Sekwestracja CO2: lasy !!

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Schullera
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 09/03/08, 16:43

Sekwestracja CO2: lasy !!




przez Schullera » 09/03/08, 16:49

Witam wszystkich, jestem studentem i pracuję nad projektem dotyczącym sekwestracji CO2. Całkiem naturalnie interesują mnie mechanizmy biosekwestracji i kompensacji poprzez plantacje.

Ale mam duży problem ze znalezieniem informacji ilościowych!!
Muszę znać dokładną ilość sekwestrowanego CO2 w zależności od rodzaju lasu, dojrzałości lasu itp.

Mam mnóstwo danych jakościowych, ale nic konkretnego...
Czy ktoś ma jakąś stronę internetową zawierającą tego typu informacje?

Z góry dziękuję !!!!
0 x
lilia
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 08/01/08, 20:04

niektóre utwory




przez lilia » 13/03/08, 23:28

Witam,

Nie wiem, czy takie informacje są powszechnie dostępne...
Jednak w kontekście projektów „CDM (Mechanizm Czystego Rozwoju)” w proponowanych projektach należy oszacować ilość dwutlenku węgla zmagazynowanego w wyniku realizacji projektu w porównaniu z tym, co by się stało, gdyby zarządzanie terytorium nie uległo zmianie. Informacje te są zatem dostępne w PDD (dokumentach projektu projektu), które przedstawiają te projekty przed ich zatwierdzeniem... Myślę, że niektóre PDD można pobrać ze strony internetowej Banku Światowego. Będziesz musiał sam znaleźć projekty. bliżej swojego badania aby znaleźć informacje na temat interesujących Cię typów lasów. W przeciwnym razie, jeśli chodzi o wszystko, co jest związane z kredytami węglowymi... istnieje sporo stron, oto kilka (najbardziej znane, oficjalne i wiarygodne... o ile wiem!)

www.missioneco.org/publications/pg_kyoto.htm

cdm.unfccc.int

www.carbonfinance.org
0 x
Zniechęcony, zrozpaczony, ale nie zdesperowany i zawsze wojowniczy!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 14/03/08, 09:19

Schuller napisał:Muszę znać dokładną ilość sekwestrowanego CO2 w zależności od rodzaju lasu, dojrzałości lasu itp.


W zasadzie dla naszych europejskich wiertnic jest to 1 tona CO2 na 1 m3 drewna. Jest to rząd wielkości łatwy do zapamiętania.

Znając tempo wzrostu objętości lasu na hektar, bardzo łatwo można uzyskać potencjał wychwytywania… co jest niedorzeczne…

Schuller napisał:Mam mnóstwo danych jakościowych, ale nic konkretnego... Czy ktoś ma witrynę zawierającą listę tego typu informacji?


Co takiego masz, na co patrzymy?

Inaczej moje zdanie w tej sprawie: pułapki węglowe poprzez ćwiczenia są notorycznym oszustwem...ponieważ po pewnym czasie las odrzuca więcej ekwiwalentu CO2 niż wychwytuje...Lasy wcale nie są "płucami" ziemi...To wynalazek ekolopipów.

Płuca Ziemi to OCEANI poprzez mikroalgi.

Mówiąc o eskologii, zakopywanie/wychwytywanie węgla (na przykład projekt bobra: https://www.econologie.com/capture-du-co ... -2730.html ) też jest jednym.

Istnieją jednak inne rozwiązania, daję ci 2:

a) miskant, rekord wychwytywania CO2 na hektar/rok dla rośliny lądowej: https://www.econologie.com/informations- ... -3431.html
Roczny uzysk energii jest od 5 do 10 razy większy niż w przypadku lasu, innymi słowy miskant wytwarza suchą masę zawierającą węgiel 10 razy szybciej niż las.

b) mikroalgi, jeszcze lepsze pod względem plonu z hektara, zarówno pod względem wychwytywania CO2, jak i wydajności energetycznej. Ale trudniejsze do wdrożenia niż miskant: https://www.econologie.com/biocarburant- ... -3388.html
0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 148