Prawdziwy wpływ ogrzewania drewnem?

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 10




przez rpsantina » 03/10/05, 23:10

Witam po opublikowaniu arkusza kalkulacyjnego kyot'home,

czy ktoś ma środki do ilościowego określenia wpływu ogrzewania drewnem?

Rzeczywiście, w ciągu kilku godzin lub dni odrzucamy to, co drzewom zbierało czasem kilkadziesiąt lat...

Nawet jeśli w sumie bilans jest zrównoważony, to nie bez konsekwencji w krótkim okresie, jeśli drewno ponownie stanie się pierwszym źródłem ogrzewania (:blink: na szczęście nas tam nie ma)

na klawiaturze...

PS: Christophe, jeśli uważasz, że to nie jego miejsce, przenieś je... Z góry dziękuję
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)
I Tylko ci, którzy nic nie mają racji
ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6982
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2907




przez gegyx » 04/10/05, 00:10

rpsantina napisał:nie bez krótkoterminowych konsekwencji, jeśli drewno ponownie stanie się pierwszym źródłem ogrzewania

Spalanie esencji drzewnej ----) Kreozot w sadzy z komina... :ph34r:
0 x
Wish =>
Potrafi mówić normalnie
bez stale atakowany przez niektórych ludzi, którzy szanują niczego, a to bezkarnie.
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 04/10/05, 01:07

Ogrzewanie drewnem nie jest techniką dostępną dla każdego.
Pomyśl tylko o tych, którzy mieszkają w mieszkaniach.
Już sam ten czynnik znacznie ogranicza potencjalnych użytkowników.

Prawdą jest, że spalanie drewna eliminuje magazynowanie CO2
powoduje wzrost drzew, ale oprócz drewna zmagazynowanego w postaci węgla kamiennego, skamieniałego węgla czy skamieniałego drewna.
ma wrócić do atmosfery, czy to po jego spaleniu
(pożar lasu) lub rozkład.Przetwarzanie drewna (do celów budowlanych, papieru i innych produktów) tylko opóźnia to, co nieuniknione.
Politycy chcą nam wmówić, że wykorzystanie drewna
pozwala na jazdę na benzynie lub węglu, wynik jest zerowy od r
CO2 jest magazynowany w produktach z drewna.To oszustwo.

Ale Kioto zobowiązuje, musimy znaleźć winowajców do zrobienia
zapomnijcie o prawdziwych źródłach CO2, które są spalaniem energii
skamieniałości. Na razie są to przeżuwacze, potem przyroda, która nie magazynuje dobrze CO2, gdy jest za gorąco. Koralowce, które nie rosną wystarczająco
szybko i są też rolnicy (jakbyśmy za mało nałożyli na ich barki). Wkrótce będzie to wina fasoli (dobrze znanej z produkcji
metan podczas trawienia).

Nie zapominajmy, że aby móc ogrzewać drewnem trzeba posadzić drzewa i czekać... długo czekać, a im mniej będzie drzew, tym więcej
drewno będzie drogie iw związku z tym będzie mniej spalane.Zostanie ustalona równowaga.
To nie jest jak ropa, gdzie im mniej, tym więcej zużywasz.

Prawdziwym rozwiązaniem jest opracowanie kotłów opalanych drewnem o maksymalnej wydajności (jak stacja spalania), aby przestać marnować energię.
I dywersyfikacja źródeł energii odnawialnej, aby mieć
źródło enre dostosowane do każdej potrzeby.
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 07/10/05, 08:46

w moim przypadku ogrzewanie drewnem jest bardzo ekonomiczne bo aktualnie mam 70mXNUMX drewna nie licząc tego co zostało do wycięcia
to bardziej ekonomia niż ekologia ma tu pierwszeństwo
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 07/10/05, 09:13

Mówiąc o energii z drewna, jak o każdej odnawialnej energii, należy pamiętać o jednej fundamentalnej rzeczy:

To nie jest rozwiązanie, ale JEDNO rozwiązanie.

Nie należy oczekiwać, że drewno ogrzeje cały kraj. Obecnie udział ogrzewania drewnem rośnie, a francuskie zasoby leśne wciąż są wystarczające, aby zaspokoić popyt. Lasy we Francji wciąż rosną, więc wszystko jest w porządku.

Jeśli chodzi o koszt gazów cieplarnianych, myślę, że możemy zaakceptować ideę zerowego śladu węglowego (z wyjątkiem zanieczyszczeń pochodzących z maszyn do cięcia i transportu, ale jest to dość pomijalne). Co więcej, jeśli martwe drzewo nie zostanie spalone, w ciągu kilku lat ulegnie rozkładowi tlenowemu. A produktem końcowym tego rozkładu jest... CO2.

Tak długo, jak to robisz, równie dobrze możesz skorzystać z okazji, aby rozgrzać się po drodze.

