Paryż pod śniegiem, śniegiem, śniegiem ...

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Paryż pod śniegiem, śniegiem, śniegiem ...




przez Christophe » 08/12/10, 17:36

Jest zima i jakimś cudem pada śnieg... w Paryżu!

http://www.lemonde.fr/planete/portfolio ... _3244.html

DDE nie przyjmuje pracowników tymczasowych? http://www.lemonde.fr/societe/article/2 ... _3224.html : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 08/12/10, 20:33

trzeba na to pozwolić....kiedy zrozumieją, że zimą potrzebny jest odpowiedni sprzęt (opony kontaktowe, łańcuchy, gwoździe) pługi odśnieżające nie zrobią wszystkiego......
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 08/12/10, 20:43

Nawet RATP nie radzi sobie dobrze ze śniegiem!!
Środa 8 grudnia 2010, sytuacja w transporcie publicznym o godz. 18:15.

Metro:
W wyniku złych warunków klimatycznych,
ruch na ul jest powolny
linie 5, 6, 7, 8, 9 i 13.
Kolejka linowa jest przerwana.

RER A:
W wyniku incydentu technicznego w Houilles-Carrières
ruch na całej linii jest powolny.
RER B:
W wyniku złych warunków klimatycznych,
ruch na całej linii jest spowolniony.

Sieć autobusowa:
Z powodu opadów śniegu,
cała sieć autobusowa jest sparaliżowana.
Ruch na liniach tramwajowych odbywa się normalnie.

Sieć transilijska:
Pogorszone warunki klimatyczne w regionie paryskim
zakłócać ruch w całej sieci Transilien SNCF.
Należy spodziewać się opóźnień, sporadycznych odwołań i zmian w usługach.


To nowość, w przeszłości śnieg nie był tak uciążliwy!!
35-45 lat temu pamiętam, że śnieg nie przeszkadzał mi zbytnio, przez tydzień jeździłem po znacznie gorszych, zaśnieżonych drogach (znacznie mniej autostradach) po kiepskim asfalcie (stare drogi od pieców zniknęły) bez problemu, ale były znacznie mniej samochodów, żeby nawet 1 na 1000 jeżdżący na łyżwach jak idiota nie blokował wszystkich pozostałych!!!
Ludzie nie wiedzą jak płynnie zmieniać biegi!!
wreszcie przydaje się minimalny poziom sportowy, aby nie uszkodzić czegoś w wyniku poślizgu i upadku na śniegu. !!
Pamiętam, że w styczniu 1999 r., kiedy było mniej śniegu, niektórzy ludzie spędzili noc w drodze powrotnej 25 km do Paryża!
Ja byłem w domu na piechotę w letnich butach w 10 minut (po pozostawieniu samochodu na parkingu), inni natomiast pokonywali tę samą odległość samochodem w 3 godziny!!
Jutro czarny lód gwarantowany!!
Moja żona bawi się obecnie kolejką RER B!!
Ja, 900 km dalej na południe, przy 18°C, do ogrodu i sadzenia, śmieję się, pod warunkiem, że mojej żonie uda się wrócić do domu!!
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 08/12/10, 21:08

Sprzęt jest bezużyteczny i niepotrzebny, biorąc pod uwagę nadmiar samochodów, 1 na 1000 jeździ na łyżwach, nie zdając sobie sprawy, że wystarczy zablokować pozostałych 999!!
45 lat temu, po okropnych drogach na południu Paryża, mając samochód bez obsługi (już kostka mydła bez śniegu!), jechałem przez cały tydzień w śniegu, bez żadnego sprzętu i problemów! Ale w regionie paryskim było od 10 do 50 razy mniej samochodów!

Ludzie nie znają i nie rozumieją tarcia lub tego, co inicjuje poślizg!!
A gdy tylko się poślizgnie, nie ustają w utrzymywaniu poślizgu! !
Pamiętam jednego, który wpadł na mój tył podczas zjeżdżania 20-30 metrów i powiedział mi, że puszcza hamulec, do cholery, i niedługo się zatrzyma!
Został potraktowany głośno, wrzeszcząc, ponieważ za mocno zahamował, wystarczyło puścić hamulec i nacisnąć ponownie, aby odblokować koła! !!
Wiele osób zginęło, ponieważ nie zwolniło hamulca podczas poślizgu lub poślizgu!
Jednakże droga hamowania zmniejsza się o połowę lub więcej w przypadku lodu po zwolnieniu hamulca!! !!
W zasadzie ABS robi to za Ciebie.

Nie uczymy tego na prawie jazdy, a to uratowałoby życie młodym ludziom!!

