paliwo Bingo

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Logan
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 25/03/03, 11:45




przez Logan » 15/04/03, 13:34

JL Naudin kontynuuje badania nad produkcją paliwa (gazu) z wody wodociągowej z wyższą wydajnością niż prosta elektroliza.

„20 razy więcej mieszanki paliwowej niż zwykły elektrolizer”

http://jlnlabs.imars.com/bingofuel/index.htm
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 15/04/03, 17:10

Tak, to wygląda bardzo interesująco! Zastanawiam się, czy można to zaadaptować na samochodzie!?
Twoim zdaniem.
Najlepiej byłoby go zapytać
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 16/04/03, 11:36

Wygląda bardzo podobnie do paliwa wodnego, które w rzeczywistości zużywało węgiel z elektrod, które musiały być regularnie wymieniane. Wydaje mi się, że wytwarzany gaz to COH2 (bardzo niebezpieczny do wdychania)… Wygląda na to, że tak samo jest z bingo paliwowym.
Z tego co pamiętam oficjalna strona aquafuel mówiła o wydajności (termicznej/elektrycznej) na poziomie 144%, to za mało jak na pętlę (minimum 300%.. i zaczyna się poważna sprawa)

Udało im się uruchomić grupę 5Cv z:
http://jlnlabs.imars.com/bingofuel/html/bfr5hpfr.htm

Niestety nie widzę zdjęć....więc nie mogę odpowiedzieć na fundamentalne pytanie: kto zasilał generator gazu? Jeśli to sama grupa, zrobimy duży krok w kierunku silnika wodnego… jeśli to jest prąd sieciowy… musielibyśmy obliczyć wydajność, a jeśli jest mniejsza niż 300% (to myślę ) nie mamy się czego spodziewać po tym systemie transportu. (z drugiej strony ci, którzy są w gegelec… zyskają 50% energii cieplnej… Mniej kosztów węgla i wody)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 16/04/03, 11:48

Zwrócę uwagę na jedną rzecz: mówienie o litrach niesprężonego gazu nie ma żadnego znaczenia energetycznego.

Pozwól, że wyjaśnię: wodór jest 27 razy (wydaje mi się) lżejszy niż powietrze, które jest 1000 razy lżejsze niż woda, która jest 1.25 (mniej więcej cięższa niż pochodne ropy naftowej). Idę przez wodę, aby ułatwić zrozumienie.

Co daje całkowity stosunek 27 x 1000 /1.25 = 21 600

To znaczy, że litr H2 w powietrzu w atmosferze waży tyle samo (= ma masę) co 1/21 600 litra benzyny... lub 0.046 ml benzyny... lub nic.
Następnie trzeba wziąć pod uwagę kaloryczność (masę oczywiście): PCI H2 = 120 000 kJ/kg a benzyny 40 000 kJ/kg

Ostatecznie 1 l H2 w powietrzu odpowiada 0.046 x 120 000 / 40 000 = 0.14 ml benzyny.

1080 litrów to zatem w najlepszym razie (ponieważ H2 jest jednym z najbardziej energetycznych gazów, z wyjątkiem niektórych złożonych związków chemicznych) równoważne 1080 x 0.14 = 150 ml benzyny, czyli 0.15 l.... silnik o mocy 0.5 kW lub około 0.7 KM.
Wydaje mi się, że porównywalny wynik możemy osiągnąć, mówiąc o pojemności skokowej… 2-litrowy silnik pracujący z 3000 obrotów zużywa 5 metrów sześciennych powietrza na minutę (wiedząc, że na 15 g paliwa potrzeba 1080 g powietrza.. Obliczenia objętości pozwolę sobie zrobić)....więc nie licz na tankowanie silnika samochodu XNUMX L/h
0 x
Logan
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 25/03/03, 11:45




przez Logan » 17/04/03, 12:23

co z centralnym ogrzewaniem?
Czy bardziej opłaca się ogrzewać prądem z oporami czy produkować paliwo do bingo zasilające kocioł gazowy?

Oprócz różnic w wydajności między grzejnikiem elektrycznym a kotłem gazowym (czym one są?), należy wziąć pod uwagę fakt, że we Francji koszt kwh energii elektrycznej jest 3 razy wyższy niż gazu ziemnego. ( dane 96).

