Ślady roku 1

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6

Ślady roku 1




przez Cuicui » 03/03/11, 20:25

Wszystko musi być przechowywane przez 1 rok: odwiedzane strony, e-maile, adresy IP, hasła itp. Wydało mi się to tak duże, że na początku nie mogłem w to uwierzyć.
Dziękuję, panie Sarkozy.

Obraz
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 03/03/11, 20:53

Na ekonologii wszystkie posty cuicui są prowadzone od 2005 roku!!

Utrzymywanie jasnych haseł to zdecydowanie wielka sprawa, ale jasne jest tylko dla policji ????????????

I nie wolno wszędzie umieszczać tego samego hasła!!!

A wszystko, co pozostaje, to otworzyć e-maile i listy z urzędu pocztowego, aby zakończyć!

Rozwiązanie zabierz dostawców poczty e-mail na drugi koniec świata??,
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 03/03/11, 21:02

dedeleco napisał:Na ekonologii wszystkie posty cuicui są prowadzone od 2005 roku!!

Z pewnością. Ale publikuję na Econologie tylko to, co chcę upublicznić.
Z drugiej strony moje maile dotyczą tylko moich odbiorców i mnie. To samo dotyczy witryn, które odwiedzam.
Co wydaje się jasne dla policji, czy zostanie użyte do walki z przestępczością lub do identyfikacji i neutralizacji tych, którzy utrudniają władzę?
A jaki użytek zrobią z tego sprytne maluchy, którym uda się rozszyfrować tę informację?
Ostatnio edytowane przez Cuicui 03 / 03 / 11, 21: 46, 1 edytowany raz.
0 x
moby25
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 396
Rejestracja: 10/01/10, 18:05
Lokalizacja: Picardie, Somme (80)




przez moby25 » 03/03/11, 21:14

Tak, internet jest prawdziwym starszym bratem i nie mówię o Facebooku ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 03/03/11, 21:48

moby25 napisał:Tak, internet jest prawdziwym starszym bratem i nie mówię o Facebooku ...

Oczywiście, ale tutaj znowu umieszczam na Facebooku tylko to, co chcę upublicznić, a nie kody mojej karty bankowej… Moja wolność pozostaje więc (teoretycznie) zachowana, przynajmniej staram się o tym przekonać.. .
0 x
moby25
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 396
Rejestracja: 10/01/10, 18:05
Lokalizacja: Picardie, Somme (80)




przez moby25 » 03/03/11, 21:57

Tak, ale 3/4 mówi to „całe życie”, nie zdając sobie sprawy, że ich dane będą przechowywane… przez jakiś czas, a nawet jeśli jest to regulowane, firmy zawsze mogą robić „co chcą”.

Jak można śledzić dane cyfrowe w sieci tak złożonej i całkowicie niekontrolowanej jak Internet.

To po prostu niemożliwe.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79124
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 04/03/11, 09:32

Uh ...

A) Zatrzymaj przynajmniej paranoję/wielkiego brata z mdp...

Konkretny przykład: właśnie na tym forum, hasła są zaszyfrowane (md5) w bazie danych, więc nie mam do nich dostępu, nawet gdybym chciał!! I często jestem pytany ("Zgubiłem hasło...")

Nigdy nie widziałem jasnego hasła w bazie danych.

B) Istnieje już prawo, które wymaga od administratorów przechowywania dzienników odwiedzin witryny przez okres 1 roku. I to jest normalne, ponieważ w przypadku problemu prawnego trzeba umieć się w nim zagłębić!

C) Przechowywanie wszystkiego przez 1 rok przez dostawcę usług internetowych grozi problemami z przechowywaniem… co najmniej dodatkowymi kosztami.

Tylko dla econo, dzienniki http reprezentują skompresowane od 100 do 150 MB dziennie. Wyobraź sobie, co to daje skali darmo?

D) Kwestia prywatności dziennika to inna kwestia. Na przykład z odwiedzonymi przez Ciebie witrynami możemy utworzyć Twój profil marketingowy, na którym można zarabiać osobom trzecim, takim jak Facebook...

E) I najważniejsze: nie dlatego, że dostawcy usług internetowych nie robili tego wcześniej… okres był prawdopodobnie krótszy.

Na przykład: Wanadoo przyznał się do sprzedaży naszych e-maili...

Problem nie polega więc na tym, że jesteśmy zakwaterowani (i tak jesteśmy wszędzie), ale kto będzie miał dostęp do tych dzienników = ich poufność. Ten mały artykuł i rozmówcy mają zatem zły problem…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 04/03/11, 09:36

Cuicui napisał:Oczywiście, ale tutaj znowu umieszczam na Facebooku tylko to, co chcę upublicznić, a nie kody mojej karty bankowej… Moja wolność pozostaje więc (teoretycznie) zachowana, przynajmniej staram się o tym przekonać.. .


Zaczynając od głupiego pomysłu... Gdyby każdy rzucał kodem swojej karty bankowej na oczach wszystkich... Może krach i koniec systemu monetarnego przywróciłby nam więcej wolności... : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
kumkat
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 217
Rejestracja: 03/02/11, 09:20




przez kumkat » 04/03/11, 09:44

zaczynajmy, czuję, że niedługo będę remontował cały dom...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79124
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 04/03/11, 09:50

Dostawcy usług internetowych nie mogą mieć dostępu do numeru twojej karty (i nie mówię o tajnym kodzie), ponieważ wszystko odbywa się w protokole HTTPS, dlatego tranzyt jest szyfrowany!

Przez minusy, Odkąd istnieje elektroniczna karta bankowa (CB, VISA, Mastercard itp.), Twój bankier i organizacja wydająca kartę mogą wiedzieć, gdzie robisz zakupy, gdzie spędzasz czas wolny, gdzie jedziesz na wakacje, czy jesteś chory, czy masz kochankę...etc itd...

W skrócie: utknęliśmy, ponieważ przechowywanie danych stało się możliwe przy niskich kosztach...

Wierzę w to, nie licząc internetu, nazwisko Francuza pojawia się średnio w 14 bazach danych. Być sprawdzonym;

Po raz kolejny problemem nie jest przechowywanie... ale to, co z nim zrobimy. A jeśli chodzi o tego typu rzeczy: https://www.econologie.com/forums/ca-ne-se-p ... 10545.html Cóż, w końcu nie jest to zbyt pocieszające...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 215