Ocieplenie: „ku otchłani” (ONZ)

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1

Ocieplenie: „ku otchłani” (ONZ)




przez Były Oceano » 03/09/09, 11:07

Cóż, w końcu zaczynają się trochę martwić...

Figaro napisał:
Ocieplenie: „ku otchłani” (ONZ)
AFP
03 | Aktualizacja: 09:2009 | Komentarze 10 | Dodaj do mojego wyboru
Sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon wyraził w Genewie zaniepokojenie przyspieszeniem globalnego ocieplenia, ostrzegając, że świat „pędzi w kierunku przepaści”. „Mamy nogi przyklejone do akceleratora i zmierzamy w kierunku przepaści” – powiedział Ban podczas trzeciej Konferencji Klimatycznej ONZ, która od początku tygodnia zbiera się w Genewie.

Sekretarz generalny ONZ, który właśnie wrócił z Arktyki, gdzie był świadkiem zniszczeń spowodowanych zmianami klimatycznymi, ostrzegł, że „to, co dzieje się teraz”, według przewidywań naukowców, wydarzy się znacznie później. „Naukowców od lat oskarża się o panikowanie. Ale prawdziwymi panikarami są ci, którzy twierdzą, że nie można podejmować działań klimatycznych, ponieważ spowolni to wzrost gospodarczy” – powiedział Ban.

„Oni się mylą. Zmiana klimatu może wywołać ogromną katastrofę” – ostrzegł, martwiąc się o dziesiątki milionów ludzi mieszkających na obszarach przybrzeżnych na całym świecie zagrożonych podnoszeniem się poziomu mórz i topnieniem lodu arktycznego. "Co zamierzają zrobić, gdy burze zepchną morze w głąb lądu? Dokąd zmierzają?", zapytał.

Pokładając swoje nadzieje w międzynarodowym spotkaniu wysokiego szczebla zorganizowanym przez ONZ w Nowym Jorku 22 września, Ban Ban wyraził ubolewanie z powodu powolności i ograniczonego charakteru negocjacji przed grudniowym szczytem w Kopenhadze.



źródło: http://www.lefigaro.fr/flash-actu/2009/ ... me-onu.php
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 03/09/09, 12:13

Obecna „ziemia” to po prostu wielka Wyspa Wielkanocna.
Dla mnie jest już za późno i nikogo nie obwiniam.
To poważne ? jeśli homo erectus zniknie?
Życie na ziemi nie zniknie.
Wydaje mi się, że nie mamy monopolu na życie :D
Być może powinniśmy zaakceptować konsekwencje naszych czynów, naszych win.
Może przyszłość będzie inna...
Ale teraźniejszość nie jest dobra dla mnie (mam na myśli to, że większość ludzi, którzy mają w domu kran z czystą wodą, nie jest lub nie będzie szczęśliwa w przyszłości lub teraźniejszości)
Gdybym był „bogami”, nie sprzyjałbym rozwojowi „cywilizacji”, która utraciła wszelki „zdrowy rozsądek”
Więc ... :D z jednej strony cieszę się, że mogę wyrazić swoją opinię w sieci, ale avant powiedzieliśmy naszemu sąsiadowi, że nie ma internetu... : Chichot: :?
Gdybym był pewien istnienia boga stwórcy, powiedziałbym, że nawalił (to nie pierwszy raz : Chichot: stłumił dinozaury : Chichot: ). Powiem, że stworzył zwierzę o zbyt wielu mocach i niewystarczającej inteligencji.
Zwierzę? tak, ponieważ istoty ludzkie muszą „często się całować”, jak wiele zwierząt.
Trudno zrozumieć : Chichot: ale jestem surowy i prawdziwy :D
Ps, nie jestem wyznawcą.
Ups, odważyłam się to powiedzieć :zaszokować:
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 03/09/09, 18:03

Tak, gatunek ludzki jest gatunkiem szkodliwym w pełnym rozpowszechnieniu, jego nieuchronne zniknięcie doprowadzi również do gatunku zwierząt, który stworzył.

Można wierzyć w Boga i nie wierzyć w religie.

Uwaga: co to jest „cebula”? Część rowerowa na bazie warzyw GMO? :D
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 175