Kiedy Total zamienia się w wodór ...

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

Kiedy Total zamienia się w wodór ...




przez słoń » 09/07/07, 18:40

Jakie było moje zaskoczenie dziś rano, gdy zatrzymałem się na stacji paliw Total Nivelles Nord, aby zobaczyć plakat z prośbą o pozwolenie na instalację zbiornika ciekłego wodoru o pojemności 17.000 XNUMX litrów.

(Uwaga dla obcokrajowców, stacja ta znajduje się około 25 km na południe od Brukseli, przy autostradzie Paryż-Mons-Bruksela)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 09/07/07, 18:43

Prawdopodobnie wodór z krakingu oleju... czy się mylę?

Poza tym 17 m3 to absurd, a chciałbym wiedzieć, ile energii jądrowej potrzeba do jej kriogenicznej konserwacji? (bo zakładam, że o to chodzi...)

(tryb obniżony WYŁ.)
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 09/07/07, 20:54

Oh ! Jestem bardzo dumny, bo przyszedłem z miarką i tyle mogę powiedzieć :płakać:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Re: Kiedy Total przejdzie na wodór...




przez lejustemilieu » 10/07/07, 06:04

Słoń napisał:Jakie było moje zaskoczenie dziś rano, gdy zatrzymałem się na stacji paliw Total Nivelles Nord, aby zobaczyć plakat z prośbą o pozwolenie na instalację zbiornika ciekłego wodoru o pojemności 17.000 XNUMX litrów.

(Uwaga dla obcokrajowców, stacja ta znajduje się około 25 km na południe od Brukseli, przy autostradzie Paryż-Mons-Bruksela)

**********************************************
Korzystamy ze wszystkich produktów przemysłu petrochemicznego, a w dużych ilościach (TV, PC, bic, opakowania na mięso, woda butelkowana, samochody, meble ogrodowe, olej samochodowy itp.)
Policz w domu, będziesz zaskoczony; nawet do jedzenia używamy H2 (wszystkie produkty uwodornione...)
Niewielu ludzi żyje w sposób naturalny bez pomocy produktów petrochemicznych...
Jeśli dobrze rozumiem, czy jesteście gotowi żyć bez rozlewu krwi, bez medycyny nuklearnej i bez strzykawek?
Wszyscy tego chcieliśmy...
A teraz konkretnie odpowiadając na Twoje pytanie, wiedz, że do wytworzenia tych wszystkich produktów potrzebne są tony H2.Zakłady petrochemiczne, aby zaspokoić nasze potrzeby, pracują 24 godziny na dobę, 24,365 dni w roku.
Potrzebujemy więc rezerw buforowych na wypadek problemów w rafineriach, bo w przeciwnym razie fabryki zostaną zamknięte... Tak jak są zapasy benzyny, oleju opałowego do naszych samochodów...
Przez 18 lat pracowałem w Finie, gdzie zajmowałem się badaniami... teraz stało się to Totalem i stoję twarzą w twarz z prawdą. 8)
Widziałem film zatytułowany „Otchłań”, badacze muszą zbadać statek z przyszłości, który znajduje się na dnie morza.
W pewnym momencie atakują je potwory i odkrywają, że to ich sny stworzyły te zabójcze meduzy i inne potworne stworzenia.
W prawdziwym życiu jest tak samo, to my karmimy naftowe potwory, to nasze marzenia budują te wszystkie fabryki. Tak to jest.
Ups, poznałem kilku przyjaciół...
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2

Re: Kiedy Total przejdzie na wodór...




przez delnoram » 10/07/07, 18:22

lejustemilieu napisał:Widziałem film zatytułowany „Otchłań”, badacze muszą zbadać statek z przyszłości, który znajduje się na dnie morza.
W pewnym momencie atakują je potwory i odkrywają, że to ich sny stworzyły te zabójcze meduzy i inne potworne stworzenia.
W prawdziwym życiu jest tak samo, to my karmimy naftowe potwory, to nasze marzenia budują te wszystkie fabryki. Tak to jest.
Ups, poznałem kilku przyjaciół...

[poza tematem]
Fajny film „Otchłań”, ale widocznie nie widzieliśmy tego samego :zaszokować: (źródło)
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 10/07/07, 19:36

Tytuł filmu to: Sfera z Dustinem Hoffmanem, Sharon Stone, Samuelem l.Jacksonem.
Obraz
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 10/07/07, 19:39

Dobrze widać, Toto, to była kula
Tyle dla mnie
0 x
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 10/07/07, 19:52

A teraz skład TOTALFINAELF nazywa się ARKEMA i zespół zamyka (lub restrukturyzuje) z całych sił. Poniżej 8% RO Musisz się martwić.
Rhone-Poulenc zrobił to samo z Rodią.

W sumie pozostaje duża parafia Bostik-findley i inne, których nie pamiętam
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 318