Twoje pytania i sugestie

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen

Twoje pytania i sugestie




przez Rulian » 30/09/05, 15:57

Witam,

Tutaj możesz zadać wszystkie pytania dotyczące Kyot'Home i programu.
Christophe i ja postaramy się odpowiedzieć na nie najlepiej, jak potrafimy.

Przed opublikowaniem nie zapomnij zapoznać się z często zadawanymi pytaniami Kyot'Home.
0 x
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 10




przez rpsantina » 30/09/05, 18:22

Witam,

w arkuszu kalkulacyjnym jest niejasność...

dla mieszkańców wsi są to mieszkania indywidualne (przeważnie...) z ogrzewaniem drewnem ( nie wymienione), węgiel, olej opałowy... et pobór energii

Czytanie nie jest zbyt intuicyjne (ok, może czytałem trochę szybko :) )

To samo dotyczy mieszkańców miasta, którzy mają szczęście posiadać zbiorowe ogrzewanie. et zużywać prąd dla wszystkich cennych urządzeń elektrycznych, ... tak skarbie...

:)
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)
I Tylko ci, którzy nic nie mają racji
ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 30/09/05, 18:54

Świetny pomysł i arkusz kalkulacyjny!!!

Jestem we wszystkim, co wspólne (nawet w elektryczności), trudno to policzyć, ale i tak jest świetnie. Kiedy transport będzie brany pod uwagę ;-)

W przeciwnym razie tylko jedna rzecz, w openoffice dana strona jest ukryta za objaśniającymi - opisowymi dymkami. Gdybyś mógł umieścić obramowanie na stołach lub wyszarzyć/pokolorować pola, mogłoby to być bardziej czytelne...

W każdym razie do zobaczenia ponownie i brawo!!! ze źródłami wiadomości i w ogóle, jest naprawdę dobrze.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 30/09/05, 19:08

Świetny pomysł i arkusz kalkulacyjny!!!


dziękuję :) Ale wolelibyśmy wersję w 100% online...

Jestem we wszystkim, co wspólne (nawet w elektryczności), trudno to policzyć, ale i tak jest świetnie. Kiedy transport będzie brany pod uwagę ;-)


Powoli, powoli, każda rzecz w swoim czasie, myślę, że to już jest dość skomplikowane... Faktycznie, długo wahaliśmy się z umieszczeniem transportów i na pewno zostanie to dodane w późniejszej wersji (po sukcesie tego w zrobić)

W przeciwnym razie tylko jedna rzecz, w openoffice dana strona jest ukryta za objaśniającymi - opisowymi dymkami


Cóż… tak jest również w przypadku wersji Excel…
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 03/10/05, 08:40

Przyjmuję do wiadomości Państwa uwagi i wezmę je pod uwagę, przynajmniej ze względu na formę. Zasadniczo zmiana metod obliczeń lub wprowadzenie nowych nie zawsze jest łatwa.

O ogrzewaniu drewnem. Zostało to celowo pominięte. W rzeczywistości uważam, że współczynnik emisji CO2 z drewna opałowego jest zerowy lub nieistotny, ponieważ drzewa zużywają CO2 uwalniany podczas spalania w miarę wzrostu.

W przypadku zbiorowej energii elektrycznej w ogóle nie rozważałem tego pytania. Niedługo się tym zajmę.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 03/10/05, 10:58

Zauważyłem coś: kiedy mamy 100% prądu, znacznie przekraczamy zakładane cele (w każdym razie nawet w przypadku dobrze izolowanego domu)…

Wreszcie, robimy małą reklamę francuskiej energetyki jądrowej... Cóż, nie przeszkadza mi to zbytnio, ale nie sądzę, że naprawdę lubisz broń nuklearną, Rulian...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 03/10/05, 11:18

Pytanie, które należy zadać, jest pytaniem priorytetowym:

Czy powinniśmy dziś zrezygnować z energii jądrowej i jeść węgiel, który nas zabije w bardzo krótkiej perspektywie (kilka dekad)?

A może powinniśmy inwestować w energię jądrową, aby obejść się bez ogrzewania paliwa i oleju (oraz w mniejszym stopniu CNG), faworyzując energię elektryczną i drewno, aby nie emitowały już CO2 i oczywiście nie powodowały powstawania niebezpiecznych odpadów, ale które nie zostaną zakopane i niedostępne przez tysiąclecia?

Mój wybór został dokonany: dzisiejszą sytuacją nadzwyczajną jest redukcja emisji CO2.

Jeśli więc musimy wymusić oszczędzanie energii i energię jądrową, aby mieć wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby nas ogrzać i dowieźć do miast pojazdami elektrycznymi, odważmy się to powiedzieć, ponieważ dla planety jest już bardzo późno.

Być może powinniśmy przekształcić „Nuklearne nie, dziękuję” w „Nuklearne podziękowania”…
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 03/10/05, 13:09

Po raz kolejny zgadzam się z Tobą, Oceano (dlatego lekko irytują mnie przeciwnicy broni nuklearnej: że liczą roczną liczbę zgonów z powodu „ropy”, zanim wykrzykują groźbę nowego Czarnobyla!!), ale wątpię w to. francuska broń nuklearna lub inna (mniej niż 2% światowej energii brutto) będzie miała jakikolwiek wpływ na globalny efekt cieplarniany...
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 03/10/05, 14:02

Zauważyłem już współczynnik emisji CO2 dla energii elektrycznej, ale wziąłem oficjalne dane.

Moim zdaniem celem Kyot'Home nie jest włączanie się w debatę nuklearną (chociaż poprawnie podsumowałeś moje stanowisko w tej sprawie).
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 03/10/05, 14:22

Od końca zeszłej zimy nie ogrzewam się już prądem i obecnie montuję grzejniki na drewno, jednak myślę, że w oczekiwaniu na coś lepszego, nuc. jest źródłem energii elektrycznej. niezbyt zanieczyszczający (ale tylko na krótką metę), ale niestety drogi w zakupie! (zdecydowanie Direct Energie) i bezwzględnie musimy położyć kres elektrowniom na olej węglowy i natychmiast prosimy! a kiedy indywidualne lub zbiorcze kotły HVB będą jak w Niemczech?
Na razie moim priorytetem jest zmiana operatora. telefon. :D i umeblować. wybranych (nie :( przed 2007 r.), ale istnieje możliwość wcześniej, tworząc spółkę.
Czekam, aż w kiot'home zostanie uwzględnione ogrzewanie drewnem! :rolleyes:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 159