Uniwersalna maszyna rolnicza

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
agriculturegaia
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 19/03/08, 20:21

Uniwersalna maszyna rolnicza




przez agriculturegaia » 19/03/08, 20:25

Rolnictwo Gaïa opiera się na patencie nr 07/09068 złożonym 21 grudnia 2007 (ochrona międzynarodowa), złożonym z patentu zawierającego 80% danych technicznych i naukowych: „Uniwersalna, modułowa i terenowa maszyna rolnicza”.

Ta maszyna rolnicza pozwala na:
- Ponowne zalesianie suchych pustyń prowadzące do absorpcji gazów cieplarnianych, takich jak dwutlenek węgla, co oznacza walkę z globalnym ociepleniem i topnieniem lodu.
- Waloryzacja nieużywanych gruntów ze względu na ich nieurodzajność lub skażenie solą i radioaktywnością. Ochrona mórz i oceanów poprzez lądową hodowlę ryb w systemie samoregulującym.
- Wytworzenie gruntów ornych i mikroklimatu deszczowego.
- Zwiększenie powierzchni użytków rolnych.

Pełny plik tego projektu: www.agriculturegaia.com
- Nadmierna produktywność żywności w owocach, warzywach, zbożach, roślinach strączkowych, roślinach leczniczych i rybach bez nawozów, bez pestycydów, bez organizmów modyfikowanych genetycznie.

Inwestycje umożliwiające skorzystanie z tej nowej formy rolnictwa:
- Bambusy o średnicy 100 milimetrów.
- Pompa solarna.
- Basen rybny.
Ostatnio edytowane przez agriculturegaia 08 / 01 / 09, 16: 29, 1 edytowany raz.
0 x
Aby zobaczyć budowę maszyn rolniczych Gaia w czasie rzeczywistym we Francji i za granicą, podpisy umowy Gaia, zarejestruj newsletter Gaia:

http://www.agriculturegaia.com
Avatar de l'utilisateur
highfly-nałogowiec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 757
Rejestracja: 05/03/08, 12:07
Lokalizacja: Pireneje, 43 roku
x 7




przez highfly-nałogowiec » 19/03/08, 23:55

Nie chcę Cię urazić, ale jest OGROMNA różnica pomiędzy uprawą pelargonii na balkonie a celami i wynikami ogłoszonymi na Twojej stronie.... :zaszokować:

powodzenia : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 20/03/08, 09:43

Witam,

Nie rozumiem o co chodzi, ja widzę tylko skrzynki z kwiatami, nawet jeśli stoją jedno na drugim

czy możesz zejść głębiej?
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15998
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5194




przez Remundo » 20/03/08, 11:03

Byłyby to rurki o średnicy 100 mm umożliwiające wzrost roślin wewnątrz, które nie wychodziłyby z przewidzianych otworów i rozwidleń. Coś w rodzaju rurowych strażników.

Możemy z nich wykonać „zielone ściany”.

Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie zastanawia, a mianowicie woda... Jestem sceptyczny co do stworzenia wystarczającego „deszczowego mikroklimatu” na obszarze pustynnym.

Ponadto, aby rośliny mogły rosnąć, należy zapewnić nawóz i CO2. To znowu można zrobić. Ale woda...

Ale chyba nie zrozumiałem tej koncepcji dogłębnie…

Wcale nie jestem ogrodnikiem : Chichot:
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15998
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5194




przez Remundo » 20/03/08, 11:10

Tutaj Kapitanie! tu jest kilka zdjęć...

Obraz

Obraz
0 x
Obraz
agriculturegaia
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 19/03/08, 20:21




przez agriculturegaia » 03/07/08, 10:23

Remundo napisał:Byłyby to rurki o średnicy 100 mm umożliwiające wzrost roślin wewnątrz, które nie wychodziłyby z przewidzianych otworów i rozwidleń. Coś w rodzaju rurowych strażników.

Możemy z nich wykonać „zielone ściany”.

Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie zastanawia, a mianowicie woda... Jestem sceptyczny co do stworzenia wystarczającego „deszczowego mikroklimatu” na obszarze pustynnym.

Ponadto, aby rośliny mogły rosnąć, należy zapewnić nawóz i CO2. To znowu można zrobić. Ale woda...

Ale chyba nie zrozumiałem tej koncepcji dogłębnie…

Wcale nie jestem ogrodnikiem : Chichot:


Akwaponika!
0 x
Aby zobaczyć budowę maszyn rolniczych Gaia w czasie rzeczywistym we Francji i za granicą, podpisy umowy Gaia, zarejestruj newsletter Gaia:



http://www.agriculturegaia.com
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11

Re: Ponowne zalesianie suchych pustyń!




przez jonule » 03/07/08, 10:51

agriculturegaia napisał:Rolnictwo Gaïa opiera się na patencie nr 07/09068 złożonym 21 grudnia 2007 (ochrona międzynarodowa), złożonym z patentu zawierającego 80% danych technicznych i naukowych: „Uniwersalna, modułowa i terenowa maszyna rolnicza”.


To ten mężczyzna, prawda?

i czy jest na to patent?


