Climeworks - bezwęglowa maszyna

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Climeworks - bezwęglowa maszyna




przez Adrien (były nico239) » 08/12/18, 00:16

Nigdy o tym nie słyszałem, szczególnie w uprawie pomidorów....

Myślę, że są eksperci, którzy mogą mnie oświecić w tej sprawie (samolot sniffer czy prawdziwy postęp? : Mrgreen:), od 21 minuty

https://www.france.tv/france-3/19-20-jo ... ional.html


Strona
http://www.climeworks.com/

Klip promocyjny

0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Climeworks - maszyna do dekarbonizacji




przez izentrop » 08/12/18, 02:09

Specjalista powiedział: „aby zredukować emisję CO1 o 2 proc., potrzeba by było 750 tys. maszyn tego typu”. równie dobrze może sikać na skrzypce : Mrgreen:
Wychwytywanie i składowanie CO2: udar w wodzie? https://investors-corner.bnpparibas-am. ... -stockage/
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Climeworks - maszyna do dekarbonizacji




przez Sen-no-sen » 08/12/18, 11:38

Inaczej możemy powstrzymać wylesianie i sadzić drzewa...
2 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Climeworks - maszyna do dekarbonizacji




przez Adrien (były nico239) » 08/12/18, 13:20

Obraz Nie byłem skłonny uznać tego pomysłu za cudowny.

Jednak druga część procesu, dotycząca pomidorów, interesuje mnie, przynajmniej na poziomie intelektualnym.

Ale jestem pewien, że Didier przyjdzie mi z pomocą : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Climeworks - maszyna do dekarbonizacji




przez Exnihiloest » 08/12/18, 15:08

izentrop napisał:Specjalista powiedział: „aby zredukować emisję CO1 o 2 proc., potrzeba by było 750 tys. maszyn tego typu”. równie dobrze może sikać na skrzypce : Mrgreen:

To samo dotyczy innych metod, zwłaszcza we Francji, która już teraz produkuje tak mało.
Wiara, że ​​możemy bawić się klimatem, jest znacznie gorszą bajką niż antropogeniczne ocieplenie. Widzę, że idziesz dalej. Trzeba jeszcze przeprowadzić taką samą weryfikację ich bezużyteczności dla innych metod redukcji CO2.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

Re: Climeworks - maszyna do dekarbonizacji




przez Remundo » 08/12/18, 16:24

w zasadzie jest to filtracja powietrza, według strony internetowej byłyby to „modyfikowane aminy”, które wiążą CO2.

Aminy te są następnie podgrzewane do 100°C w celu uwolnienia CO2, który musi być magazynowany... pod ciśnieniem w głębokich warstwach geologicznych... aminy byłyby regenerowane do kolejnego cyklu filtracji.


To musi pochłaniać dużo energii! Za jaki wynik? Hmmm.... Roll:
0 x
Obraz
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Climeworks - maszyna do dekarbonizacji




przez izentrop » 09/12/18, 01:37

nico239 napisał:Jednak druga część procesu, dotycząca pomidorów, interesuje mnie, przynajmniej na poziomie intelektualnym.
Jest to od dawna znane zastosowanie w profesjonalnych szklarniach http://www.omafra.gov.on.ca/french/crop ... 00-078.htm
Konrad Shreiber w filmie o węglu/azocie mówił o tym, jak rozkładają się pokrywy węglowe, z których uwalniany co2 może być wchłaniany przez spód liści uprawianych roślin. Nie masz gwarancji, że przeprowadzono badania, które to potwierdzają?
Exnihiloest napisał:izentrop napisał:
Specjalista powiedział: „aby zredukować emisję CO1 o 2 proc., potrzeba by było 750 tys. maszyn tego typu”. równie dobrze może sikać na skrzypce

To samo dotyczy innych metod, zwłaszcza we Francji, która już teraz produkuje tak mało.
Wiara, że ​​możemy bawić się klimatem, jest znacznie gorszą bajką niż antropogeniczne ocieplenie. Widzę, że idziesz dalej. Trzeba jeszcze przeprowadzić taką samą weryfikację ich bezużyteczności dla innych metod redukcji CO2.
Nigdy nie twierdziłem inaczej.
Często powtarzam, że nadmiar CO2 wysyłany do atmosfery od początku ery przemysłowej zatruwa nas i oceany oraz powoduje globalne ocieplenie, którego ewolucja nigdy nie była tak szybka w historii planety, do takich stopień, w jakim mechanizmy ewolucji różnorodności biologicznej nie mogą już zachodzić w przypadku wielu gatunków, w połączeniu z naszym drapieżnictwem wynikającym z naszej demografii, prowadzi nas do ściany, w bardzo niedalekiej przyszłości. (szczegóły i odpowiedzialność antropiczna, które całkowicie odrzucasz, do odwołania).

Jedynym działaniem, które mogłoby ograniczyć skutki katastrofy, byłoby całkowite zaprzestanie emisji CO2, przy jednoczesnym pochłanianiu jak największej jego ilości, np. drewna i skamielin, aby przywrócić cykl węglowy wszystkich naszych węglowych „odpadów”.

Niepokój polega na tym, że najnowsze wiadomości, w ogóle nie podążamy ścieżką. Nawiasem mówiąc, Gj są temu przeciwni.
Ostatnio edytowane przez izentrop 09 / 12 / 18, 01: 54, 5 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Climeworks - maszyna do dekarbonizacji




przez Christophe » 09/12/18, 01:39

Jedyną i prawdziwą maszyną do dekarbonizacji jest ta:

2 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 128