Siła ocieplenia i siła nabywcza według Jancovici (wideo)

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Siła ocieplenia i siła nabywcza według Jancovici (wideo)




przez Christophe » 31/12/07, 17:45

Po niewygodnej prawdzie Ala Gore'a, oto Prawda, która szkodzi sile nabywczej (i dobre dla planety) autorstwa JM Jancovici!

Głośno klaszczemy!

Szkoda, że ​​Jancovici oferuje tylko rozwiązanie podatkowe... zwłaszcza, że ​​będzie ograniczone do Francji... chyba że... nie, nic nie powiedziałem : Mrgreen:
Ostatnio edytowane przez Christophe 13 / 02 / 08, 12: 00, 1 edytowany raz.
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1

Re: Globalne ocieplenie i siła nabywcza według Jancovici (wideo)




przez Christine » 31/12/07, 19:12

Christophe napisał:
Szkoda, że ​​Jancovici oferuje tylko rozwiązanie podatkowe...

Uważa to za klucz do racjonalizacji zużycia energii.

Jedyny minus: cytowanie styropianu jako izolatora to bla bla bla. Ale wybaczamy mu :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 31/12/07, 19:19

To, co niepokoi mnie w podatkach, to to, że jeśli nie są one globalne, to co z tego dobrego? Jancovici, który zawsze mówi o efekcie masowym, jaki byłby sens opodatkowywania Francji, która zużywa mniej niż 5% światowej ropy (w przybliżeniu), podczas gdy reszta świata pozostaje taka, jaka jest?

Potrzebna jest eksplodująca cena beczki… dla wszystkich! Stałoby się to w przypadku poważnego „kryzysu” (lub konfliktu) i nie jest to już podatek, to geopolityka… to właśnie miałem na myśli, mówiąc „chyba że”…

Poza tym być może Bush chciał tego uniknąć, najeżdżając Irak… lub przynajmniej opóźniając go tak bardzo, jak to możliwe!

Wystarczy spojrzeć na działania pokryzysowe z lat 73 i 79, aby zobaczyć pozytywne postępy poczynione w tym okresie (prace Perriera pochodzą z tego okresu, myślę, że to nie przypadek...).

W przypadku polistyrenu, jeśli jest ekstrudowany, nadal jest w porządku, w niektórych przypadkach tylko to może być w porządku (podążaj za moim wzrokiem :D ) z drugiej strony rozszerzony jest wyraźnie przestarzały ...

Idź dobrze, obudź zami! Hej 2008 rymuje się z Ekonologia!
: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 31/12/07, 19:40

dobry wieczór

Dziękuję za ten link Krzysztofie
Brawo dla Janco za jego franczyzę na małym ekranie
Jeśli chodzi o wykorzystanie energii odnawialnej, przywołano fotowoltaikę
Myślę, że termiczny panel słoneczny jest bardziej odpowiedni, czy nadal istnieje zamieszanie wśród specjalistów?

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 01/01/08, 01:13

Pętla napisał:Jeśli chodzi o wykorzystanie energii odnawialnej, przywołano fotowoltaikę
Myślę, że termiczny panel słoneczny jest bardziej odpowiedni, czy nadal istnieje zamieszanie wśród specjalistów?


Tak, ciepło jest bardziej wydajne ekonomicznie niż fotowoltaika...
Myślę, że Janvo ​​mówił o PV, ten wywiad miał być poprzedzony reportażem o PV…po prostu….
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Globalne ocieplenie i siła nabywcza według Jancovici (wideo)




przez bham » 01/01/08, 16:15

Christine napisał:
Christophe napisał:
Szkoda, że ​​Jancovici oferuje tylko rozwiązanie podatkowe...


Jedyny minus: cytowanie styropianu jako izolatora to bla bla bla. Ale wybaczamy mu :D

Cóż, nie mogę mu wybaczyć, zwłaszcza gdy wiesz, że polistyren jest wytwarzany z ropy naftowej. Ale hej, powiedzmy, że chodziło o to, aby przemówienie było dostępne dla wszystkich.

