Co stało się z Enginionem?

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
słup magnetyczny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 05/01/07, 16:54

Co stało się z Enginionem?




przez słup magnetyczny » 26/08/08, 17:45

Właśnie wybrałem temat https://www.econologie.com/forums/enginion-t1031.html ale jest zamknięte, więc zastanawiałem się, co się stało z tą firmą? Czy ktoś mógł mieć kontakt?
Jestem skłonny zrzucić te genialne kreacje biznesowe na karb niewykonalności projektu przemysłowego, ale jestem skłonny wierzyć, że każdy innowacyjny projekt w zakresie energii jest systematycznie kupowany i utopiony. Wkurza mnie to. Jeśli ludzie z Enginion się poddali, miło byłoby zobaczyć ich pracę w sieci.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/08/08, 22:36

Może masz rację, ale nie powinniśmy popadać w paranoję w związku z „spiskiem”.

niektóre projekty, nawet jeśli model laboratoryjny działa doskonale, nie wytrzymują analizy przemysłowej pod względem kosztów przemysłowych: jeśli chcesz, aby silnik sprzedawał się za 5000 euro w samochodzie produkcyjnym, ile powinien kosztować w chwili opuszczenia fabryki? ?? Tego typu analiza zajmuje inżynierowi mechanikowi zaledwie kilka godzin.
Czasami patent nie zapewnia ochrony.
Czasami też wynalazca jest trochę zbyt chciwy....

w skrócie: wielu jest powołanych, ale niewielu wybranych :zmarszczyć brwi:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 27/08/08, 22:45

Jak zwykle… zatopiony przez bankiera, porzucony przez sponsora, kontrolowany przez swoich patronów… więc łatwo było zmiażdżyć projekt…

Rezultat: efekty ogłoszenia, które sprawią, że ludzie będą marzyć... i nic, nic na ziemi, co mogłoby sprawić, że wszystko będzie się rozwijać w sposób zrównoważony... a w międzyczasie panowie TOTAL i panowie GDF/EDF nadal się smarowali, żyjąc z ludzi " mieć nadzieję"...

Zatem pozostaje tylko jedno: wyciągnąć palce z tyłka i przestać zawsze polegać na innych… a zwłaszcza na bankierach…

Mamy w tym zakresie kilka konkretnych przykładów bardzo dobrych osiągnięć forums...ze środków własnych!
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 338