Nie walczę z biopaliwami, ale z patentami TAK 8)
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Re: Ponowne zalesianie suchych pustyń!




przez lejustemilieu » 03/07/08, 11:16

Nie walczę z biopaliwami, ale z patentami TAK

Jonule, przestań czytać moje myśli :D
0 x
agriculturegaia
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 19/03/08, 20:21

Jak chcesz walczyć ze złoczyńcami bez patentu?




przez agriculturegaia » 03/07/08, 11:22

Plując im w twarz? Nie sądzę, że to wystarczy! :zaszokować:

Wynalazek nr 07/09068 jest oferowany Ludzkości na warunkach AG: 0% nawozów chemicznych, 0% pestycydów chemicznych, 0% GMO. Dlatego ten wynalazek jest obecnie chroniony na arenie międzynarodowej (i będzie nim przez 20 lat). Rejestracja znaku towarowego i marki własnej AG wkrótce przyczyni się do dalszego wzmocnienia ochrony prawnej tego wynalazku. Aktywne polowanie na podrabianie jest prowadzone przez każde stowarzyszenie Gaia w każdym kraju, który podpisał kontrakt Gaia. Rzeczywiście, każde stowarzyszenie Gaia (którego członkowie muszą być narodowości danego kraju) jest niezależne i dlatego chroni swój rynek krajowy. Ponadto wdrażanie rolnictwa/hodowli Gaïa można śledzić po prostu za pomocą Google Earth.

Projekt Gaïa ma finansowanie w wysokości 0 euro: bambusy i słońce są bezpłatne.

„Ziemia powinna należeć do tego, kto ją uprawia (ale rzeczywistość jest zupełnie inna), dlatego maszyna rolnicza Gaïa należy do tego, kto ją buduje i szanuje warunki AG”.


0 x
Aby zobaczyć budowę maszyn rolniczych Gaia w czasie rzeczywistym we Francji i za granicą, podpisy umowy Gaia, zarejestruj newsletter Gaia:



http://www.agriculturegaia.com
agriculturegaia
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 19/03/08, 20:21

I TO właśnie MYŚLĘ O NAS, OBYWATELACH PÓŁNOCY!




przez agriculturegaia » 03/07/08, 11:30

Witam,

Oto moja odpowiedź na wszystkie Wasze prośby.

Wszystkie szczegóły dotyczące nawiązania partnerstwa znajdziesz na stronie głównej: Nic nie jest ostateczne, jeszcze niczego nie podpisałem! Nawet jeśli w Twoim kraju jest już menadżer Gaïa, nic nie stoi na przeszkodzie, aby teraz zbudować maszynę rolniczą Gaïa. Liczy się natychmiastowa produkcja żywności. W tym mogę Ci pomóc konkretnie. Poproś swojego technika, aby uczył się doskonale www.agriculturegaia.com ponieważ 99% danych naukowych i technologicznych masz przed oczami. Zdaję sobie sprawę, że niektórzy z Was zadają mi więcej pytań dotyczących kwestii zasilania w projekcie Gaïa niż aspektów montażu maszyny rolniczej Gaïa: Dlaczego? Zdaję sobie sprawę, że tekstu jest dużo, a bariera językowa uniemożliwia pełne zrozumienie projektu Gaïa. Poproś jednak swoich techników, aby skontaktowali się ze mną i zadali wszelkie pytania, które uznają za niezbędne, abym mógł im jak najlepiej pomóc, pomimo dzielącej nas odległości. Znajdź bambus, pompę słoneczną i otocz się jak największą liczbą profesjonalistów (rolników, hydraulików, hodowców ryb itp.). W tym właśnie momencie możesz przesłać mi zdjęcia z realizacji krok po kroku budowy maszyn rolniczych Gaïa. Mogę Ci pomóc tak, jakbym był obok Ciebie, to właśnie jest zaleta sieci. Za 2 miesiące osiągniesz lokalną hiperproduktywność żywności. W strefie międzyzwrotnikowej dominujący dzienny fotoperiod przypada zawsze między godziną 10:14 a XNUMX:XNUMX. Pozwala to na ciągłą produkcję żywności niemal przez cały rok. To, co Cię obecnie powstrzymuje, to naprzemienna pora deszczowa i pora sucha ze słabą dystrybucją wody. Poza tym maszyna rolnicza Gaïa jest przystosowana do tego typu sytuacji: Jej główną funkcją jest wspieranie uprawianych roślin podczas transportu wody w głąb lądu na bardzo duże odległości bez możliwości jej odparowania, na tej samej zasadzie, co akwedukty w czasie Cesarstwo Rzymskie czy rurociągi w czasach ropy, czyli obecnie. Dlaczego w dzisiejszych czasach ropę można transportować setki mil, nie robiąc tego samego z wodą (przy użyciu grawitacji i syfonu)? Wynalazek nr 07/09068 jest podłożem uprawowym umożliwiającym wzrost roślin wykorzystujących energię słoneczną w procesie fotosyntezy. To podłoże uprawowe ogranicza straty energii (wody) optymalizując plony (bez nawozów, pestycydów, GMO) przy wykorzystaniu sztuki sadzonek i rozmnażania małych roślin z rośliny matecznej, naturalnie wybranej ze względu na jej właściwości genetyczne, tak aby nie używać nasion i być zależnym od korporacji międzynarodowych. Podłoże hodowlane staje się maszyną, gdy człowiek łączy różne mechanizmy, biologiczne i żywe, całkowicie powiązane z podłożem, takie jak pielęgnacja ziemi (dzięki wermikulturze), hodowla modliszek w celu kontroli biologicznej (której siedliskiem jest podłoże ) i stworzenie mniej suchego mikroklimatu (w przypadku, gdy podłoże uprawowe jest wystarczająco duże, np. 100.000 XNUMX hektarów). W tym sensie mamy do czynienia z tworzeniem energii, której skutki zachodzą w czasoprzestrzeni narzuconej przez Człowieka. Reasumując, w miejscach zajmowanych przez tę maszynę rolniczą następuje tworzenie i naprawa nieurodzajnej ziemi (lub zniszczonej przez tradycyjne rolnictwo naukowe) w grunty orne nadające się do naturalnego rolnictwa, powstaje klimat mikrodeszczowy i uwalnianie energii w forma produkcji żywności o wyjątkowym zużyciu energii: energia słoneczna, która jest bezpłatna i nieograniczona. Zatem w skali ludzkiej percepcji, z „pustego” podłoża hodowlanego powstaje żywność w bardzo dużych ilościach: nadprodukcja żywności.