W rzeczywistości raport ADEME wykorzystany w Kyot'Home, bardzo dobrze sporządzony, pozostał bez odpowiedzi, jeśli chodzi o koszt pozyskiwania gazów cieplarnianych. Autor przyznał, że nie był w stanie prawidłowo ocenić rzeczy i trzymał się hipotezy o całkowitym zerowym bilansie węgla dla drewna. Uważam, że to samo dotyczy CITEPA, organizacji referencyjnej ds. „zliczania” emisji gazów cieplarnianych we Francji. (Muszę sprawdzić, jak sobie radzą z tematem leśnictwa).

Podsumowując, powiedziałbym, że drewno wcale nie jest lepsze, o ile zasób leśny jest mądrze zarządzany i nie zmniejsza się. Tak jest na ogół we Francji. :)

Bonne Journée :)
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 07/10/05, 09:18

Zapomniałem o drewnie w programie Kyot'Home.

Aby to uwzględnić, w przypadku ogrzewania indywidualnego wystarczy wskazać dowolną energię grzewczą Z WYJĄTKIEM energii elektrycznej i wpisać 0 lub w ogóle nic w polach zużycia.

Spowoduje to zerowe zanieczyszczenie cieplne, zgodnie z oceną zerowej emisji gazów cieplarnianych dla drewna.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 07/10/05, 10:02

Rulian napisał:Co więcej, jeśli martwe drzewo nie zostanie spalone, w ciągu kilku lat ulegnie rozkładowi tlenowemu. A produktem końcowym tego rozkładu jest... CO2.

Co gorsza… może uwalniać metan!! Ale nie jestem pewien, czy wszystkie rozkładające się organizmy ją odrzucają... To chyba wymaga określonych warunków
0 x
Avatar de l'utilisateur
Pouz
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 13/09/05, 11:47




przez Pouz » 08/10/05, 08:41

Moim zdaniem ograniczanie się do JEDNEJ energii, czy to do ogrzewania, czy do jazdy, jest herezją.

Gdyby wszyscy ogrzewali drewnem, we Francji nie byłoby wystarczającej liczby lasów, aby zaspokoić popyt. Wystarczy spojrzeć na trudności, jakie mamy w Alzacji (regionie „przeludnionym”), aby znaleźć koncesję na drewno. Popyt gwałtownie rośnie, podobnie jak cena za metr sześcienny!

To samo dotyczy oleju, gdyby wszyscy kupili atmosferycznego diesla do pracy na HVB; nie ma wystarczającej ilości gruntów rolnych ani gruntów rolnych, aby zaspokoić ogromny popyt.

Moim (skromnym) zdaniem rozwiązaniem jest tzw różnorodność energii: panele słoneczne, energia geotermalna, ropa naftowa, drewno, turbiny wiatrowe, turbiny pływowe... Zarówno na poziomie kraju, jak i na poziomie jednostki.

Ale przede wszystkim powinniśmy zacząć od zmniejszenia własnego zużycia energii poprzez unikanie marnowania komfortu (oświetlone reklamy, oświetlone pomniki itp.) i powrót do bardziej rozsądnej konsumpcji.

Moja babcia prowadziła bardziej niż spartański tryb życia (biedna wieśniaczka) i widziałam, że moje pokolenie (a więc i ja), przyzwyczajone do obfitości, nawet nie zdaje sobie sprawy z codziennego marnotrawstwa.
Trzeba mieszkać w biednym kraju, żeby zrozumieć, co się marnuje. Daje bardzo dobre wyobrażenie o tym, co można zrobić, aby sobie odpuścić, nie pozbawiając się przy tym ani nie zapalając świeczek. To tylko zmiana przyzwyczajenia...
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 08/10/05, 12:11

prawie wszyscy nie dbają o ekologię, o ile zanieczyszczenie nie ma realnych skutków dla populacji, a zwłaszcza, że ​​nie wpływa to na ich portfele, wszystko jest w najlepszym ze światów! ;)
Pracuję – zarabiam – konsumuję, bo warto! :migać:
a potem zanieczyszczenie, to prawda, powinniśmy zrobić to czy tamto, a potem zapominamy... :(
0 x
Avatar de l'utilisateur
gerald
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 04/09/05, 07:51
Lokalizacja: Tarn




przez gerald » 08/10/05, 19:31

Szacuje się, że metr sześcienny drewna użytego jako tarcica zatrzymuje tonę CO2, który nie wróci do atmosfery (poza ogniem). Badanie to uwzględnia okres wzrostu drzewa, a zatem wszystkie martwe liście, które stały się kompostem. Gnijące drewno nie uwalnia zatem całego CO2, ponieważ część węgla pozostaje w glebie.
Zanieczyszczenie lasów nie jest bez znaczenia Oleje łańcuchowe stanowią tysiące ton ropy, które trafiają do wód gruntowych. Są one zakazane w niektórych krajach skandynawskich, w których stosuje się oleje biodegradowalne. Osobiście używam zużytego oleju do frytkownicy (oleju nie frytownicy). moja praca to mobilny tartak w gospodarstwach rolnych lub w lesie. Mój tartak jest pantonizowany (SPAD - 46% oszczędności) i jeżdżę częściowo na oleju słonecznikowym.
moja strona internetowa
Gérald
0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 238