Czy wiesz dlaczego, jeśli zablokujesz tylne koła, samochód kręci się od przodu do tyłu, a jeśli zablokujesz przednie koła, pozostaniesz w kolejce????
Podstawowa wiedza z fizyki, ze współczynnikiem poślizgu, który gwałtownie maleje, gdy tylko coś się poślizgnie!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 08/12/10, 21:16

Tak! zjawisko można wytłumaczyć. W przeszłości samochody były słabsze, a opony węższe. przyczepność była lepsza. lepiej dostosowane momenty obrotowe silnika
jeśli jedziesz w Wogezach w Sabaudii, niektórzy zimą zakładają opony śniegowe o zbyt małej szerokości, a inni, gdy konstrukcja samochodu na to pozwala, zmniejszają średnicę opon na kołach napędowych (trudne w nowoczesnych samochodach, ponieważ hamulce tarczowe)
ale oczywiście jechaliśmy lepiej. Podróż z Chambery do Lanslebourg odbyłem tam i z powrotem bez łańcuchów i bez większych problemów z ponad metrowym śniegiem w 76 (zepsuty łańcuch w Modane), ale moim samochodem był SIMCA 1100 i jeździł wszędzie... ... ...
dobra droga
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 08/12/10, 22:20

„Lepiej jechaliśmy”, ale lepiej umieraliśmy, 16000 1973 zgonów rocznie w XNUMX r.!!!
Ze znacznie mniejszą liczbą samochodów!
Na km co najmniej 10 razy więcej zgonów, a w latach 1950. XX w. 50 razy więcej!!!
W ciągu 10 lat jako dziecko widziałem o wiele więcej ofiar śmiertelnych na drogach niż przez 50 lat później.
Tylko po to, żeby obiektywna rzeczywistość była jasna.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 09/12/10, 07:42

Myślę, że liczba zgonów nie ma nic wspólnego ze śniegiem i sposobem wyposażenia. Oczywiście nie było ograniczeń prędkości, pojazdy były mniej bezpieczne, nie było pasów, poduszek powietrznych itp., ale jechaliśmy w 50 cm śniegu......
dla mnie wyposażenie powinno być obowiązkowe, jak w niektórych krajach (dla niektórych cena nie stanowi problemu, gdy widzisz ich samochody.....)
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......
Avatar de l'utilisateur
sherkanner
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 386
Rejestracja: 18/02/10, 15:47
Lokalizacja: Autriche
x 1




przez sherkanner » 09/12/10, 08:01

Zgadzam się, opony zimowe powinny być obowiązkowe.
Kiedy byłem w Paryżu, jeździłem w deszczowe dni. No cóż, deszcz to za duże słowo, droga była ledwo wilgotna, a ludzie już bali się jeździć, więc na śniegu nic dziwnego, że wszystko było zablokowane.

Najbardziej zaskakujące dla mnie są zakłócenia na kolei RER. Są na kolei, nie powinno to mieć na to większego wpływu (chyba że personel utknie na drogach : Chichot: )
Ludzie powinni robić prawo jazdy zimą (co ja zrobiłem). Nauczą się znacznie więcej niż zdobywając je latem.
0 x
Kiedy pracujemy, zawsze musimy dawać 100%: 12% w poniedziałek; 25% Wtorek; 32% Środa; 23% w czwartek; i 8% w piątek
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 09/12/10, 09:10

dedeleco napisał:Na km co najmniej 10 razy więcej zgonów, a w latach 1950. XX w. 50 razy więcej!!!
W ciągu 10 lat jako dziecko widziałem o wiele więcej ofiar śmiertelnych na drogach niż przez 50 lat później.
Tylko po to, żeby obiektywna rzeczywistość była jasna.


+1 na km przejechanego pasażera, w aucie jesteśmy teraz "maleńko" bezpieczniejsi niż wcześniej...i to pomimo ciągłego wzrostu mocy, a co za tym idzie przyspieszenia, a przede wszystkim prędkości...

To fakt, za który możemy podziękować producentom samochodów i różnym urzędnikom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo drogowe! Ale chyba bardziej to pierwsze niż drugie... wbrew temu, co mówi się w mediach : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 09/12/10, 09:19

być może, ale jeśli porównasz dzień ze śniegiem do dnia bez śniegu, zdasz sobie sprawę, że w pierwszym punkcie jest więcej wypadków i incydentów (niekoniecznie z ofiarami śmiertelnymi, ponieważ prędkość jest zmniejszona)
z drugiej strony jestem strażakiem od 35 lat i najpoważniejsze wypadki zaobserwowałem latem. zimą są mniej poważne, ponieważ prędkość jest zmniejszona (jest więcej pogniecionych arkuszy)
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 154