Jeśli chcesz być odpowiedzialny za projekt Gaïa w swoim kraju (prezes stowarzyszenia Gaïa w swoim kraju), oto warunki:

1) Przedstaw akta Gai swojemu rządowi.
2) Skontaktuj się ze wszystkimi stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi w swoim kraju, aby zjednoczyć je w projekcie Gaïa w celu zwiększenia zasobów logistycznych, a tym samym optymalizacji czasoprzestrzeni.
3) Zgromadź techników zajmujących się budową maszyn rolniczych jednocześnie w 4 zakątkach swojego kraju, korzystając ze wszystkich swoich kontaktów.
4) Prześlij mi zdjęcia z produkcji krok po kroku, abym mógł pomóc technikom.
5) Utwórz stowarzyszenie Gaïa w swoim kraju w ramach tego samego modelu prawnego, co stowarzyszenie Gaïa France.
6) Jeśli masz dostęp do naturalnych zbiorników wodnych jak w regionie Wielkich Jezior, nie ma potrzeby budowania basenu dla ryb. Rzeczywiście, jezioro Malawi karmi obecnie 250.000 7,8 obywateli Afryki z kilku krajów. Instalacja maszyny rolniczej Gaïa wokół tego jeziora umożliwi nie tylko rybom uprawę owoców, warzyw, roślin strączkowych i zbóż: pH wody wynosi od 8,5 do 5, co pozostawia wiele możliwości. Ponadto akwaponika ( filtrowanie wody) pozwolą w naturalny sposób zwiększyć populację ryb (głównie rodziny pielęgnic) o wielokrotność od 10 do 100: Należy jednak zachować ostrożność, aby nie wprowadzić inwazyjnego gatunku ryb, takiego jak tilapia. Na koniec warto wiedzieć, że woda zostanie wykorzystana w XNUMX%, bez utraty świeżej wody, ponieważ maszyna rolnicza Gaïa odrzuca wodę przefiltrowaną przez rośliny bezpośrednio do tego naturalnego zbiornika wodnego: Jednoczesna instalacja maszyny rolniczej Gaïa wokół tego dużego jeziora natychmiast nakarmi wszystkich obywateli wszystkich krajów otaczających ten region, bez wyjątku. Skutkuje to narodowym rozwojem gospodarczym, wzbogaceniem i przegrupowaniem gospodarczym tych krajów (Malawi, Mozambik i Tanzania) To samo dotyczy całego regionu Wielkich Jezior (Jezioro Tanganika, Jezioro Wiktorii, Jezioro Malawi, Jezioro Albert, Jezioro Edward, Jezioro Kivu) : Kraje dotknięte tymi naturalnymi zaletami to zatem Burundi, Demokratyczna Republika Konga, Uganda, Rwanda, Kenia, Tanzania, Zambia, Malawi, Mozambik.