Podsumowując: czy produkować własny gaz dzięki EDF, czy kupować gaz miejski od GDF?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 17/04/03, 19:52

cóż, najwyraźniej wydajność, jak już powiedziałem, wynosi około 150% na aquafuel.. uważaj, to nie znaczy, że jest nadjedność (a tym samym możliwość uruchomienia go w pętli), rzeczywiście porównujemy elektryczny energia (wejściowa) na energię cieplną (wyjściową) Ale nie wiemy, jak zamienić (na razie) 100% energii cieplnej na energię elektryczną....
W tym sensie bardziej ekonomiczne byłoby użycie paliwa bingo lub aquafuel niż ogrzewanie elektryczne 100 ... nadal należy wziąć pod uwagę koszty węgla (który jest zużywany)

Grzejnik elektryczny ma sprawność 100%… z samej definicji, ponieważ cały przepływający przez niego prąd jest przekształcany w ciepło.
Niedawny kocioł gazowy ma wydajność 90%...czasami 110% dla kotła kondensacyjnego (ale to nadużycie językowe)

Koszt kWe jest 3 razy wyższy niż koszt gazu? I to jest normalne, stawki są liczone w odniesieniu do technologii przetwarzania energii cieplnej na energię elektryczną i obecnie mamy około 30% (nawet jeśli niektóre turbiny parowe osiągają 54% wydaje mi się)

Podsumowując: nie mogłem odpowiedzieć, ponieważ nie mamy wystarczających danych na temat paliwa do bingo (w szczególności węgla)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 18/04/03, 19:45

Powinniśmy stworzyć specjalny temat „Bingo Fuel”. Jak myślisz Krysiu? :migać:
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 19/04/03, 12:51

tak pkoi nie ... to jest modne w tej chwili :) więc przenoszę wszystko
Nadal zastanawiam się, jak naudin był w stanie ukończyć!!!
Potrzebuję więcej informacji. Wciąż jestem głodny!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 19/04/03, 14:18

Uwaga, wykonano OPERACJĘ PĘTLI:

http://jlnlabs.imars.com/bingofuel/html/bfrclfr.htm


pętla jest zamknięta... więc ca staje się NIEZWYKLE interesująca... Chciałbym znać masę zużytego węgla, aby móc dokonać sumarycznego obliczenia wydajności...
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 01/04/04, 15:30

econology napisał:cóż, najwyraźniej wydajność, jak już powiedziałem, wynosi około 150% na aquafuel.. uważaj, to nie znaczy, że jest nadjedność (a tym samym możliwość uruchomienia go w pętli), rzeczywiście porównujemy elektryczny energia (wejściowa) na energię cieplną (wyjściową) Ale nie wiemy, jak zamienić (na razie) 100% energii cieplnej na energię elektryczną....
W tym sensie bardziej ekonomiczne byłoby użycie paliwa bingo lub aquafuel niż ogrzewanie elektryczne 100 ... nadal należy wziąć pod uwagę koszty węgla (który jest zużywany)

Grzejnik elektryczny ma sprawność 100%… z samej definicji, ponieważ cały przepływający przez niego prąd jest przekształcany w ciepło.
Niedawny kocioł gazowy ma wydajność 90%...czasami 110% dla kotła kondensacyjnego (ale to nadużycie językowe)

Koszt kWe jest 3 razy wyższy niż koszt gazu? I to jest normalne, stawki są liczone w odniesieniu do technologii przetwarzania energii cieplnej na energię elektryczną i obecnie mamy około 30% (nawet jeśli niektóre turbiny parowe osiągają 54% wydaje mi się)

Podsumowując: nie mogłem odpowiedzieć, ponieważ nie mamy wystarczających danych na temat paliwa do bingo (w szczególności węgla)

:P
Węgiel w bingofuel nie jest zużywany :P
Dopiero później jest spożywany...
: Ph34r: przy okazji, małe pytanie, we Francji rachunki za gaz to tylko m³, czy w kjoules, jak w Belgii?
chciałbym wiedzieć :(
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 355