Podatek węglowy

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
sylvain78
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 19/11/06, 10:51

Podatek węglowy




przez sylvain78 » 02/02/07, 19:49

Witam,

Przepraszam, ale chciałbym znać stronę dotyczącą „podatku węglowego”, ponieważ nie mogę jej znaleźć. Po francusku, jeśli to możliwe...

Dziękuję wszystkim
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: podatek węglowy




przez drwal » 03/02/07, 02:52

sylvain78 napisał:Witam,

Przepraszam, ale chciałbym znać stronę dotyczącą „podatku węglowego”, ponieważ nie mogę jej znaleźć. Po francusku, jeśli to możliwe...

Dziękuję wszystkim
Nie musisz przepraszać za szukanie informacji... : Wink:

Nie jestem pewien, czy rozumiem, czego szukasz, ale mimo to mogę Ci zaoferować to:
- http://www.actioncarbone.org/main_fr.php
- http://www.climatmundi.fr/
- http://www.co2solidaire.org/

to wszystko co mam na stanie...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
sylvain78
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 19/11/06, 10:51




przez sylvain78 » 03/02/07, 10:00

Dziękuję, pierwsza strona jest dokładnie tym, czego szukam

Jeszcze raz dziękuję
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 03/02/07, 11:01

Co więcej, patrząc na jedną z jej witryn, szczególnie zainteresowały mnie biogazownie we Francji, zakłady utylizacji rozkładu odpadów w celu odzyskania gazów, m.in. metanu... To niepokojące! Jesteśmy na ulicach pełni w porównaniu z sąsiednimi krajami Europy.

Rozwój zakładów utylizacji odpadów. Tworzenie pojazdów napędzanych biogazem...
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 03/02/07, 11:08

Ach, zapomniałem ...

U nas, aby móc rozwijać ten rodzaj biznesu lub rozwijać energie, potrzebujemy nowych podatków!! Podatek węglowy, podatek to, podatek tamto... podatek dostawcy za nadawanie telewizji internautom. Masz dość podatków!! Tym bardziej, że są one jedną z pośrednich przyczyn wzrostu cen...

Wszystko to w dodatku po to, aby finansować głównie firmy, które będą prywatne, a nie na badania w celu poprawy obecnej energii!

Grrrrr : Evil:
0 x
nanou13
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/03/07, 19:24




przez nanou13 » 24/03/07, 19:35

Dobry wieczór,

Jestem studentem i chodzę na zajęcia z ekonomii środowiska.
Jednak nie do końca rozumiem, czym jest podatek węglowy...
czy import energii będzie opodatkowany? czy będzie rekompensata za ten podatek (np. obniżenie składek ZUS)
Przyznaję, że nie do końca rozumiem, co ten podatek oznacza, ale przeczytałem wiele artykułów na ten temat, ale mimo to wciąż mam pytania.

Dziękuję za odpowiedzi!
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 24/03/07, 20:00

Czy byłeś na stronie N. Hulota?!

W rzeczywistości podatek węglowy jest podatkiem, który będzie należny od każdej osoby stosującej związki odrzucające energię składające się z węgla, takie jak na przykład CO2.
Celem jest więc opodatkowanie ludzi, którzy używają np. wszelkich związków ropopochodnych, aby rzekomo sfinansować przyszłą ekologię, aby zrekompensować wzrost produkcji CO2. Jeśli na przykład korzystasz z samochodu, zauważysz wzrost kosztu własnego paliwa, ponieważ będzie ono opodatkowane oprócz zwykłej ceny. To samo z olejem opałowym, olejem napędowym... Plastiki, nie wiem?! detergenty, nie wiem?!
Jego celem jest również zapewnienie, że wobec stopniowego wzrostu tego podatku w czasie, właściciele pojazdów będą z niego korzystać w mniejszym stopniu.
Nie mówią jednak dokładnie, na co będzie przeznaczony podatek. Co to sfinansuje?!

Jeśli są jakieś błędy w moim rozumieniu podatku od emisji dwutlenku węgla, jestem pewien, że niektórzy to poprawią… : Wink:
0 x
nanou13
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/03/07, 19:24




przez nanou13 » 24/03/07, 20:09

Tak, wszedłem na stronę N. Hulota i przeczytałem jego propozycję dotyczącą podatku węglowego w jego pakcie ekologicznym
Wszedłem też na stronę JM Jancovici, która jest podstawą tego pomysłu podatkowego.

Właściwie jestem w trakcie pisania pracy i muszę mieć krytyczną analizę tego podatku, pokazującą jego zalety, ale i wady. To nie jest oczywiste!

W każdym razie dziękuję za odpowiedź.
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 24/03/07, 21:41

Moja analiza jest bardzo obiektywna?! NIE?!! : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
nanou13
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/03/07, 19:24




przez nanou13 » 25/03/07, 10:43

Ale tak :D !

mam jeszcze pytanie : Chichot:
czy uważa Pan, że podatek od emisji dwutlenku węgla zastąpi istniejące obecnie TIPP dotyczące ropy itp.?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102