A poza tym, co on mówi o glonach produkujących olej, wasz wielki Jancovici?

Dobrego i szczęśliwego nowego roku dla wszystkich.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Globalne ocieplenie i siła nabywcza według Jancovici (wideo)




przez Christophe » 01/01/08, 17:06

bham napisał:A poza tym, co on mówi o glonach produkujących olej, wasz wielki Jancovici?

Dobrego i szczęśliwego nowego roku dla wszystkich.


Według mojej wiedzy niewiele i to właśnie potwierdza moje słowa. Jancovici bardzo dobrze przywołuje problemy, ale prawie nie oferuje rozwiązania, z wyjątkiem oszczędności poprzez opodatkowanie…

Ale uważaj bham, jeśli glony mają wielki potencjał, w tej chwili daleko im do opanowania ich do produkcji przemysłowej. Widzieć: https://www.econologie.com/huile-carbura ... -3577.html

Innymi słowy: wciąż brakuje kilku lat badań i rozwoju...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Re: Globalne ocieplenie i siła nabywcza według Jancovici (wideo)




przez jean63 » 02/01/08, 00:28

Christophe napisał:Po niewygodnej prawdzie Ala Gore'a, oto Prawda, która szkodzi sile nabywczej (i dobre dla planety) autorstwa JM Jancovici!

Głośno klaszczemy!

Szkoda, że ​​Jancovici oferuje tylko rozwiązanie podatkowe... zwłaszcza, że ​​będzie ograniczone do Francji... chyba że... nie, nic nie powiedziałem : Mrgreen:


To fragment programu pokazywanego w czasie największej oglądalności na FR3, prezentowanego przez Marie Drucker, który zapowiadałem w dziale „Programy telewizyjne”.
Dobry Janco, lubiłem go za jego umiejętności i świetną stronę www.manicore.com ale teraz zaczyna mnie trochę napychać swoimi podatkami, bo coraz bardziej widać, że to mniej bogaci będą coraz bardziej srać… a bogaci będą nadal płacić duże pieniądze za zanieczyszczanie pojazdów i nie obchodzi ich cena litra benzyny (z podatkiem lub bez, to nie ich problem).

Im więcej doniesień widzę o coraz bogatszych i liczniejszych na planecie, którzy warzą kolosalne sumy, nie rozmawiali o podwyżce podatków, które mają przyjść na zanieczyszczające pojazdy, benzynę, żywność zboża…itp. jedli łososia , kawior, foie gras... najwyższej jakości, a teraz są gotowi rozpocząć rok 2008 bardzo spokojnie, bez żadnych skrupułów dla planety, swoimi wielkimi sedanami, wielkimi prywatnymi samolotami, jachtami, przerośniętymi pałacami, helikopterami (nawet Wydaje się, że Hulot ma osobistą podróż do swojego miasta na Korsyce!!! do potwierdzenia).

Myślę, że kiedy widzę doniesienia takie jak ten wieczór, w których starsza pani z guzem mózgu będzie musiała płacić potrącenia za ruchy pielęgniarki w domu, a ta na jej maleńkiej emeryturze… c jest obrzydliwa. Więc lekcje Janco o podatkach OK, ale niech płacą tym, którzy nawet nie znają swojej fortuny i marnują energię i żywność ze szkodą dla biednych ludzi, którzy umierają w ich dziurze.

