406 V6 3.0 210 cv, jak konsumować mniej?

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Rikku
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 28/05/09, 18:55
Lokalizacja: Savoy

406 V6 3.0 210 cv, jak konsumować mniej?




przez Rikku » 28/05/09, 20:46

Witam wszystkich, jestem nowy w tym forum co mnie bardzo interesuje, nawet jeśli przyznam, że nie wszystko rozumiem :płakać:

więc tutaj nie wiem, czy to odpowiednia sekcja, ale wciąż próbuję szczęścia, jeśli nie, proszę mi powiedzieć

Mam 406 3.0 V6 o mocy 210 koni, podoba mi się ten samochód, ale, niestety, zużywa dużo i dlatego odpowiednio zanieczyszcza (nie wspominając o aspekcie finansowym)

co mogę zrobić, aby jej ssanie było mniejsze?
wiedząc, że jeżdżę w trybie „ekologicznym”, nie włączam raportów (poza szaleństwem) 8) )
- system zaworów wirowych?
-a „turbulator”

Przeczytałem wiele postów i nie mogę tak naprawdę zrozumieć funkcjonowania turbulatoru, a także jego lokalizacji
zrealizowane zyski itp ...

gdybyście mogli mnie oświecić


Cordialement

Mathieu
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 28/05/09, 21:21

Cześć Rikku
... Posiadam 406 3.0 V6 o mocy 210 koni mechanicznych, podoba mi się ten samochód, ale, niestety, zużywa dużo i dlatego odpowiednio zanieczyszcza (nie wspominając o aspekcie finansowym)

co mogę zrobić, aby jej ssanie było mniejsze?
wiedząc, że jeżdżę w trybie "ekologicznym" nie wciągam na meldunki (poza ciosami szaleństwa Fajnie)
- system zaworów wirowych?
-a „turbulator”

Przeczytałem wiele postów i nie mogę tak naprawdę zrozumieć funkcjonowania turbulatoru, a także jego lokalizacji
zrealizowane zyski itp ...


W niektórych przypadkach turbulator lub VSLA poprawia się, w innych nie. Wyjaśnienia podane tu i ówdzie mają tę zaletę, że istnieją ... i nie wszystkie są przekonujące. Mimo to jest „łatwe” do zrobienia i wypróbowania, jeśli jesteś trochę majsterkowiczem.

Często najłatwiejszym miejscem do instalacji jest połączenie węża (pochodzącego z filtra powietrza) i kolektora dolotowego. Istnieją inne możliwe miejsca, z których najbardziej radykalny jest praktycznie na poziom zaworu wlotowego. Indukowane turbulencje mogą być szczególnie znaczące. Niekoniecznie lepiej ... przynajmniej na wszystkich dietach. Najpierw musisz spróbować, a potem powiedzieć, czy to działa. : Mrgreen:

W każdym razie, aby naprawdę zaoszczędzić pieniądze, zanieczyszczenie za każdym razem i paliwo, jeśli wszystko pójdzie dobrze, musisz zainstalować Gillier Pantome. W przypadku zbiornika paliwa wynik będzie prawdopodobnie znacznie wyraźniejszy niż w przypadku mądrego samochodu.
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Rikku
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 28/05/09, 18:55
Lokalizacja: Savoy




przez Rikku » 28/05/09, 22:29

dzięki za odpowiedź

co masz na myśli przez Gilliera Pantome?
Jestem w trakcie konserwacji, ale mam 22 lata, więc nie mam dużego doświadczenia .....
ciężko?
minimalny "obiecany" zysk ??


dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 28/05/09, 22:51

Jeśli chcesz ssać mniej, nie bierzesz 6 KM V210 ...

To głupie, ale tak to działa najlepiej, prawda?

Jeśli przy 22 jeździsz z 210 KM pod tyłkiem, na 40 możesz chcieć 400? : Mrgreen:
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 28/05/09, 22:54

Nawet ja nie odpowiadam
0 x
Rikku
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 28/05/09, 18:55
Lokalizacja: Savoy




przez Rikku » 28/05/09, 23:26

dla Christophe:
jak mówi „Jestem młody”
w domu moich rodziców, więc bez opłat, czynszu itp ...
jeśli chcę kupić samochód simpa, który działa poprawnie, to teraz
nie kiedy mam 40 lat. Z dziećmi i czynszem


Raymon:
bah nie odpowiada .......... :zmarszczyć brwi:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 28/05/09, 23:34

Cóż, musisz wiedzieć, czego chcesz: albo waty, albo rachunek przy pompie ... wybór samochodu musi być kompromisem ...

W przeciwnym razie jest 150 KM HDI, które działają dobrze i zużywają nie więcej niż 120 KM benzyna ...

Jeśli chcesz wrażeń lubisz mnie: weź motocykl ...
: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 28/05/09, 23:38

Rikku napisał:co masz na myśli przez Gilliera Pantome?
Jestem w trakcie konserwacji, ale mam 22 lata, więc nie mam dużego doświadczenia .....
ciężko?
minimalny "obiecany" zysk ??


Gillier Pantome to wersja Pantome, która jest bardziej zaawansowana niż oryginalna, można ją dostosować do samochodu, ciągnika itp. I nie tylko do kosiarki ze stałą prędkością (żeby być nieco karykaturalną).

Jeśli to do ciebie nie przemawia, musisz przeczytać wiele postów na ten temat na tej stronie. Jest to niezbędne przed rozpoczęciem przygody. Ustawi również poziom trudności, z którym się zmierzysz.

Aby uzyskać wzrost konsumpcji, możesz mieć od zera do około 30%. Ci, którzy reklamują więcej ... to zależy od nich : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Rikku
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 28/05/09, 18:55
Lokalizacja: Savoy




przez Rikku » 28/05/09, 23:41

ok, dzięki za wszystko :)


ps: Christophe, mam motocykl;)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 28/05/09, 23:44

Flytox napisał:Aby uzyskać wzrost konsumpcji, możesz mieć od zera do około 30%. Ci, którzy reklamują więcej ... to zależy od nich : Mrgreen:
A+


Tak, z wyjątkiem tego, że jest to benzyna V6 ... i mamy bardzo mało pozytywnych opinii na temat benzyny ...

Rah ben, jeśli masz motocykl: sprzedaj swoje 406 coupe i weź 206 hdi i otwórz przepustnicę na motocyklu!

Co to jest motocykl? https://www.econologie.com/forums/les-motard ... t1934.html
: Chichot:
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131