Pomimo naszych różnic kulturowych, które implikują odmienne postrzeganie czasoprzestrzeni, chciałbym przypomnieć, że każdego dnia 100.000 XNUMX ludzi umiera z głodu lub bezpośrednich konsekwencji niedożywienia. Co 5 sekund z głodu umiera dziecko poniżej 10 roku życia. Co 4 minuty ktoś traci wzrok z powodu braku witaminy A. Na chroniczne niedożywienie cierpi 842 miliony ludzi. Co roku liczby te rosną. Głód i niedożywienie mają konsekwencje fizyczne i fizjologiczne, ale zapominamy o innej rzeczywistości: strachu przed jutrem. W północno-wschodniej Brazylii, w slumsach Pernambour, Alagoas, Sergipe, co wieczór odbywa się rytuał: Dzieci krzyczą z bólu spowodowanego głodem. Mamy stawiają pojemnik na ogniu, zagotowują wodę i wrzucają do niej kamyczki, tak kamyczki... Aby uspokoić swoje dzieci, mówią: „posiłek jest prawie gotowy”, mając nadzieję, że dzieci zasną, czekając na posiłek, którego nigdy nie zjedzą. Jedynym lekarstwem na tę nieznośną chorobę głodu jest miłość matki, która łagodzi cierpienie swojego dziecka. Ale miłość nie uratuje jej dziecka przed rychłą śmiercią. Miłość nie wystarczy.. Tylko zdrowa, zbilansowana i wystarczająca dieta może uratować umierające dziecko. To jest rzeczywistość... Obecnie 25% Brazylijczyków głoduje. Jednak Brazylia jest potężnym krajem rolniczym i największym eksporterem soi na świecie. „Dlaczego w takim razie ludzie umierają?” powiedziałoby dziecko, które nie zna zagadnień geopolitycznych.. Ale wszystkie kraje Trzeciego Świata bez wyjątku eksportują żywność. Europa importuje 90% soi dla swojego inwentarza żywego, spalając jednocześnie kukurydzę i pszenicę w celu wytworzenia energii elektrycznej, jednocześnie stabilizując rynek, aby uniknąć upadku światowych cen! Codziennie w Wiedniu ilość chleba przeznaczonego na zagładę, bo niewykorzystana, mogła wyżywić całe duże miasto. Dlaczego? Dlatego zachęcam Cię, abyś potraktował te pytania jako priorytet w procesie podejmowania decyzji, jednocześnie usuwając problemy osobiste (pragnienie władzy i kontroli). Jestem młody i niedoświadczony, ale nie jestem ślepy ani oszukany: Ile razy otrzymywałem listy z tego rodzaju pytaniami dotyczącymi projektu Gaia: „Czy kraj może zmonopolizować rolnictwo i hodowlę ryb Gaia w sąsiednich krajach?” Moja odpowiedź brzmi nie. Myślę, że tym razem wyraziłem się całkiem jasno. Zacytuję Jeana Zieglera: „Biorąc pod uwagę obecny stan rolnictwa na świecie, moglibyśmy bez trudności wyżywić 12 miliardów ludzi. Inaczej mówiąc, każde dziecko, które obecnie głoduje, jest w rzeczywistości mordowane”. Być może ten pan ma rację. Wszyscy eksperci są zgodni co do tego, że Ziemia jest w stanie zapewnić przetrwanie każdemu ze swoich mieszkańców. Paradoksalnie ponad 850 milionów ludzi cierpi głód, a prawie wszyscy niedożywieni to producenci żywności. Jak rolnicy mogą nie mieć dość jedzenia? Jeśli głód ma zasadniczo podłoże polityczne, to niedożywienie jest skutkiem funkcjonowania gospodarki światowej utrzymywanej przez zaledwie 500 prywatnych firm, które posiadają 52% produktu światowego brutto. Międzynarodowe koncerny, takie jak Nestlé, Pioneer i Monsanto, są aktorami tej tragedii, ale nie są jedynymi, którzy są naprawdę za nią odpowiedzialni. Założona w 46 krajach firma Monsanto jest liderem w dziedzinie GMO. Od momentu powstania w 1901 roku firma zgromadziła pozwy ze względu na toksyczność swoich produktów. Nie zapominajmy także o kontroli tych wpływowych ludzi nad rolnikami na całym świecie, szczególnie w krajach Południa, którzy co roku muszą skupować nasiona. Nestlé jest liderem na rynku wody. Prywatyzacja wody poprawia modernizację i jakość dystrybucji wody pitnej, ale skutkuje podatkami, które powodują, że woda staje się niedostępna dla najbardziej potrzebujących (co minutę 15 osób umiera z powodu chorób z tym związanych). śmierci na świecie). Niedostępność wody pitnej jest ściśle powiązana z głodem i niedożywieniem. Polityka rolna Stanów Zjednoczonych i Europy, która faworyzuje korporacje międzynarodowe, sprzyja nierównowadze bogactwa: w ciągu 349 roku dotowały 1 miliardów dolarów, aby móc utrzymać dumping i niszczenie gospodarki rolnej krajów Południa. W Senegalu, w Dakarze, rynek Sandagar jest zmonopolizowany przez żywność z Europy, której cena jest o 1/3 tańsza od ceny lokalnych produktów. Pomidory podróżują po całej Europie, ponieważ koszty transportu stanowią zaledwie 1% ceny sprzedaży. Jeśli nie będzie już ropy, z dnia na dzień zrzuty nie będą już możliwe. Rolnicy z biednych krajów nie mogą konkurować z tymi cenami; są tak zdesperowani, że emigrują, ryzykując życiem, przekraczając Cieśninę Gibraltarską, aby zostać wyzyskiwani na południu Hiszpanii lub w Paryżu do zamiatania ulic, mając niepewne warunki życia. Bo gdyby chłopi godnie wykonywali swoją pracę, to zostaliby w domu. Niedożywienie na Południu i przeżywienie na Północy: wracamy do braku równowagi bogactwa. Niektóre kraje rozwijające się, takie jak Meksyk, Brazylia czy Chiny, łączą oba problemy. Te dwa symptomy są wyrazem rosnącego ubóstwa, czy to w krajach bogatych, czy w krajach biednych, na korzyść kilku wpływowych ludzi i ich akcjonariuszy. Około 350.000 25 hektarów gruntów rolnych jest wykorzystywanych pod uprawę soi, głównie w Ameryce Łacińskiej, przeznaczonej na paszę dla europejskich zwierząt gospodarskich, podczas gdy prawie XNUMX% populacji tych krajów cierpi na chroniczne niedożywienie. Nie zapominajmy o masowym wylesianiu dziewiczych lasów, płuc naszej planety i wytępieniu całego narodu: Indian z Amazonii. Czy stowarzyszenie Gaïa-Brazylia nie powinno wysyłać naukowców na spotkania z szamanami, aby pomogli im opatentować swoją wiedzę na temat roślin leczniczych, aby za pieniądze mogli chronić swoje terytoria? Czy nie byłoby to pilne? Czy nie byłoby pilne udostępnienie brazylijskim rolnikom maszyn rolniczych Gaïa, aby nie zajmowali się już uprawą metodą cięcia i spalania? Mechanizmy głodu są zakorzenione w złym podziale bogactwa. Oferując maszyny rolnicze Gaïa biednym rolnikom, dzięki hiperproduktywności tej maszyny rolniczej i dominującemu fotoperiodowi między 10:14 a XNUMX:XNUMX, w regionie Trzeciego Świata ceny produktów lokalnych rolników wzrosną. rynku poprzez uczynienie produktów zagranicznych mniej konkurencyjnymi pod względem ceny i jakości. Wraz ze wzrostem cen ropy kraje Północy nie będą już mogły monopolizować rynku żywności w biednych krajach, ponieważ transport nieuchronnie podniesie ceny artykułów spożywczych. Ponadto maszyna rolnicza Gaïa jest bardziej wydajna niż wszystkie połączone zachodnie technologie (mechanizacja, GMO, pestycydy i nawozy), a jakość produkcji przewyższa wszystkie inne formy obecnego rolnictwa: rolnictwo i hodowla ryb Gaïa umożliwiają zatem rodzinne rolnictwo i suwerenność żywnościową poprzez hiperproduktywność. Strategia zastosowana w projekcie Gaïa polega zatem na wykorzystaniu międzynarodowego dzikiego systemu kapitalistycznego poprzez załamanie rynku międzynarodowego dzięki hiperproduktywności żywności biednych krajów w niecałe 2 lata, międzynarodowej ochronie prawnej przed fałszerstwami ratyfikowanej przez wszystkie kraje ONZ (w tym kraje bogate) patentu na wynalazek nr 07/09068 na przestrzeni 20 lat. Nadmierna produktywność maszyn rolniczych Gaïa doprowadzi do załamania się rynku światowego. Kto mówi, że upadek, oznacza upadek potężnych, takich jak korporacje międzynarodowe. Międzynarodowe korporacje są uosobieniem ducha dzikiego kapitalizmu odsłaniającego ludzką naturę: nawet średnio bogaci ludzie są gotowi prowadzić wojnę, aby zachować swoje iluzoryczne „przywileje”. Mówię im tak: To nie dlatego, że Monsanto i jego międzynarodowi przyjaciele będą zarabiać mniej, będzie wam czegokolwiek brakować w porównaniu z dniem dzisiejszym. Możesz nawet mieć większą siłę nabywczą w dniu, w którym biedne kraje staną się mniej biedne.

