Strategia ekonomiczna zużycia energii elektrycznej

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
przytulić
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 10/12/06, 17:56

Strategia ekonomiczna zużycia energii elektrycznej




przez przytulić » 15/12/06, 23:36

Mała praktyczna walizka, aby oszczędzać energię elektryczną i mniej zanieczyszczać środowisko.

Oto czynniki zmienności zużycia wyjaśnione przez RTE
http://www.rte-france.com/htm/fr/activi ... mation.jsp
W moim małym praktycznym przypadku pamiętam, że:
* nie ogrzewać prądem (no, trochę podejrzewałem)
* wieczory w dni powszednie około 19:XNUMX, nie spiesz się, żeby włączyć telewizor, pralkę...
* w zimowe dni powszednie, kiedy jest bardzo zimno, muszę ograniczyć spożycie

EDF wyjaśnia mi również poprzez swoje taryfy, że energia elektryczna w godzinach szczytu kosztuje znacznie więcej
http://particuliers.edf.fr/rubrique112.html

Dla mojego praktycznego przypadku zachowuję to
* biorąc Tempo płacę połowę prądu 300 dni w roku (Niebieski) i trochę mniej 43 dni (Biały)
* Mogę poznać kolor dnia przez e-mail, nie trzeba płacić od 300 do 800 EUR
Ici http://particuliers.edf.fr/article488.html

Wnioski osobiste:

* Nie ogrzewam się prądem
* w czerwone dni otrzymuję wiadomość e-mail z informacją, że jest czerwona
Nie włączam pralki i innych urządzeń, które mogą poczekać
Założyłam sweter
* jeśli kiedykolwiek mam ogrzewanie elektryczne, tego dnia w miarę możliwości dogrzewam się dodatkową energią
* Palę mniej

Dlaczego nie mały wieczór przy kominku ze świecami?
0 x
Jedyna energia odnawialna jest oszczędność energii.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 16/12/06, 03:21

Halo
* nie ogrzewać prądem (no, trochę podejrzewałem)


Inny kraj, inne obyczaje, Tu namawia nas na ogrzewanie elektryczne, nawet wiele domów nie ma kominka, sprzedaje nawet kominki elektryczne.
Więcej domów jest ogrzewanych elektrycznie niż olejem opałowym.
Hydroquebec nawet zachęcił i dał preferencyjną stawkę tym, którzy korzystają z podwójnej energii, to znaczy, gdy temperatura spada (-10 lub -7 chyba?) trzeba mieć inny system ogrzewania, albo olejowy, albo gazowy, który osadza się.
Problemem elektrycznym jest szczytowe zapotrzebowanie w zimie.
Podobnie jak większość naszej energii elektrycznej (w Quebecu) i wytwarzanej hydraulicznie, korzystanie z tej energii nie jest bardzo zanieczyszczające.
Zamiast zatrzymywać wielkie pożerające megawaty huty stali i fabryki aluminium latem na świąteczne naprawy, wstrzymano je nawet zimą, nie będzie już problemów ze szczytem dla gospodarstw domowych!
to nie to samo dla reszty Kanady, w Antario kilka elektrowni jądrowych i węglowych, to samo na zachodzie, spala ich ropę.

André
0 x
niegodziwy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 24/11/14, 10:50




przez niegodziwy » 24/11/14, 10:52

Podobnie jak większość naszej energii elektrycznej (w Quebecu) i wytwarzanej hydraulicznie, korzystanie z tej energii nie jest bardzo zanieczyszczające.
Zamiast zatrzymywać wielkie pożerające megawaty huty stali i fabryki aluminium latem na świąteczne naprawy, wstrzymano je nawet zimą, nie będzie już problemów ze szczytem dla gospodarstw domowych!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 24/11/14, 12:18

Jest echo...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 152