Trochę człowieczeństwa, panowie, lektorzy na początku roku, ale ich to nie obchodzi: tylko ich pieniądze, żeby się zapychać na śmierć.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16097
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5232

Re: Globalne ocieplenie i siła nabywcza według Jancovici (wideo)




przez Remundo » 02/01/08, 00:33

Christophe napisał:Jancovici bardzo dobrze przywołuje problemy, ale prawie nie oferuje rozwiązania, z wyjątkiem oszczędności poprzez opodatkowanie…


Witam wszystkich,

Całkowicie się zgadzam: to miły Janco : Chichot: . Ogólnie doceniam punkt widzenia JMJ, ale tutaj się z nim nie zgadzam. Jeszcze trochę podpiłujemy nogi, przeciążając produkty ropopochodne, których zużycia nie da się znacząco ograniczyć w transporcie i ogrzewaniu (KONIECZNIE!) i nie stworzymy żadnego bogactwa, a już na pewno biedy. W każdym razie, jeśli będziemy kontynuować, cena baryłki sama zadba o przekroczenie naszej siły nabywczej bez pomocy jakiegokolwiek podatku. Peak-oil jest za 40 lat i jeśli Amerykanie zamierzają ciągnąć swoich komandosów do Iranu, to bardzo szybko da nam to przedsmak (>200$ za baryłkę, 2€/L SP95 we Francji).

Opodatkowanie nigdy samo w sobie nie jest rozwiązaniem. Potrzebny jest masowy rozwój wytwarzania zdecentralizowanych lub scentralizowanych źródeł energii odnawialnej: słonecznej, wodnej, wiatrowej, fal, pływów... Są gigawatogodziny!

Innymi słowy: wciąż brakuje kilku lat badań i rozwoju.

Ponownie, myślę, że wszystkie technologie są gotowe, chociaż niektóre są mniej niż optymalne. Weźmy pod uwagę przede wszystkim fakt, że słońce dostarcza rocznie 10 000 razy więcej energii niż konsumpcja przez ludzi.

Teraz trochę obliczeń: na przykład na afrykańskiej pustyni średni roczny strumień energii słonecznej wynosi 300 W/m². Ogniwa fotowoltaiczne, które szczerze mówiąc mają zgniłą wydajność (10%), będą pobierać 30 W/m² energii elektrycznej.

Średnia moc zużywana we Francji wynosi 54 GW. Reprezentowałoby to zatem kwadrat o boku 42,4 km wyłożony ogniwami fotowoltaicznymi (tj. 1800 km²). Na Saharze idzie łatwo, prawda? A we Francji... na Morzu Śródziemnym przepływy wynoszą 200 W/m²: duża platforma nad morzem o powierzchni 400 km² (20x20), to 8 GW, czyli 8 elektrowni atomowych...

Wygładzenie produkcji można osiągnąć poprzez proste magazynowanie ciepła bezpośrednio w piasku lub wodzie otoczonej ścianami izolacyjnymi, aby napędzać turbiny w nocy (ale ogólna wydajność spada do 10% x 50% = 5%)

Oczywiście wizja jest nieco (bardzo...) uproszczona. Ale to jest warte nonsensu systematycznych dopłat, rozpadu, klimatycznej apokalipsy itp. Energia, jest, spada nam na głowy i najwyraźniej odrętwia nasze neurony, albo cóż, jesteśmy zbyt leniwi, by zebrać To... : Lol:

Wkrótce.
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 02/01/08, 09:44

Opodatkowanie to sztuczny sposób na podniesienie ceny zasobów.

Myślę, że Janco byłoby w porządku, gdyby wymienił swój podatek na wyższe ceny ropy.

Ale trzeba zrozumieć wydźwięk jego przesłania: podatek progresywny dzisiaj pozwoliłby uniknąć lub przynajmniej przygotować się na kryzys jutro co będzie w każdym przypadku nieunikniony (chyba, że ​​znajdziesz zamiennik oleju, co jest bardzo mało prawdopodobne...).

Jako ekolog możemy być tylko ZA wzrostem cen surowców kopalnych nawet jeśli, zgadzam się, może pogłębić nierówności społeczne...
Ostatnio edytowane przez Christophe 02 / 01 / 08, 16: 38, 1 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 169