Afryka nie jest już dryfującym kontynentem. Apetyt Chin na surowce zmienił sytuację. Afryka doświadczy niespotykanego dotąd wzrostu, który po raz kolejny wzbudzi wszelkie pragnienia. Setki tysięcy Chińczyków inwestują obecnie na kontynencie afrykańskim, budując „autostrady” w kierunku Europy na śladach starożytnego Jedwabnego Szlaku, obierając za cel Madagaskar jako etap pieszych transferów między kontynentem azjatyckim, kontynentem afrykańskim i Europą. Chińczycy uwodzą afrykańskie rządy, ponieważ inwestują, nie mówiąc o „demokracji”: być może jest to forma mądrości i tolerancji, osądzi tylko czas (a nie historia). Chińczycy uwodzą także Afrykanów budując drogi, tamy, szpitale. Mieszkańcy Zachodu, w tym FRANCJA, dają się wyprzeć. Jakie będą ekologiczne konsekwencje tej nowej gorączki złota? Kraje zachodnie nie mają prawa zrzucać winy za rozwój Chin, Indii, AMERYKI ŁACIŃSKIEJ i AFRYKI. Pewne jest, że rozwój gospodarczy będzie odbywał się z uwzględnieniem ograniczenia zasobów naturalnych i ochrony systemu ziemskiego poprzez sprzyjanie czystym energiom, nie może być gorzej niż obecnie: W tym sensie rozwój gospodarczy tych krajów wschodzących jest pozytywny dla wszystkich obywateli świata, zmuszając kraje Północy do ponownego rozważenia obecnej geopolityki. Dlaczego tylko ludzie Zachodu mieliby mieć prawo do wzbogacania się, zanieczyszczając planetę Ziemię? Jakim prawem? Jak zaakceptować wizję zachodniej demokracji, skoro Zachód narzuca ją siłą (siłą gospodarczą, siłą militarną, pomocą, walutami i długami)? Nie możemy winić Chińczyków za wyruszenie na podbój kraju (poprzez sprowadzenie infrastruktury do Afryki w celu jej rozwoju gospodarczego w zamian za pewne bogactwa, a zatem obustronnie korzystne dla obu stron), który Zachód uznał jedynie za dobry. pomoc pozwalająca na brak rozwoju Afryki: Podmioty tego przewrotnego systemu w terenie nawet nie zdają sobie sprawy, że jako dowód odmowa przekazania maszyny rolniczej Gaïa w celu utrwalenia swoich dobrych uczynków na ziemi poprzez zaoferowanie niepodległości ludzie, którym pomogli, patrz (sekcja stowarzyszeń), to zachodnie stowarzyszenia humanitarne i organizacje pozarządowe]. Każdy naród musi być suwerenny nad swoim losem i wziąć za niego odpowiedzialność. I dlatego nie możemy cierpieć z powodu niedożywienia i głodu. Oto, co oferuje projekt Gaïa: Suwerenność żywnościowa, ale przede wszystkim samostanowienie o żywności. Z pomocą waszych rodaków nie będzie już więcej zamieszek głodowych, ponieważ głód zostanie wykorzeniony. Sekwencja zdarzeń, jaką niesie ze sobą darmowa żywność, jest poza nami wszystkimi, na nic nie mamy wpływu. Przyszłość waszego kraju zależy więc tylko od waszych współobywateli i od was samych, a nie ode mnie (proszę nie wyznaczać mi roli, która do mnie nie należy). Po przeczytaniu wszystkich Waszych wiadomości mogę obecnie potwierdzić, że Afrykańczycy krytykują FRANCJĘ negatywnie, a Chiny – pozytywnie.

