy, moc silnika, łatwość montażu, trwałość. ... i ustawienia ... jeśli to możliwe, ustawienia tam!


Szczegóły tutaj: https://www.econologie.com/forums/econokit-e ... 10796.html

Nie wahaj się wykorzystać tej strony: https://www.econologie.com/forums/search.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Zestaw dopingujący do wody: ecopra czy econokit?

przez Gaston » 05/07/11, 14:25

seb95 napisał:Halo
Halo :D

seb95 napisał:moim pojazdem jest Citroen Berlingo, brązowy, z silnikiem 2003D 1.9 (nie HDI).
Wygląda na to, że ecopra nie działa na brązowych pojazdach : Mrgreen:
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Zestaw dopingujący do wody: ecopra czy econokit?

przez Flytox » 05/07/11, 18:49

Cześć seb95

seb95 napisał:Witam, niedawno dowiedziałem się o istnieniu dopingu wodnego w celu oszczędzania paliwa i zmniejszyć emisje CO2, i najwyraźniej kupić zestaw, we Francji są 2 firmy: ecopra i hypnow.


Zmniejsz poziom Co2, o ile ustawienia zmniejszają zużycie. W przeciwnym razie efekt jest niepotwierdzony. Jeśli chodzi o zanieczyszczenie, ulepszenia dotyczą strony niespalonej, NOx i cząstek oraz tego, czy zespół działa dobrze, czy nie.

Nadal istnieje duża różnica w cenie między ecopra w cenie 750 € bez instalacji, a małym zestawem econokit w cenie 200 €, myślę, że ecopra, biorąc pod uwagę jej rozmiar, musi być mocniejsza, w porównaniu do różnicy cena jest warta wysiłku, ....


Te montaże zostały bardzo mało udokumentowane w ekonologii. Trudno powiedzieć, że jedno jest lepsze od drugiego. W cenie (750 €) jest to oczywiście wszystko!

.... w przeciwieństwie do ecopra, econokit wygląda całkiem nowy, zużywa mniej wody, oczywiście jest łatwiejszy w instalacji i bardziej przystępny cenowo, ale nie widziałem jeszcze wideo pojazdu wyposażonego w mały zestaw, a przede wszystkim chciałbym mieć porównanie 2 zestawów ....


Zużycie wody samo w sobie nie ma wielkiego znaczenia, jest prawie bezpłatne, najważniejsze jest znalezienie ustawienia, które pozwala oszczędzać paliwo. To, że jemy trochę, namiętnie itp. ... nie jest kryterium wyboru przy zakupie zestawu.

Poszedłem zobaczyć kilku mechaników samochodowych lub sprzedawców samochodów: nikt nie zna tej zasady


Zwykle nie jest to powszechne i nie uczy się go w dużych lub małych szkołach mechanicznych. Nie tworzą dla nas historyków mechaniki. : Mrgreen: ale personel do integracji z szeregiem dużych producentów i ich sieci ... którzy mają znacznie droższe technologie do sprzedania.


moim pojazdem jest Citroen Berlingo, brązowy, z silnikiem 2003D 1.9 (nie HDI).


Najlepsze wyniki uzyskuje się na nieco „rustykalnych” silnikach, bez (zbyt dużej) elektroniki i innych pomp wtryskowych o bardzo wysokim ciśnieniu. Najnowsze silniki wypełnione elektroniką HDI itp. Są bardzo słabo udokumentowane w dziedzinie ekologii. Ich przygotowanie jest z pewnością dużo trudniejsze ”(trzeba wiedzieć, jak oszukać sondy), a incydenty mogą być bardziej krytyczne dla żywotności silnika.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79289
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11025

Re: Zestaw dopingujący do wody: ecopra czy econokit?

przez Christophe » 05/07/11, 19:38

Gaston napisał:Wygląda na to, że ecopra nie działa na brązowych pojazdach : Mrgreen:
Obraz


Dobrze Słyszałem, że działa TYLKO na brązowych pojazdach (z tyłu i żółty z przodu hehehehe) : Mrgreen:

Obraz do
0 x
seb95
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 27/06/11, 11:57

przez seb95 » 06/07/11, 02:43

dziękuję za wyjaśnienia, więc jeśli rozmiar maszyny (i cena) nie jest proporcjonalny do jej możliwości, myślę, że zapomnę o ecopra.
Kusiłbym econokit, ale faktycznie żadne „neutralne” oświadczenie nie jest obecnie dostępne (z wyjątkiem producenta i dystrybutorów).
Naprawdę nie wierzę w niektóre niesamowite liczby, które wyświetlają: w 30% oszczędności ...
ale hej, jeśli może to zmniejszyć zanieczyszczenie, mieć lepsze czasy, nawet jeśli różnica w zużyciu wynosi tylko 10 lub 15% sa może być interesujące.
PS: w rzeczywistości kolor nie był szczegółem pierwszego użycia ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Andremarc
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 18/01/10, 21:57
Lokalizacja: Lyon

przez Andremarc » 23/01/12, 09:34

Witajcie wszyscy, jeśli to was interesuje

http://www.moteur7.com/boutique/index.p ... cts_id=354
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

przez Flytox » 23/01/12, 21:16

andremarc napisał:Witajcie wszyscy, jeśli to was interesuje

http://www.moteur7.com/boutique/index.p ... cts_id=354


Pachnie jak reprezentacyjny pełny nos ......
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1

przez antoinet111 » 23/01/12, 21:22

Trzy wiadomości, wszystkie po to, by sprzedać „zalety” nowego gazu do szpilek :?


ha tak, tak przy okazji, byłem prawie niegrzeczny, ponieważ zasady przyzwoitości z przedstawicielami nakazują: „dobra sprzedaż”.

... : Mrgreen:
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
Andremarc
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 18/01/10, 21:57
Lokalizacja: Lyon

przez Andremarc » 23/01/12, 23:37

Tak, właściwie jesteś niegrzeczny, aby uczynić z niego zasadę życia
Jest to osobisty wybór, który musisz podjąć bez oskarżania innych!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 129