Wiem, że niektórzy boją się projektu Gaïa (głównie Francuzi i obywatele krajów północnych, ale także instytucje). Nie osądzam ich, mam tylko nadzieję, że oni również ponownie rozważą swoją negatywną opinię (na temat bilansu majątkowego) wpisaną w „samolubny gen” natury ludzkiej. Rozwiązaniem byłoby, zdaniem specjalistów, odmówić produktów międzynarodowych korporacji, kupować produkty sezonowe i kupować żywność wyprodukowaną w Twoim kraju. Ale nie możemy, większość obywateli krajów północnych też jest biedna: otyłość i przejadanie się są wyrazem biedy w bogatych krajach! Na to właśnie liczą potężni: wywoływać choroby, aby zarobić pieniądze, a następnie leczyć ich, aby zarobić jeszcze więcej pieniędzy! Produkty sprawiedliwego handlu i produkty organiczne są dostępne tylko dla bogatych! Żadna rodzina o średnich lub niskich zasobach nie będzie miała w swojej spiżarni produktów w 100% pochodzących ze sprawiedliwego handlu i produktów organicznych! 10% spożywanych pomidorów produkowanych jest na wełnie mineralnej, rakotwórczym podłożu z tej samej rodziny co azbest! Mechanizm głodu powinien być badany w szkole we FRANCJI, kraju demokratycznym, aby przyszli obywatele mogli podejmować konkretne działania w terenie poprzez edukację. Ale nauczyciele tego nie robią.. Dlaczego? Ponieważ obywatele krajów północnych nie chcą równowagi bogactwa. Międzynarodowe korporacje wykorzystują nasz samolubny gen, aby uczynić to, co nieznośne: są zatem jedynie przedłużeniem naszego egoizmu na ziemi! Jeśli więc miałbym skrytykować negatywnie, powiedziałbym, że to obywatele krajów Północy są odpowiedzialni za „nieudzielenie pomocy komukolwiek, kto znalazł się w niebezpieczeństwie”, a potężni czerpią korzyści z ludzkiej głupoty i hipokryzji. Rządy, które je faworyzują. nie są też prawdziwymi złoczyńcami: chcą jedynie zachować swoją władzę i zadowolić większość obywateli, aby uniknąć powstania i jak najdłużej utrzymać się u władzy: „Czego chce człowiek władzy, jeśli nie jeszcze większej władzy?” Podsumowując, prawdziwymi złoczyńcami są sami obywatele krajów Północy: jest to poważne oskarżenie, które w pełni akceptuję, ponieważ jest to rzeczywistość, bardzo poważna rzeczywistość. Moja obecna rola nie pozwala mi odczuwać złości. Ale kiedy na co dzień żyję z tą całą hipokryzją, nie mogę uwierzyć, że to może być prawdziwe.Etycznie i moralnie poprawne wypowiedzi Francuzów poprzez działania sprzeczne z tymi samymi przemówieniami: Badanie na próbie 100.000 XNUMX osób (w Google: „agriculturegaia”, liczysz liczbę konsultacji obywateli, którzy dowiedzieli się o projekcie Gaïa w forums dyskusja np.). Od prawie 3 lat nadaję do naukowców publikujących w czasopiśmie CNRS, specjalistów ds. rolnictwa we wszystkich czasopismach rolniczych, które wpadną mi w ręce, ludzi, których spotykam, konferencji UNESCO, ambasad, rządów, instytucji… Zachowuję wszystkie wiadomości i adresy IP, aby udowodnić moją teorię. Umowa Gaïa przez cały ten czas pozostała taka, jaka jest obecnie, jest prosta, dopracowana i konkretna. Jednak ludzie nie postrzegają już kontraktu Gai w taki sam sposób, jak na początku. Dlaczego? Ponieważ jest to ta sama umowa! Ci sami ludzie, którzy negatywnie krytykują lub nawet obrażają projekt Gaïa, mówiąc każdemu, kto chce słuchać, że „głód nie jest dobry!” Niektórzy nawet opóźniali lub nawet próbowali uniemożliwić narodziny projektu Gaia. Czy nie jest hipokryzją fakt, że rada generalna Ille et Vilaine i rada regionalna Bretanii we Francji, które prowadzą kilka akcji „humanitarnych” na arenie międzynarodowej, odmawiają przekazania w formie darowizny maszyny rolniczej Gaïa do produkcji żywności w celu wzmocnienia pozycji osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji? miało pomóc? Czy to nie jest definicja asystentury? Dlaczego to robią? Nie rozumiem. Bo gdyby każda akcja humanitarna przyjmowała darowiznę w postaci maszyny rolniczej Gaia, wiele akcji humanitarnych w bardzo krótkim czasie utraciłoby swoje funkcje. Dowodzi to, że pomaganie innym nie jest aktem dobroczynności, ale aktem egoistycznym w przypadku większości tzw. akcji humanitarnych. Na dowód lista wszystkich francuskich stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, które odmówiły przekazania darowizny lub wolały milczeć (lista dostępna w dziale stowarzyszenia). Czy ostatecznym celem jakiejkolwiek akcji humanitarnej nie powinna być utrata własnej funkcji? Czy tego dnia wszyscy nie wypełnimy swoich misji? Ale czy naprawdę tego chcesz? Ponieważ tego dnia poczujesz się mniej przydatny. Co jest ważniejsze? Twoje EGO czy niezależność osób, którym pomagasz? Ilu francuskich podróżników opowiadało mi o swoich wakacjach w Afryce, gdzie czuli się ważni i dlatego istnieli, bo dzieci uśmiechały się za kilka słodyczy lub kilka monet? Niektórzy nawet powiedzieli mi, że w niektórych miejscach uważano ich za półbogów. Ilu ludzi z Zachodu wykonuje „pracę humanitarną” podczas wakacji, aby cieszyć się egzotyczną podróżą, jednocześnie mając czyste sumienie na resztę roku podczas jazdy metrem/pracą/senem? Ilu Francuzów przetestowało mój wynalazek (nawet w bardzo małych przestrzeniach, takich jak szafki), ale nie rozesłało zdjęć, które umożliwiłyby niepodważalne potwierdzenie deklarowanego działania? Wiązałoby się to z promowaniem uruchomienia projektu Gaïa! I jak już mówiłem, większość obywateli bogatych krajów chce nadal być uprzywilejowana. Nawet osoby zainteresowane projektem Gaïa, które chcą wnieść swój wkład, nieświadomie opóźniają konkretną realizację: mają wrażenie, że mają władzę poprzez „niedziałanie”. Ci sami ludzie, którzy uważają projekt Gaïa za utopię.. Ale utopia pozostaje utopią, dopóki ludzie nie zdecydują, że już nią nie jest. Ponieważ niezależnie od tego, czy chodzi o instytucje takie jak francuskie Ministerstwo Rolnictwa i Rybołówstwa (zapraszam do przeczytania tego listu, który zawiera wymowny komentarz do umowy Gaïa w części końcowej zatytułowanej „Rolnictwo i hodowla ryb Gaïa”), czy też służby naukowe, żaden z nich nie kwestionował naukowej wiarygodności rzekomych wyników: jedynie ci, którzy nie mają wiedzy, nadal kwestionują funkcjonalność maszyny rolniczej Gaia, często za pomocą dziecięcych drwin. Gdybym stworzył projekt czysto ekonomiczny, pobierając opłatę za mój wynalazek, pierwsze zdjęcia byłyby już w sieci! Gdybym zażądał (co mi przysługuje) choćby 1% na wszystkie maszyny rolnicze Gaïa, projekt zostałby już uruchomiony! Czy nie popełniłem błędu zostawiając to wolne?

Moją intencją, jako posiadacza patentu na wynalazek nr 07/09068, jest przekazanie (ostateczną decyzję podejmę, gdy co najmniej 28 krajów podpisze umowę Gaïa) tego wynalazku aktywnym członkom (a nie prezydentom) Gaïa stowarzyszenia w każdym kraju: Konkretnie, właścicielami mojego wynalazku będą ci, którzy budują i użytkują maszynę rolniczą Gaïa zgodnie z warunkami AG. Będzie to zatem bardzo duża międzynarodowa spółdzielnia rolnicza zarządzana przez federację Gaïa (grupa wszystkich stowarzyszeń Gaïa z każdego kraju sygnatariusza umowy Gaïa), której władza decyzyjna powróci do aktywnych członków, którzy będą wybierać co 2 lata (patrz statut prawny stowarzyszenia Gaïa) ich prezes stowarzyszenia Gaïa w swoim kraju. Zatem prawdziwa władza będzie w rękach biednych rolników. Nie muszę bojkotować (co mieściłoby się w moim prawie) rolników z bogatych krajów, ponieważ kraje Północy nie są zainteresowane powodzeniem projektu Gaia i nigdy nie podpiszą kontraktu Gaia. Zachowuję jednak obiektywizm, nie bojkotując żadnego kraju, a także udowadniając swoją teorię. Rząd francuski nie jest jednak wrogiem projektu Gaïa, gdyż Francja traci obecnie międzynarodową wiarygodność dyplomatyczną. Dzięki projektowi Gaïa, który jest projektem francuskim, przywraca swój międzynarodowy wizerunek. Który kraj jako pierwszy podpisze kontrakt Gaïa? Ponieważ uruchomienie projektu Gaïa nieuchronnie nastąpi wraz z pierwszym podpisaniem pierwszego kontraktu Gaïa. Który rząd odważy się dokonać tak absolutnego aktu politycznego i geopolitycznego? Kto uruchomi projekt Gaïa? Moja intuicja kieruje się ku Abdoulaye Wade’owi, obecnemu prezydentowi Senegalu, z jego projektem GOANA, który doskonale komponował się z projektem Gaïa. W przypadku niepowodzenia mojej misji (zniknięcie, śmierć, porwanie, zabójstwo) to beneficjenci mojej woli (patrz kontrakt Gaïa) będą odpowiedzialni za ukończenie tej misji przy użyciu znacznie mniej pokojowej strategii, ekonomicznie rzecz biorąc: Pieniądze są królem we wszystkich społeczeństwach ludzkich, bez wyjątku. Pieniądze będą zatem główną bronią projektu Gaia w przypadku, gdyby moja ultrapokojowa metodologia zawiodła. Tylko czas osądzi. We wszystkich przypadkach konieczne będzie utrzymanie międzynarodowej ochrony tego wynalazku przez 20 lat, aby z jednej strony koncerny międzynarodowe i inne wpływowe osoby nie mogły używać maszyn rolniczych Gaïa do uprawy swoich aberracji w celach czysto handlowych bez uwzględnienia wymiar ludzki, z drugiej strony pozostawić czas na stabilizację kwestii geopolitycznych. W każdym razie ekonomicznie bardziej opłacalne jest niestosowanie GMO, pestycydów i nawozów chemicznych. A rolnictwo chemiczne nie jest już modne. Konsumenci chcą produktów naturalnych! Miejmy nadzieję, że stabilizacja geopolityczna pomoże uniknąć wojny światowej i zaostrzenia lokalnych konfliktów. Przy odrobinie szczęścia Matka Natura uspokoi jej gniew. W każdym razie nikt nie może teraz zatrzymać projektu Gaia, ja sam nie mogłem: Pozwólcie, że wyjaśnię, to nie dlatego, że jestem pierwszym posłańcem projektu Gaia, projekt Gaia należy do mnie. Moją rolą było rozpowszechnienie tego projektu wśród jak największej liczby osób. Jest więcej krajów biednych niż bogatych. Pieniądz będący największą iluzją i jednocześnie największą rzeczywistością na świecie, liczba biednych krajów, które będą chciały rozwijać się gospodarczo (spłacając swoje długi w celu uzyskania międzynarodowej niepodległości i zwiększenia swojej potęgi politycznej i gospodarczej), nieodwracalnie przytłoczy mniejszość bogatych krajów, które nie będą już mogły praktykować neokolonializmu.

Każde stowarzyszenie Gaïa utworzone w każdym kraju będącym sygnatariuszem umowy Gaïa będzie miało własną stronę internetową zawierającą kody dostępu dla prezesa stowarzyszenia Gaïa. Nie możesz ubiegać się o stanowisko prezesa stowarzyszenia Gaïa w swoim kraju (ze wszystkimi związanymi z tym obowiązkami), nie traktując priorytetowo budowy maszyny rolniczej Gaïa! Nie zgadzam się z tym podejściem, ponieważ nie optymalizuje ono czasoprzestrzeni poprzez nieredukowanie równania: Liczba osób umierających z głodu w jednostce czasu. Zatem tego rodzaju podejście jest sprzeczne z filozofią projektu Gaïa. Podróżuję wyłącznie na oficjalne zaproszenie od poszczególnych rządów, po sprawdzeniu autentyczności otrzymanych dokumentów. Wdrożenie na dużą skalę (100.000 28 hektarów w 2 dni) rolnictwa i hodowli ryb Gaïa w Twoim kraju zależy zatem od Twojej zdolności do zgromadzenia zainteresowanych stron w swoim kraju i powiadomienia swoich instytucji. Nie będę mógł być w dwóch różnych miejscach jednocześnie. Pierwsze kraje-sygnatariusze umowy Gaïa [całkowita samowystarczalność żywnościowa w ciągu 2 lat (100.000 28 funkcjonalnych hektarów rolnych natychmiast zasiedlonych w ciągu 12 dni pomnożone przez 2 miesięcy i pomnożone przez XNUMX lata wystarczy, aby wyżywić wszystkich obywateli dowolnego kraju, biorąc pod uwagę że niezbędnym materiałem jest bambus, który jest dostępny w dużych ilościach i bezpłatnie we wszystkich krajach Trzeciego Świata) i monopol na rośliny o wysokich wartościach dodanych, takich jak szafran] będzie zatem najlepiej przysłużony: zależy to zatem tylko od Ciebie i Twojej szybkości działania.

Oto więc moja rola:

-Odpowiadaj na pytania techników, aby natychmiast produkować żywność.
-Szanujcie zaproszenia od swoich rządów i wprowadźcie rolnictwo Gaïa i hodowlę ryb na 100.000 28 hektarów w XNUMX dni.

Pozdrowienie
0 x
Aby zobaczyć budowę maszyn rolniczych Gaia w czasie rzeczywistym we Francji i za granicą, podpisy umowy Gaia, zarejestruj newsletter Gaia:



http://www.agriculturegaia.com

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 140